logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Szukam wskazówki, porady do nawrócenia.
Autor: Krystian (---.static.espol.com.pl)
Data:   2021-01-07 21:26

Witam, od jakiegoś czasu „gryzę” się z samym sobą w kwestii nawrócenia, a konkretnie powrotu do praktykowania wiary.
Zacznę może od tego, że kiedyś, jakieś 15 lat temu bardzo lubiłem się modlić, rozmawiać z Bogiem etc. Stopniowo jednak moja relacja z Nim zaczęła się diametralnie pogarszać. Zacząłem kwestionować słuszność wiary i zostałem agnostykiem. Głównym powodem, w którym dopatruję się takie obrotu spraw jest moje zainteresowanie filozofią, pod wpływem której zacząłem błądzić, a w pewnym momencie w księgach i dziełach filozoficznych zacząłem szukać zastępstwa dla Biblii. Później pojawiła se także fascynacja neopogaństwem, bałwochwalstwo, a co za tym idzie bluźnierstwo. Niejednokrotnie nazwałem Jezusa: „trupem na kiju”. Żałuję tego, ale czasu nie cofnę. Szczególnie jest mi przykro z tego powodu, że kiedyś bardzo lubiłem wieczorami rozmawiać z Chrystusem. Od jakiegoś czasu, może półtora roku, coś jednak powoduje, że moja agnostyczna dusza coraz częściej spogląda w kierunku powrotu do Boga. Być może czegoś mi brakuje w życiu po rozstaniu z wiarą chrześcijańską. Coraz częściej oglądam msze, słucham pieśni i modlitw i to daje mi spokój. Mam ochotę się modlić. Ostatnio dużo myślałem o nawróceniu się do Boga i usłyszałem głos, który zachęcał mnie do „powrotu na drogę”. Wziąłem to za znak od Boga. Nie wiem jednak czy mam na tyle odwagi, aby ponownie wejść na tę ścieżkę. Zwłaszcza, że od momentu kiedy z niej zszedłem poczyniłem wiele grzechów. Kradzież, neopogaństwo, bluźnierstwo przeciw Chrystusowi i jeszcze parę innych, o których ne chce tutaj pisać. Napisałem tutaj, dlatego że poszukuję jakiejś wskazówki, porady. Może ktoś z Was będzie miał dla mnie jakąś. Przede wszystkim jednak, proszę Was o modlitwę za mnie, abym w końcu pośród wzburzonego sztormu odnalazł światło latarni. Dziękuję.

 Re: Szukam wskazówki, porady do nawrócenia.
Autor: Marek Piotrowski (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2021-01-07 23:05

Rada jest prosta - nie kombinować, nie zastanawiać się, tylko pójść do konfesjonału.
Tam otrzymasz pomoc.
I zrób to już jutro, nie ma na co czekać i ryzykować.

 Re: Szukam wskazówki, porady do nawrócenia.
Autor: Ewelina (---.net.pulawy.pl)
Data:   2021-01-08 22:39

Spróbuj nie oceniać swojego powrotu do Boga i Kościoła przez pryzmat swojego samopoczucia po podjęciu tego wysiłku ani jego opłacalności.

Wiem z własnego doświadczenia, że nie wszystkie moje wysiłki były uwieńczone wygraną, czasami wręcz były zwieńczone gorzką frustracją a tu trzeba było trwać i nie dezerterować ... . Piekielnie trudne doświadczenie, gdy nie wszystko idzie po myśli, gdy pojawiają się przeszkody.

 Re: Szukam wskazówki, porady do nawrócenia.
Autor: Krystian (---.static.espol.com.pl)
Data:   2021-01-09 22:26

Dziękuję za cenną wskazówkę Ewelino. Wezmę ją pod uwagę.

 Re: Szukam wskazówki, porady do nawrócenia.
Autor: Dorota (---.satfilm.com.pl)
Data:   2021-01-11 14:40

Wiara to nie odczucia, emocje, chwile uniesienia i euforii. Wiara, to decyzja trwania zgodnie z regułami tejże wiary, bez względu na stany emocjonalne.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: