logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Poinformowała mnie, że się z kimś spotyka.
Autor: Ja (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2020-10-12 21:50

Poznałem swego czasu dziewczynę, która prezentowała sobą cechy idealne jako przyszłej żony. Miała pewne problemy i trochę relacja nieszła, dlatego postanowiłem sprawę zawierzyć Niepokalanej i zmówić NP za zbudowanie między nami relacji.

I w czym rzecz - niewiele, ale kilka dni mi zostało NP, ale poinformowała mnie, że się z kimś spotyka, co mnie lekko dobiło. Chce się jednak skupić na NP - bo jednak uważam, że powinnienem ją dokończyć, szczególnie, że to część dziękczynna. Tylko jest problem z intencją - bo skoro się z kimś spotyka (to jeszcze co prawda nie związek), to mam opór, aby się modlić dalej o budowanie mojej relacji z nią.

 Re: Poinformowała mnie, że się z kimś spotyka.
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2020-11-02 19:07

A ile Ty masz lat? Jesteś uczniem czy dorosłym mężczyzną?

Mimo wszystko dokończ NP, bo nie wiadomo, co jeszcze się wydarzy w waszych relacjach. Dziewczyna być może zmieni swoje upodobania i wróci do Ciebie.

 Re: Poinformowała mnie, że się z kimś spotyka.
Autor: Ja (---.47.87.42.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2020-11-02 20:26

1. Jestem dorosły, no i nie taki młody ;)

2. Na pewno dokończę, ale mój dylemat polega czy powinąłem nadal modlić się o t relację czy np. skupiać się już w proszeniu o łaski dla tej osoby.

3. To dla mnie dylemat, bo z jednej strony NP wymaga dużego zawierzenia, a z drugiej strony ja bym się nigdy nie podjął nowenny o relacje z osobą, która się z kimś spotyka.

 Re: Poinformowała mnie, że się z kimś spotyka.
Autor: Mateusz (31.42.25.---)
Data:   2020-11-02 21:14

Odnoszę wrażenie, że to kolejna sytuacja, w której mamy do czynienia z niewłaściwym traktowaniem Nowenny Pompejańskiej. Wielu ludzi decyduje się ją odmawiać w określonej intencji po tym gdy słyszą, że jest ona "nie do odparcia". Nie zastanawiają się przy tym zanadto, czy to, o co proszą jest dobre dla nich samych, a przede wszystkim czy nie krzywdziłoby innych osób. Naturalną konsekwencją takiego podejścia jest modlitwa NP w intencji miłości konkretnej osoby.
Powiedz szczerze, autorze tematu: jak długo zabiegałeś o zbudowanie relacji z tą osobą, na której tak Ci zależy przy pomocy własnych działań? Upłynął chociaż miesiąc, zanim zdecydowałeś się sięgnąć po Nowennę? Jeśli nie, może to oznaczać, że za jej pomocą chcesz "uwiązać" upatrzoną przez siebie osobę jak, nie przymierzając, psa na łańcuchu. Tak to niestety nie działa, Gdzie tu miejsce na zdanie drugiej osoby, na jej świadomą zgodę co do bycia z Tobą? Rozważ zastosowanie tradycyjnych metod rozwijania relacji kobieta - mężczyzna, a Nowennę odmawiaj na przykład w intencji ustania pandemii koronawirusa. To prawdziwie dobre pragnienie, które nie depcze niczyjej wolnej woli i na realizacji którego nikt by nie stracił, a cała ludzkość mogłaby zyskać.

 Re: Poinformowała mnie, że się z kimś spotyka.
Autor: Ja (---.47.87.42.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2020-11-03 02:10

1. Może nowenny nie poprzedził równo miesiąc normalnych działań, ale pojawiły się trudności życia codziennego i po prostu postanowiłem powierzyć sprawę Niepokalanej.

2. Mam na swoim koncie wiele NP, więc nie jest to jednorazowy zryw.

3. Skoro założyłem ten wątek, w którym pisze o swoich wątpliwościach, to chyba jasno pokazuje, że nie chce deptać kogoś wolności. Podjąłem się modlitwy z powodu różnych trudności i gdy dzisiaj pojawia się w tym wszystkim potencjalna kolejna osoba, przecież jasno napisałem, że gdyby ta sytuacja byłaby na początku to nowenny w żadnym wypadku bym się nie podjął.

Chcę dodać jeszcze jedno, poza poruszana przeze mnie kwestią, która budzi moja wątpliwość, przez te kilka tygodni wiele między nami dobra wyszło.

 Re: Poinformowała mnie, że się z kimś spotyka.
Autor: Marta (---.16-1.cable.virginm.ne)
Data:   2020-11-03 02:58

Możesz dokończyć NP w intencji znalezienia dobrej żony, niekoniecznie ze wskazaniem na tą konkretną kandydatkę. Co do tego, że ona się z kimś spotyka, to jeszcze istotne jak i po co Ci o tym powiedziała? Czasem bywa tak, że jak kobieta się zakocha w kimś, z kim nie może być (albo jej się tak wydaje) to randkuje więcej, żeby zapomnieć o tym poprzednim, na zasadzie „klina klinem wybić”. Teoretycznie może tak być, że się w Tobie zakochała na zabój i próbuje w Tobie wzbudzić trochę więcej zapału, żeby o nią zawalczyć? Z tego co rozumiem, to Wasz związek miał staż kilku tygodni, jakiegoś oficjalnego zerwania nie było i teraz ona tez jakieś kilka tygodni widuje się z kim innym? W obu przypadkach jest to raczej bardzo wstępna znajomość, więc jeszcze wiele się może w tej kwestii zmienić.

 Re: Poinformowała mnie, że się z kimś spotyka.
Autor: Ja (---.47.87.42.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2020-11-03 13:15

Nie związek tylko znajomość, ale było wiele przeszkód związanych z jej problemami, które pomagałem rozwiązać. I wówczas postanowiłem powierzyć sprawę i naszą relację Niepokalanej. Można krytykować, że chwytam się w takich sprawach NP, ale co złego w zawierzeniu takich spraw Niepokalanej? Ja nie oczekuje nikogo uwiązania.

Zgadzam się, że to nie związek, ale jak na 10 dni przed końcem NP informuje mnie, że się z kimś czasami spotyka, to mam dylemat czy mam prawo prosić dalej o układanie moich i jej relacji.

 Re: Poinformowała mnie, że się z kimś spotyka.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2020-11-03 14:37

Prosić masz prawo. Zawierzyć sprawę Panu Bogu przez Maryję - też. A jak się to skończy - pokaże czas. Więc spokojnie, tu nic nie jest przesądzone.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: