logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak się odkochać?
Autor: Marysia (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2021-01-13 19:06

Nie wiem już co robić. Weszłam w relację, w której byłam "tą drugą", o czym dość długo nie wiedziałam. Zakochałam się bez pamięci i trwa to od 5 lat. Nikt inny mnie nie interesuje. Gdy go widzę odbiera mi powietrze. Nie raz płakałam po nocach z rozpaczy, że nie mogę z nim być. Bardzo go kocham, zrobiłabym dla niego wszystko. Kilka lat łudziłam się, że będziemy razem, bo od czasu do czasu się spotykaliśmy i widziałam, że jego związek się rozpada. Z nikim się nie spotykałam, nikt inny mnie nie interesował. Dwa lata temu przeprowadziłam się do innego miasta, bo w tamtym zbyt wiele miejsc mi go przypominało. On po moim wyjeździe związał się z inną dziewczyną, więc zaczęłam się spotykać z jego przyjacielem. Rok temu z bólem serca zablokowałam go, zmieniłam numer i nie mamy od tego czasu żadnego kontaktu. Nadal go kocham, nie mogę zapomnieć. Nie wiem co robić. Odmawiam Nowennę o rozwiązanie węzłów w tej intencji. Widzę, że to nie ma sensu. Tracę młodość, życie. Nie potrafię nikogo innego pokochać, choć pojawiali się inni mężczyźni, wrażliwi, szanujący, traktujący mnie poważnie. Proszę o modlitwę. :(

 Re: Jak się odkochać?
Autor: Aneta (77.87.0.---)
Data:   2021-01-13 19:29

Terapeuta może pomóc.

 Re: Jak się odkochać?
Autor: Koreks (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2021-01-13 23:07

Próbowałaś sobie odpowiedzieć, co tak na prawdę w tym człowieku tak Cię fascynuje?

Z tego krótkiego opisu wynika, że raczej szacunku to on nie okazywał - zarówno Tobie, jak i drugiej partnerce z którą był równolegle, jednocześnie ukrywając to przed Tobą. Nie rokuje to zbyt dobrze...

Polecam pracą nad samą sobą i poznanie swoich reakcji i źródeł swoich fascynacji. może coś z dzieciństwa wpływa dzisiaj na to, jak reagujesz na tego mężczyznę? Może Twój tata nie okazywał szacunku do mamy, może go nie było?
Czasami mogą to być niepozorne sytuacje, które w życiu dorosłym są odzwierciedleniem tego co znasz z młodości a.co daje Tobie dzisiaj poczucie bezpieczeństwa, albo wręcz że np. w dzieciństwie tego się bałaś Nie musisz tu odpowiadać.

Polecam poczytać nieco o DDD. Mnie otworzyło to oczy, bo odkryłem, niestety już w kryzysie małżeńskim, przyczyny i schematy swoich relacji z kobietami, których wcześniej nie dostrzegłem, ale lepiej późno niż wcale. Do tego modlitwa, kontakt z mądrymi ludźmi i będzie dobrze :)

 Re: Jak się odkochać?
Autor: frytka (---.centertel.pl)
Data:   2021-01-13 23:49

I ja znam tę Nowennę, zawsze ją wszystkim polecam, odmawiam już długo. Ale wiesz - modlitwa nie działa jak zaklęcie - odmówię i przechodzi. Owszem, jest to potężna modlitwa, jak i sam różaniec, ale owoce zauważam i po wielu miesiącach od jej odmówienia, tak jak i "Pompejanki" (którą też polecam).

Dobrze, że zerwałaś całkowicie kontakt, widać też że jesteś wrażliwą i czułą dziewczyną. Trzymaj się, Bóg jest w tym wszystkim z Tobą, ale myślę, że chce abyś zaczęła żyć. Może Eucharystia Cię uzdrowi? Albo właśnie ta Nowenna, może to przejdzie nagle. Wiem, że Bóg nie chce abyśmy trwali w takich węzłach, chce abyśmy byli całkowicie wolni. Wyczuwam Twój smutek i rozgoryczenie, posłuchaj sobie kazań ks. Pawlukiewicza, naprawdę napawają optymizmem jaki powinien bić od Bożych dzieci :) Chyba ze swojej strony nic więcej nie umiem Ci poradzić, może znajdą się osoby bardziej kompetentne, tego Ci życzę, ale życzę Ci też spokoju serca. Jezu Ty się tym zajmij.

 Re: Jak się odkochać?
Autor: A. (---.toya.net.pl)
Data:   2021-01-14 17:36

Miłość do chłopaka, który nie traktuje Cię jako tej jedynej jest trudna. Oszukiwał Cię tyle lat. Czy chcesz nadal wrócić do oszusta? Życz mu szczęścia i odnalezienia kobiety, której nie będzie traktował jak zabawki. Zmiany życia i odnalezienia prawdziwego sensu. Dla siebie, możesz prosić o znalezienie miłości - mężczyzny, który będzie Cię traktował poważnie. Nie byliście małżeństwem, więc lepiej że pokazał swoją naturę wcześniej.

Aby do niego nie wracać i nie przeżywać psychicznych katuszy, najlepiej wyrzucić z kontaktów na Facebooku jego, waszych wspólnych znajomych i nie odbierać jego wiadomości, nie odpisywać. Utrzymywanie kontaktu to ścieżka donikąd - rozdrażnianie gojących się z mozołem ran w psychice.
Módl się za niego jak za człowieka, który został postawiony przez Boga na Twojej drodze, aby poznał drogę do Nieba.

Pozdrawiam i powodzenia w drodze do Nieba.

 Re: Jak się odkochać?
Autor: Danusia (178.219.104.---)
Data:   2021-01-14 20:31

Oj Marysiu, czy czytałaś to, co napisałaś?
Wiesz, mi ten tekst powiał bałwochwalstwem. Mieć takie uwielbienie do człowieka, to nienormalne i zauważ, że nawet to silne uwielbienie dosięgło tak daleko, że mimo braku kontaktu z tym, który stał się przyczyną Twojego uwięzienia emocjonalnego, przyjaciel jego staje się namiastką obecności tamtego? Może źle to odczytałam?Taka obsesja na czyimś punkcie jest niezdrowa, czasem niebezpieczna.

Duchowo, tylko sakrament spowiedzi świętej, w mocy Jezusa Chrystusa, może Ci pomóc wyjść z tego. Najpierw Ty w ciszy powiedz o tym Jezusowi i zdecyduj na ważne kroki w swoim życiu. Zły Cię plącze.

Relacje które buduje w nas dobry duch, dają nam pokój, życzliwość, zrozumienie, życie w prawdzie o sobie i tej drugiej osobie, na pewno nie prowadzą do szaleństwa i uwikłania emocjonalnego. Cała ta sytuacja daje Ci też obraz Twojej kondycji. Ten facet może na Ciebie przenosić swoją niedojrzałość. Uciekaj jak najdalej. Twoja równowaga jest teraz ważna no i przytulenie do Serca Jezusa, który Cię poprowadzi ku wolności dziecka Bożego. Bóg jest na pierwszym miejscu i to miejsce należy oddać Bogu. Proszę Cię.

 Re: Jak się odkochać?
Autor: Smutna Sandra (---.115.98.84.rev.sfr.net)
Data:   2021-01-18 16:40

Marysiu, przestan myslec o tym czlowieku, on nie jest wart twojej milosci. Bylam w podobnej sytuacji jak ty. Z ta roznica, ze dowiedzialam sie dopiero po slubie. Gdybym wiedziala nigdy bym nie poslubila tego czlowieka, ktory zniszczyl mi zycie, zdeptal moje uczucia, wartosci i doprowadzil do nerwicy, depresji. Po 35 latach jest mi on obojetny. Placze, bo tak bardzo dlugo modlilam sie o dobrego meza, ale z niego perfekcyjny manipulator. Pozdrawiam

 Re: Jak się odkochać?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2021-01-18 22:50

Jak się odkochać?
To proste. Pić dużo różnych herbatek ziołowych albo wody mineralnej ale tylko letniej. Mnie pomogło (!). I to nie raz.

 Re: Jak się odkochać?
Autor: Mary (---.dsl.bell)
Data:   2021-02-01 20:23

A jakie to byly te wasze relacje? Narzeczeni? Malzenstwo? Konkubinat? Gdybys z nim ponownie sie spotkala to pewnie by ci sie odwidzial.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: