logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy mimo wróżbiarstwa Bóg będzie ze mną?
Autor: Julia (---.143.163.63.r.toneticgroup.pl)
Data:   2020-11-26 16:05

Witam. Jestem nastolatką i jestem bardzo wierząca, codziennie się modlę i wydaje mi się, ze Bóg mimo moich grzechów mnie słucha i jest ze mną. Jednak od jakiegoś czasu cos mnie cały czas odciąga od niego, pogorszyła się relacja z Bogiem nie mam pojecia czemu. Może przez moje grzechy? Ostatnio zainteresowałam się 'magia' jestem ciekawa tego wszystkiego. Zamówiłam sobie karty tarota, co prawda ze względu na wygląd, nie przemyślając tego. Boje się ze przyciągnie to zła energię albo Bóg się zezłości na mnie i ukaże mnie. Chciałabym pozostać przy Bogu, ale ciekawi mnie to i chciałbym się zagłębić. Mowie sobie: zostawiam do wszystko Bogu, on będzie się mną opiekować, ale czuje ze coś złego się stanie jak zacznę bardziej tym interesować. Co myślicie na ten temat? Czy mimo wszystko Bóg będzie ze mną i czy coś złego mi się stanie od tych kart (nawet jak nie będę uzywac)?
Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi

 Re: Czy mimo wróżbiarstwa Bóg będzie ze mną?
Autor: Ja (---.centertel.pl)
Data:   2020-11-26 19:23

Julia,
Z własnego doświadczenia odradzam ci wszystkiego co wiąże się z magią. Pokrop karty wodą święcona i spal modląc się przy tym. Do wróżek chodziłam jak miałam jakieś 20-25 lat. Po kilku razach takich wizyt zaczęły mi się sny w których wchodziło we mnie jakieś postacie, nigdy nie przywiązywałam do tego wagi. Później coraz rzadziej chodziłam do kościoła, do spowiedzi już prawie w ogóle. Kiedy po jakiś 8 latach zaczęłam się nawracać, wróciłam do niedzielnych mszy, zaczęłam odmawiać różaniec, wtedy dopiero zaczęły się ujawniać demony. Przez około rok prowadziłam nieustanną walkę duchową. Im bliżej byłam Boga tym bardziej ujawniło się zło u mnie, łącznie z tym ze w nocy spadały mi obrazy ze ścian. To nie chodzi o to że Bóg się na ciebie obrazi. Chodzi o to, że zapraszasz do siebie demony a im nie trzeba dwa razy powtarzać. Poczytaj albo posłuchaj konferencji księdza Rajchela, co się dzieje w życiu człowieka jak choćby furtkę uchyli złemu. W naszej wierze jesteś mnóstwo fascynujących rzeczy. Zacznij zgłębiać tą wiedzę zamiast zgłębiać wiedzę i teren złych duchów.

 Re: Czy mimo wróżbiarstwa Bóg będzie ze mną?
Autor: B. (---.24.246.56.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2020-11-26 22:40

Droga Julio,

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że wróżby i magia są grzechem. Pan Bóg nazywa to w Biblii obrzydliwością i mówi "tobie nie pozwala na to Pan, Bóg twój", cytuję:

"10 Nie znajdzie się pośród ciebie nikt, kto by (...), uprawiał wróżby, gusła, przepowiednie i czary; 11 nikt, kto by uprawiał zaklęcia, pytał duchów i widma, zwracał się do umarłych. 12 Obrzydliwy jest bowiem dla Pana każdy, kto to czyni. Z powodu tych obrzydliwości wypędza ich Pan, Bóg twój, sprzed twego oblicza. 13 Dochowasz pełnej wierności Panu, Bogu swemu. 14 Te narody bowiem, które ty wydziedziczysz, słuchały wróżbitów i wywołujących umarłych. Lecz tobie nie pozwala na to Pan, Bóg twój. (Ks.Powt.Prawa 18,10-14)

Jaką siłę (ducha) pytają ludzie czytając horoskop, idąc do wróżki, stawiając pasjansa, tarota, kręcąc wahadełkiem, odpukując, ściskając kciuki, itd., skoro Bóg zabrania takich rzeczy?
Drobiazgi? Nasuwa się jednak pytanie, czy owoc, który zjedli Ewa i Adam nie był drobiazgiem? Czy chodziło o owoc i jego właściwości, czy o bunt i jego konsekwencje? Konsekwencje na tysiące pokoleń (łącznie z naszym pokoleniem)
Słyszy się, że jakiś horoskop czy wróżba sprawdziły się. Jeżeli sprawiła to jakaś siła, to zbuntowana przeciw Bogu, bo On, jak czytamy wyżej, nazywa takie praktyki obrzydliwością. Nazwę duchów, które zbuntowały się przeciw Bogu, znamy wszyscy...
Serdeczne pozdrowienia.

* * *

W Piśmie Świętym Bóg bardzo wiele razy potępia wróżby.
Przesyłam Ci niżej niektóre z tych wersetów.

(26) (...) Nie będziecie uprawiać wróżbiarstwa. Nie będziecie uprawiać czarów. Kpł 19:26

31) Nie będziecie się zwracać do wywołujących duchy ani do wróżbitów. Nie będziecie zasięgać ich rady, aby nie splugawić się przez nich. Ja jestem Pan, Bóg wasz! Kpł 19:31

(6) Także przeciwko każdemu, kto się zwróci do wywołujących duchy albo do wróżbitów, aby uprawiać z nimi nierząd, zwrócę oblicze i wyłączę go spośród jego ludu. Kpł 20:6

Prawo mojżeszowe przewidywało bardzo ciężkie kary za grzechy wróżbiarstwa:
(27) Jeżeli jaki mężczyzna albo jaka kobieta będą wywoływać duchy albo wróżyć, będą ukarani śmiercią. Kamieniami zabijecie ich. Sami ściągnęli śmierć na siebie.
Kpł 20:27

(10) Nie znajdzie się pośród ciebie nikt, kto by przeprowadzał przez ogień swego syna lub córkę, uprawiał wróżby, gusła, przepowiednie i czary;
Pwt 18:10

(14) Te narody bowiem, które ty wydziedziczysz, słuchały wróżbitów i wywołujących umarłych. Lecz tobie nie pozwala na to Pan, Bóg twój.
Pwt 18:14

(17) Przeprowadzali synów swoich i córki przez ogień. Uprawiali wróżbiarstwo i czarnoksięstwo. Oddali się czynieniu tego, co jest złe w oczach Pana, drażniąc Go. 2 Krl 17:17 ["przeprowadzali przez ogień" znaczy że składali bożkom ofiary z synów i córek]

(6) Przeprowadził syna swego przez ogień, uprawiał wróżbiarstwo i czary, ustanowił zaklinaczy i wieszczków. Mnóstwo zła uczynił w oczach Pana, tak iż Go pobudził do gniewu. 2 Krl 21:6

(13) Saul umarł na skutek własnego przewinienia, które popełnił wobec Pana, przeciw słowu Pańskiemu, którego nie strzegł. Zasięgał on nawet rady u wróżbiarki, 1 Krn 10:13

(6) On to przeprowadził synów swoich przez ogień w Dolinie Synów Hinnoma, uprawiał wróżbiarstwo, czary i magię, ustanowił zaklinaczy i wieszczków. Mnóstwo zła uczynił w oczach Pana, pobudzając Go do gniewu. 2 Krn 33:6

(6) Zaiste, odrzuciłeś Twój lud, dom Jakuba, bo pełen jest wróżbitów i wieszczków (...) Iz 2:6

 Re: Czy mimo wróżbiarstwa Bóg będzie ze mną?
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2020-11-27 00:15

Wywal te karty albo zwróć do sklepu. Nie możesz jednocześnie wybierać Boga i czegoś, co jest przeciwko Bogu. Idź do spowiedzi i powiedz o zainteresowaniu magią i tarotem. Karty to przedmiot, same w sobie nic Ci nie zrobią, ale ważne jest to, co, a właściwie kto za nimi stoi. Przyszłość należy wyłącznie do Boga. "Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła” (1 Tes 5,22)

 Re: Czy mimo wróżbiarstwa Bóg będzie ze mną?
Autor: Mary (---.dsl.bell)
Data:   2020-11-27 19:36

Poradze ci wziac udzial w rekolekcjach oddanie33.pl w internecie. Znajdziesz tam bardzo duzo informacji o Bogu Ojcu, Jezusie, Duchu Swietym, Trojcy Swietej i Maryi. Jednym slowem o mysleniu boskim a nie po ludzku. Czytajac twoj post mozna myslec ze sie uzaleznilas od tego. A od uzaleznienia trudno sie uwolnic bez Bozej pomocy, sama nic nie zrobisz. Przez ponad 30 lat bylam uzalezniona od paierosow, probowalam roznych metod i nic nie pomagalo. Nawet pielgrzymki w tej intencji ale modlilam sie widocznie zle. Kiedys przyszedl adwent i pomyslalam ze wlasciwie powinnan poprosic Jezusa zeby mi pomogl i ze jezeli chce zebym rzucila to to prosze zeby to zrobil. Nastapil cud, rzucialam palenie, nie mialam zadnych boli i innych problemow przy rzucaniu. Po 3 dniach wiedzialam ze juz w zyciu nie wezme zadnego papierosa. Minelo 20 lat i jestem czysta ale to nie moja zasluga a łaska od Boga. Zycze ci abys zastanowila sie nad moim doswiadczeniem.

 Re: Czy mimo wróżbiarstwa Bóg będzie ze mną?
Autor: Justyna (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2020-12-08 19:28

Wyrzuć karty. Pamiętaj że kiedy patrzysz w ciemność - ciemność patrzy też na ciebie. Kiedyś stawiałam sobie tarota i bardzo tego żałuję.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: