logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Chciałabym z nim być, ale czegoś mi tu brakuje.
Autor: Dziewczyna (19 l.) (---.esnet.pl)
Data:   2021-01-08 20:17

🥺Hejka, mam problem. Zawsze chciałam być z jedną osobą przez całe życie, ale no cóż życie nie jest idealne. Mam 19 lat i jestem ze swoim pierwszym chłopakiem już kilka miesięcy. On bardzo mnie kocha, a ja sama nie wiem. Chciałabym z nim być, ale czegoś mi tu brakuje. On ma trochę dość mojej niepewności i kazał mi się zdecydować. Ostatnio postanowiłam odmówić za niego nowennę, w której modlę za dusze w czyśćcu, żeby wstawiły się za niego u Boga. Nie chcę się z nim rozstawać, ale troszkę mi czegoś brakuje. Nie mam pojęcia co robić.

 Re: Chciałabym z nim być, ale czegoś mi tu brakuje.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2021-01-19 14:07

"kazał mi się zdecydować". Ech, chłopak niczego nie może Ci kazać.

Chłopak odpowiada za siebie i nie powinien przerzucać na Ciebie własnej decyzji. Chce z Tobą być, mimo Twojego niezdecydowania - ok; nie chce być z tego właśnie powodu, spieszy mu się (do czego?), nie chce czekać i ryzykować tzw. straty czasu - też dobrze, ale niechże odważnie decyduje o sobie, a nie "każe Ci" cokolwiek. Rozumiem co prawda, że chciałby wiedzieć, na czym stoi, ale ponaglanie nie kojarzy mi się dobrze.

Inna rzecz, że niezależnie od przyszłości tej relacji warto byłoby spróbować określić, czego Ci brak. Dla siebie samej...
Ale też może warto to później przegadać, aby wnieść nieco więcej jasności w relację.

 Re: Chciałabym z nim być, ale czegoś mi tu brakuje.
Autor: frytka (---.centertel.pl)
Data:   2021-01-19 22:10

Jesteś młodziutka, tak naprawdę miałam podobną sytuację w Twoim wieku, kilka lat temu. Chłopak kochał ale chciał mojej decyzji. Gdyby wykazał się cierpliwością, pewnie coś by się u mnie zmieniło. Skoro jesteście w związku to dlaczego chłopak każe Ci decydować? Co prawda brak miłości można wyczuć, ale jednak "miłość cierpliwa jest...". Poproś swojego chłopaka o czas, przeproś za niedojrzałość i to że sprawiasz mu nią ból. Zastanów się czego brakuje Ci w tym związku i porozmawiaj o tym z chłopakiem. Może dajcie sobie np. dwa tygodnie przerwy? Albo zejdzcie trochę z tonu "związkowego", na bardziej przyjacielski ( w końcu związek musi się na czymś opierać). A to też pokaże jego nastawienie - to czy jest cierpliwy i szczery i gotowy poczekać chwilę na Ciebie.
Szczerze mówiąc w twoim wieku myślałam że znalezienie chłopak to bułka z masłem, że jak nie ten to zaraz inny, ale tak nie jest, tzn. jeśli chcesz by to była wierząca, uczciwa osoba to trzeba się trochę naszukać.
I nie chcę Cię zachęcać do trwania na siłę w związku bez miłości, ale jesteś młoda i napewno postrzegasz świat i przyszłość optymistycznie, a z czasem możesz żałować, że nie spróbowałaś zawalczyć o tę relację ze swojej strony. Na pewno nie trzymaj się tej myśli że ma być to jedna osoba na całe życie - może to być wręcz niebezpieczne myślenie, co gdyby Twój chłopak był np. toksyczny, a wzięłabyś z nim ślub, bo akurat na niego trafiło, że był pierwszym związkiem...

Polecam zdystansowanie się na chwilę od tej sprawy, wyczuwam Twoją presję, ale zanurz się w Bogu, oddaj mu to i powiedz, aby to ogarnął. Może adoracja? Może wspólna msza z chłopakiem?

Życzę łask.
f

 Re: Chciałabym z nim być, ale czegoś mi tu brakuje.
Autor: Mateusz (84.38.85.---)
Data:   2021-01-20 21:42

Przed Wami ważny moment w Waszym życiu i równie ważny sprawdzian trwałości relacji - matura. Na tą chwilę trzeba skupić się na niej, bo od tego czy i jak ją zdacie będzie zależał późniejszy rozwój wydarzeń. Idealnie byłoby, gdybyście oboje ją zdali, a następnie dostali się na studia, ukończyli je i mogli stanąć przed najważniejszą dla Was decyzją: razem, czy osobno? Brać ślub, czy się rozstać? Na to przyjdzie jednak czas dopiero za kilka lat. Podsumowując: na razie wstrzymajcie się z jakimiś wiążącymi obietnicami, bo kto kocha, ten poczeka.

 Re: Chciałabym z nim być, ale czegoś mi tu brakuje.
Autor: Juwka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2021-01-25 14:42

Masz dopiero 19 lat, całe życie przed sobą. To normalne, że nie wierzysz czy chłopak, z którym jesteś jest tym, z którym chcesz spędzić całe życie. Żeby podjąć decyzję o rzeczy tak ważnej jak ślub trzeba pierw poznać człowieka, jego wartości, czy was coś łączy itp, bo jak minie zakochanie to to wam pozostanie.
Nie rozumiem tego, że chłopak na Ciebie naciska. Czyli on chce już ślubu? Tak ważnej decyzji nie można podejmować pod presją, szantażem czy naciskiem tylko na spokojnie.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: