logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Bliska osoba grzeszy.
Autor: Natalia (---.play-internet.pl)
Data:   2021-02-08 22:58

Jak sobie poradzić gdy bliska osoba świadomie grzeszy (grzech ciężki)? Chce po śmierci pójść do nieba ale pogodziła się z tym że jej tam nie będzie ze względu na jej jak to nazwała „ułomność psychiczną” i upartość. Nie mogę znieść myśli że może być potępiona, wszystko co złe, co mogło by być skutkiem jej grzechu odczuwam ja, przerażający smutek podczas gdy ona się dobrze bawi.

 Re: Bliska osoba grzeszy.
Autor: Janek (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2021-02-09 09:05

Powinnaś się za nią modlić. Przyjdzie jeszcze czas, że ta osoba pozna konsekwencje swoich czynów. Ale kiedy to będzie? Wie tylko Bóg.

 Re: Bliska osoba grzeszy.
Autor: HalinaMR (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2021-02-09 11:13

Bardzo Ci współczuję.
W takiej sytuacji człowiek zwykle zadaje sobie pytanie gdzie popełnił błąd i jak ten błąd naprawić.
Kiedyś pewien profesor na wykładzie powiedział mniej więcej tak: Chcecie państwo żeby Wasze dzieci poszły na studia, to im mówcie, że po skończeniu technikum mają iść do pracy.
Nie wiem czy tu chodzi o dziecko, czy o inną bliską osobę, ale mechanizm reakcji bywa podobny. Czasem im więcej się starasz, prosisz, tym bardziej odwrotny skutek to przynosi. Myślę, że to co mogłaś to już zrobiłaś. Jeśli to jest dorosła osoba, to nic więcej nie możesz zrobić w sensie przekonania tej osoby, że źle postępuje.
Może to jest ktoś, kto świadomie lub podświadomie czerpie przyjemność z Twojego cierpienia z powodu jej zachowania?
Ja bym się modliła, dawała na Mszę, oddała to Panu Jezusowi i miała nadzieję, że osoba zrozumie swój błąd, nawróci się i zmieni dalsze swoje życie. Jeszcze bym prosiła o zdrowie dla siebie, bo prawdopodobnie nie ma innej osoby, która by się za nią modliła.
Może, gdy zobaczy, że Ty jesteś radosna, zainteresuje się co daje Ci taką radość i siłę :) Kiedyś ktoś mnie powiedział: Zrobiła Pani już wszystko, co mogła. Nie ponosimy winy za działanie osób dorosłych. Po tej rozmowie pojechałam na Jasna Górę. Dziś te myśli przekazuję Tobie z życzeniem żeby pomogło :)

 Re: Bliska osoba grzeszy.
Autor: antonima (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2021-02-09 11:15

Natalio, zacznij się bardziej skupiać na swoim zbawieniu, a nie na zbawianiu świata, i zostaw innych ludzi działaniu Boga. Nieumiejętne nawracanie może wyrządzić większe szkody niż nierobienie niczego, co już kilka osób tłumaczyło Ci w innym wątku.

 Re: Bliska osoba grzeszy.
Autor: orelka (---.merinet.pl)
Data:   2021-02-09 12:03

Jak sobie radzić? Może przestać się zajmować cudzymi grzechami?
NIe masz wpływu na to, co druga osoba robi. Możesz oczywiście powiedzieć, co o tym myślisz, ale mam wrażenie, że ta osoba już doskonale zna Twoje zdanie na ten temat. Dalsze rozmowy - zapewne - nic nowego nie wniosą.
Nie wiesz, czy ta osoba zostanie potępiona, czy nie - nie wiesz, jak potoczy się jej życie, nie wiesz, czy nagle nie zmieni całkowicie swojego postępowania, nie wiesz nawet czy ona rzeczywiście tak dobrze się bawi, jak twierdzi.

Można się modlić za taką osobę, ale generalnie resztę trzeba zostawić Bogu. A jeśli myśli o jej grzechach są tak natrętne, że nie pozwalają na normalne funkcjonowanie - być moze warto byłoby rozważyć pomoc specjalisty.

 Re: Bliska osoba grzeszy.
Autor: Mateusz (31.42.24.---)
Data:   2021-02-09 15:46

"Chce po śmierci pójść do nieba ale pogodziła się z tym że jej tam nie będzie ze względu na jej jak to nazwała „ułomność psychiczną” i upartość".

Ze względu na to zdanie pojawiło się u mnie nieśmiałe przypuszczenie, że temat może być po prostu sondowaniem, co forowicze powiedzą w tej sprawie, a nie opisem rzeczywistego problemu. Nie da się z jednej strony do czegoś dążyć, a z drugiej twierdzić, że już się z tego zrezygnowało.

 Re: Bliska osoba grzeszy.
Autor: Natalia (---.play-internet.pl)
Data:   2021-02-09 16:47

@Mateusz, ta osoba chciałaby pójść do nieba ale wie że ze względu na jej „ułomność” i upartość się tam nie znajdzie tzn że się poddała w tej „walce” o niebo.

 Re: Bliska osoba grzeszy.
Autor: gabi (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2021-02-09 18:07

Też pomyślałam podobnie jak Mateusz. Bo jeśli ktoś chce pójść do nieba, to nie będzie akceptował swoich cech i zachowań, które go od nieba oddalają.

 Re: Bliska osoba grzeszy.
Autor: ktoś (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2021-03-09 23:57

Natalio, to bardzo miło z Twojej strony, że tak dbasz o swoich bliskich i tak się o nich troszczysz. Czy jesteś jednak pewna, że tak jest (bliska osoba żyje w grzechu ciężkim?) czy są to tylko Twoje przypuszczenia i domysły? I czy rozmawiałyście naprawdę szczerze? Myślę, że człowiek żyjący w grzechu nie jest szczęśliwy i nie bawi się dobrze. Kiedy ostatnio rozmawiałaś z bliską Ci osobą? Może „rzucone” słowa w emocjach nie mają pokrycia w rzeczywistości?

Wszelkiego dobra

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: