logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Nie wiem jak rozpoznać co jest wolą Bożą.
Autor: Monika (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2021-01-24 21:41

Od kilku lat przyjmowałam leki, których nie można brać podczas ciąży, a ja nie mogłam z nich zrezygnować, więc nie mogliśmy się starać o dziecko. Obecnie od kilku miesięcy już ich nie biorę (nagle objawy ustąpiły), więc z mężem chcielibyśmy się zacząć starać o dziecko. W tym czasie jednak zaczęły się u mnie nagle pojawiać kolejne problemy zdrowotne, na które lekarze nie znajdują diagnozy twierdząc, że w badaniach wszystko jest w porządku. Bardzo boję się starać o dziecko, ponieważ boję się, że jeśli zajdę w ciążę, to moje niezdiagnozowane problemy zdrowotne zaszkodzą dziecku albo odwrotnie - że ciąża pogorszy mój stan (przykładowo jednym z problemów które się nagle pojawiły są silne bóle brzucha, lekarze nie widzą przyczyny, a ja boję się że jeśli jednak coś się dzieje złego w jamie brzusznej, to ciąża doprowadzi do jakichś komplikacji itd.).

Nie wiem co zrobić ze staraniami o dziecko - skąd mam wiedzieć jaka jest wola Boża w tej kwestii? Modlę się o jej rozpoznanie, ale cały czas nie wiem. Z jednej strony myślę, że może wolą Bożą jest nieposiadanie przez nas potomstwa i dlatego Bóg dopuszcza kolejne problemy zdrowotne, dając nam sygnały abyśmy w ogóle nie starali się o dziecko (tylko np. adoptowali). Z drugiej strony jeśli próbuję modlić się słowami "Jezu, Ty się tym zajmij", to czuję że wystawiam tym Boga na próbę, bo to wygląda wtedy na "my będziemy się starać o dziecko, a moimi chorobami Ty się zajmij, a jeśli masz dla nas inny plan to najwyżej nie dopuścisz do poczęcia".

Skąd mam wiedzieć jak postąpić, aby było to zgodne z planem Bożym? Jak to rozpoznać? Myśląc o tym czuję jedynie lęk, żadna decyzja nie napawa mnie "pokojem" (może wtedy bym wiedziała że tak trzeba postąpić).

 Re: Nie wiem jak rozpoznać co jest wolą Bożą.
Autor: Margaret (---.wieszowanet.pl)
Data:   2021-01-25 11:26

Dla małżeństwa powołaniem jest rodzicielstwo, biologiczne, jeśli jest możliwe. Nic dziwnego, że jest lęk; kto powiedział, że podjęcie decyzji zgodnej z wolą Bożą odbiera możliwość odczuwania strachu? Tutaj pytaj lekarzy, różnych. Spróbuj też sprawdzić, czy któreś objawy nie są psychosomatyczne.
pozdrawiam

 Re: Nie wiem jak rozpoznać co jest wolą Bożą.
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2021-01-25 11:39

Moniko,

Zachęcałabym do ponownego przeprowadzenia rzetelnych i całościowych badań lekarskich całego organizmu. Wiem, ze takie badania można przeprowadzić.
Jeżeli badania nie wykażą chorobowych zmian, to być może problem leży w samej psychice. Ale i tutaj można znaleźć pomoc. Człowiek jest tak cudownie i niesamowicie skonstruowany, ze jedno zależy od drugiego, jak w maszynie.

Oczywiście nie trać nadziei, bo wszystko się jeszcze dobrze ułoży, zaufaj Bogu.

 Re: Nie wiem jak rozpoznać co jest wolą Bożą.
Autor: Juwka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2021-01-25 14:27

"Z jednej strony myślę, że może wolą Bożą jest nieposiadanie przez nas potomstwa i dlatego Bóg dopuszcza kolejne problemy zdrowotne, dając nam sygnały abyśmy w ogóle nie starali się o dziecko"

Tak to nie działa, że Bóg wam daje znaki, że Jego wolą jest byście nie mieli dziecka, gdyby wolą Bożą było byście nie mieli dziecka to byś po prostu nie mogła zajść w ciążę. Nie ma żadnych znaków, bo wolą Bożą jest by małżeństwo wydało na świat potomstwo.
Uważam, że Twoje obawy, że ciąża mogła by zaszkodzić Tobie lub dziecku powinnaś skonsultować z lekarzami. My medykami nie jesteśmy, więc nie będziemy Ci umieli odpowiedzieć, a nawet gdybyśmy byli to żeby to stwierdzić to trzeba porobić badania.

 Re: Nie wiem jak rozpoznać co jest wolą Bożą.
Autor: Danusia (178.219.104.---)
Data:   2021-01-26 00:02

Moniko, nie ma czegoś takiego, że Pan Bóg nie chce by się rodziły dzieci.
Dla każdej kobiety ciąża jest wyzwaniem dla organizmu i dlatego powinno się do tego przygotować. Słusznie, że o tym mówisz i że masz wątpliwości czy niepokoje.

Rozsądek Ci podpowiada, że to odpowiedzialność, bo chodzi nie tylko o Twoje życie i zdrowie, ale i maleństwa. Życie drugiej istoty to poważna sprawa.
Nie czujesz się gotowa na przyjęcie takiego wyzwania i nie bez powodu.

Człowiek wolny wewnętrznie intuicyjnie ocenia swoją kondycję i to jest to pełnienie woli Bożej.
Pan Bóg dał nam wolną wolę a nie zmusza nas do niczego.
Jeśli odczuwasz lęk i masz obawy, to idź inną drogą.

 Re: Nie wiem jak rozpoznać co jest wolą Bożą.
Autor: Gabi (94.134.89.---)
Data:   2021-01-27 13:19

Moniko :-)

"Skąd mam wiedzieć jak postąpić, aby było to zgodne z planem Bożym? Jak to rozpoznać? Myśląc o tym czuję jedynie lęk, żadna decyzja nie napawa mnie "pokojem" (może wtedy bym wiedziała że tak trzeba postąpić)."

Bóg jest Miłością i wszystko, co czyni w naszym życiu, wypływa z Jego niezmierzonej Miłości. I to jest Jego plan dla Ciebie :-) Abyś była szczęśliwa :-) ON jest Panem Życia i tylko ON ma moc powołać człowieka do istnienia, wtedy kiedy zechce. Każda istota ludzka jest dla Niego bezcenna, więc i Ty, i Twoje przyszłe dzieciątko (kiedykolwiek się pocznie zgodnie z Jego pragnieniem) jesteście przez Niego najbardziej ukochani i otuleni Jego najczulszą Miłością i troską. Zawsze.

Rozumiem, że jesteś teraz wypełniona rozmaitymi lękami związanymi ze stanem swojego zdrowia, staraniem się o upragnione dziecko, próbą odczytywania woli Bożej w swoim życiu.

ON o tym wie i spogląda na Ciebie z czułością :-) Myślę, że pragnie Twojej ufności, zawierzenia Mu wszystkiego, gdyż tylko ON jest w stanie uciszyć tę burzę lęków, która obecnie opanowała Twoje serce, podobnie jak czuli się uczniowie w łodzi podczas burzy (Mt 14, 22-33). Jezus przyszedł do nich po falach, aby ich uratować i uspokoić. Do Ciebie również biegnie, przytula i mówi: "Nie lękaj się, Moniko, przecież Ja jestem! Jestem tu i teraz, pragnę Cię uspokoić. Zaufaj Mi! Dla Mnie nie ma nic niemożliwego".

Może właśnie ta sytuacja jest po to, aby Twoje zaufanie do Jezusa mogło rozwinąć swoje skrzydła, abyś się uczyła chodzić po falach tak jak Piotr :-) Gdy wsyzstko się dzieje po naszej myśli i jest bezpiecznie, komfortowo, nie mamy tyle okazji, aby Mu się powierzyć, gdyż wystarczą nam nasze ludzkie gwarancje. Ale ON pragnie, abyśmy się rozwijali duchowo i wykorzysta każdą trudną sytuację, aby nas do Siebie przyciągnąć. Może to jest Jego zaproszenie, abyś się rzuciła z ufnością w Jego bezpieczne ramiona, bo już nie dajesz rady?

Polecam Ci adorację, niekończące się rozmowy z Nim na tematy, które właśnie teraz niepokoją Twoją duszę oraz Koronkę do Miłosierdzia Bożego. ON jest Księciem Pokoju, niech wypełni Twoje serce i pozwoli Ci odkryć Jego marzenia wobec Ciebie :-)

 Re: Nie wiem jak rozpoznać co jest wolą Bożą.
Autor: Mary (---.dsl.bell)
Data:   2021-02-01 19:43

Oddaj sie w niewole Niepokalanej Dziewicy, ale bez lęku. Oddaj Jej wszystko. Chyba ze sie boisz, bo mozesz nalezec do tych ktorzy sami chca ulozyc sobie zycie.

 Re: Nie wiem jak rozpoznać co jest wolą Bożą.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2021-02-02 15:02

@mary. Każdy MA PRAWO się bać. Także powierzenia swojego życia Panu Bogu czy Maryi. W związku z tym argumentację typu: "chyba że się boisz, bo" itd. uważam za bardzo nielojalną.
Nie igra się z cudzymi obawami, obawy nie oznaczają automatycznie, że ktoś chce sam ułożyć sobie życie. Świat ludzki nie jest taki prosty.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: