logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Modlitwa o szczęśliwą śmierć dla zmarłych.
Autor: pytająca (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data:   2020-11-20 22:35

Wysłuchałam audycji na you tube
https://www.youtube.com/watch?v=Ym_r3_JQD-o
Pod koniec tej audycji reżyser filmu "Czyściec" pan Michał Kondrat mówi o tym, iż czyściec jest stanem duszy, bez ram czasowych i przestrzennych. Nawiązał również do ojca Pio, który odprawiał Msze Świętą o szczęśliwą śmierć swojego ojca, który umarł 20 lat wcześniej.
Mam pytanie. Czy mogę modlić się o szczęśliwą śmierć moich zmarłych rodziców?

 Re: Modlitwa o szczęśliwą śmierć dla zmarłych.
Autor: Aneta (77.87.0.---)
Data:   2020-11-24 11:00

Wydaje mi się, że to pytanie należałoby postawić na jakimś forum fizyków kwantowych. Rzeczywiście, czyściec, niebo, piekło to stany poza czasem i przestrzenią, ale sam moment śmierci należy jeszcze do doczesności, jest osadzony w czasie i przestrzeni. Oczywiście, Bóg jest panem czasu, ale jednak z jakichś przyczyn żadna z ksiąg Pisma Świętego nie wspomina o tym, by Bóg zmieniał bieg wydarzeń przeszłych. Gdyby uważał, że warto to robić, to mógłby przecież nie dopuścić do tego, by Ewa zerwała owoc, jednak On nie zmienił tego, co już się stało, a zaradził zaistniałemu złu poprzez zesłanie nam swego Syna. Tak samo w przypadku każdego z naszych grzechów - choćbyśmy nie wiem jak żałowali, Bóg nie zmienia tego, co już się stało, daje nam natomiast możliwość pokuty, nawrócenia, a nawet nieraz wyprowadza ze zła większe dobro. Wydaje mi się, że w przypadku osób już zmarłych lepiej modlić się po prostu o życie wieczne dla nich, niż o szczęśliwą śmierć. O tę warto modlić się dla siebie i naszych bliskich żyjących.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: