logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Obawa o życie wieczne ojca.
Autor: aga (---.static.ip.netia.com.pl)
Data:   2020-11-17 03:06

Mam duży problem z ojcem. Nie wiem czy to co on robi nie doprowadzi do zguby jego duszy. Ma on już 84 lata. Chodzi do kościoła i przyjmuje Komunię św. codziennie się modli. Jednocześnie przez lata znęcał się psychicznie nad moją mamą. Nawet jak była już umierająca to dalej się znęcał i nie miał litości dla niej. Po jej śmierci nadal obrzuca ją obelgami przed ludźmi. Znęca się psychicznie także nade mną i moim bratem. Pomagamy mu jak możemy i w zamian otrzymujemy awantury i szantaże, że nas zniszczy przed ludźmi i będzie opowiadał o nas jak najgorsze rzeczy. Staram się mu wybaczać choć nie jest to łatwe jak on mówi ze będzie mnie oczerniać przed rodziną, chce także skłócić mnie i mojego męża. Mam po matce spadek ale on nie chce mi go dać. Mogę się z tym pogodzić, ze nic nie dostanę w spadku ale trudno mi z tym, że chce dzwonić do moich teściów i opowiadać złe i nieprawdziwe rzeczy o mnie, np że źle się prowadziłam itp. A najgorzej boje się o jego duszę, że to co robi może spowodować, że pójdzie do piekła. On nas nienawidzi i to jest taka diabelska nienawiść. Nie jest chory bo pamięć ma dobrą i bardzo dobrze sobie radzi w życiu. Boje się, że jakby umarł w takim stanie to nie wiem co by było z jego duszą. Już myśle czy czasem nie jest opętany przez złego ducha. Czuje się za niego duchowo odpowiedzialna. Trzyma mnie tylko modlitwa bo sama już psychicznie ledwo to wytrzymuje. Nie wiem co robić.

 Re: Obawa o życie wieczne ojca.
Autor: Aneta (77.87.0.---)
Data:   2020-11-17 09:03

Czy Twój Tato był kiedykolwiek diagnozowany przez neurologa lub psychiatrę? Niektóre choroby neurodegeneracyjne powodują takie zachowania. Co do duszy, możesz się tylko modlić za Tatę. Zadbaj też o siebie, żebyś całej sytuacji nie przypłaciła zdrowiem. Moim zdaniem warto poinformować teściów i rodzinę o zachowaniu i groźbach Taty, wtedy odpadnie Ci strach o to, co mógłby nawygadywać. Może też skonsultuj się z prawnikiem? W każdej gminie są punkty bezpłatnej pomocy prawnej.

 Re: Obawa o życie wieczne ojca.
Autor: DWD (---.centertel.pl)
Data:   2020-11-17 12:03

Czy Twoj Ojciec nie cierpi na jakies schorzenie psychiczne? Leczył sie kiedys? Pewne elementy tej opowiesci moga na to wskazywac.

 Re: Obawa o życie wieczne ojca.
Autor: Marcin (82.145.220.---)
Data:   2020-11-22 13:48

W sprawie prawa nabycia spadku skonsultuj się z prawnikiem.

 Re: Obawa o życie wieczne ojca.
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2020-11-22 18:26

aga,

To dobrze, ze troszczysz się o zbawienie dla swojego ojca. Przede wszystkim to módl się dalej za niego i pozostaw Bogu wszystkie Jego decyzje.
Ojciec jest osobą dorosłą i kiedyś sam odpowie przed Bogiem za swe czyny, jak każdy z nas z osobna. Za bardzo się nie martw i bądź spokojna. Pomyśl bardziej o zbawieniu dla siebie, swojego męża i dziecka.

 Re: Obawa o życie wieczne ojca.
Autor: Ktoś (---.centertel.pl)
Data:   2020-11-23 07:08

Wielką moc ma różaniec, ale również koronki, nie tylko do Miłosierdzia, ale również do Ran Pana Jezusa, do Jego Oblicza. Możesz je również ofiarować w duchu ekspiacji za grzechy Ojca, prosząc o jego nawrócenie.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: