logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Dlaczego nasze grzechy obrażają Pana Boga?
Autor: Kombajn321 (---.play-internet.pl)
Data:   2020-10-22 19:58

Może mi ktoś to wytłumaczyć, bo nie mam pomysłu dlaczego? A wiem ze nasze grzechy jednak obrażają naszego Pana. Tylko nie wiem dlaczego?

 Re: Dlaczego nasze grzechy obrażają Pana Boga?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2020-10-22 21:01

Upraszczając.
Pan Bóg świetnie wymyślił i stworzył świat.
Bardzo się zatroszczył o dobro ludzi.
Pokazał też pewien najlepszy możliwy porządek, ucząc, co jest dobre, a co złe.
Grzesząc, pokazujemy lub mówimy Panu Bogu: co mi tam Twoje pomysły, wiem lepiej, Twój porządek jest do bani, nie chcę Ciebie i Twoich zasad. Nie mam do Ciebie zaufania. Nie zamierzam Cię, Boże, słuchać.

 Re: Dlaczego nasze grzechy obrażają Pana Boga?
Autor: Mateusz (31.42.25.---)
Data:   2020-10-22 21:27

Czytałeś Kpł 11,44? Pan Bóg brzydzi się grzechem, bo jest święty. My również mamy dążyć do świętości, chociaż grzeszymy. Wiadomo, że uzyskać jej nie uda się nam od razu i dlatego każdy nasz upadek nie jest dla Pana Boga miłym widokiem, bo robimy coś, czego nie powinniśmy. Zwróć jednak uwagę na pewną bardzo istotną różnicą między Nim, a ludźmi: ludzie potrafią się obrazić na tych, którzy zawiedli ich zaufanie, tymczasem Pana Boga obraża grzech jako czyn, ale nie zachowuje On urazy wobec grzesznika. W każdej chwili można się nawrócić i skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.

 Re: Dlaczego nasze grzechy obrażają Pana Boga?
Autor: Webby (---.bartnet.pl)
Data:   2020-10-22 21:36

Bóg Wszechmogący w swojej nieskończonej miłości nas stworzył, na Jego podobieństwo, i cały czas podtrzymuje nasze życie. "Bo w Nim żyjemy, poruszamy się i jesteśmy" (Dz 17,28).
Cały czas obdarza nas swoją łaską, czyli napełnia nas Życiem. My grzesząc zaczynamy zrywać tę więź. i tracimy Życie. I może nie tyle się obraża, co bardzo smuci nasz Bóg, że nie chcemy Życia.

To tak jak gdybyś TY widział swoje dziecko, który schodzi na manowce; też byś się bardzo smucił i też byś pewnie robił wszystko, by je ratować.

 Re: Dlaczego nasze grzechy obrażają Pana Boga?
Autor: Robert (185.189.139.---)
Data:   2020-10-23 14:57

Wyobraź sobie, że Artysta stworzył dzieło (obraz, rzeźbę) a potem przyszedł wandal i zamazał je sprayem. I to takim co zmyć się nie da... Gorzej Artysty obrazić się nie da. Ale nasz Artysta zamiast wyrzucić dzieło i stworzyć nowe, wolał użyć "zmywacza" z własnej krwi.

W "obrazie" nie chodzi tyle o jakieś "uczucie" Pana Boga (bo tego nie zgłębimy), ale bardziej o nasze: będąc obciążeni grzechami, nie jesteśmy w stanie się do Niego zbliżyć. Jest takie powiedzenie "płonąć ze wstydu", tylko że w rzeczywistości duchowej nie jest ono metaforą, ale bolesną rzeczywistością w Piekle i nie mniej bolesną (choć skończoną, bo "płonie" nie sam grzech, tylko jego skutki) w Czyśćcu.

 Re: Dlaczego nasze grzechy obrażają Pana Boga?
Autor: #%@&* (---.17-3.cable.virginm.net)
Data:   2020-10-24 16:23

https://kjb24.pl/czlowiek-stanie-obrazic-boga/

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: