logo
Wtorek, 16 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Odpust cząstkowy bez spełnienia warunków?
Autor: Kombajn321 (---.play-internet.pl)
Data:   2021-01-14 16:23

Mam pytanie, czy aby zdobyć 1 odpust czastkowy należy spełnić te 3 warunki i zmowic np. Aniele Boży?
1. w czasie spełniania swoich obowiązków i w trudach życia wznosi myśli do Boga z pokorą i ufnością, dodając w myśli jakiś akt strzelisty, np. "Jezu Chryste, zmiłuj się nad nami"
2. powodowany motywem wiary przyjdzie z pomocą potrzebującym współbraciom, pomagając im osobiście lub dzieląc się z nimi swoimi dobrami, uzyskuje odpust cząstkowy
3. wierny w intencji umartwiania się, odmówi sobie czegoś godziwego, a przyjemnego dla siebie, uzyskuje odpust cząstkowy. Warunek ten ma zachęcić wiernych do praktykowania dobrowolnych umartwień

Czy po prostu jak zmowie Aniele Boży, nie spełniając te 3 warunki mam odpust czastkowy? Czytam wiele artykułów i nic nie zrozumiałem...

Administratorze, przeczytalem wszystkie chyba artykuly i nie rozumiem nic z tego, więc proszę niech ktoś mi wytłumaczy to własnymi słowami

 Re: Odpust cząstkowy bez spełnienia warunków?
Autor: Mateusz (84.38.85.---)
Data:   2021-01-16 15:02

Istnieją różne czynności obdarzone odpustem, których spełnianie powoduje zmniejszenie kary czyśćcowej. Zresztą przeczytaj jeszcze raz punkt trzeci, który tak pięknie wkleiłeś - może pojawią się pożyteczne wnioski.

 Re: Odpust cząstkowy bez spełnienia warunków?
Autor: Ona (---.146.163.200.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2021-01-16 15:40

Dla mnie te "trzy warunki" były zawsze "trzema okazjami"
czy "trzema postawami" do uzyskania odpustu cząstkowego. Następnymi okazjami są modlitwy, do których odpust jest przypisany. Ale najważniejsza jest ufność, że Pan Jezus poradzi sobie z naszymi ograniczeniami w pojmowaniu tej nauki Kościoła.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: