logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Przez wstyd (choroba skóry) nie wychodzę z domu.
Autor: Łukasz (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2021-02-13 11:30

Czy można osiognać zbawienie żyjąc w łasce uswiecajacej bez kościoła - nie chodząc do koscioła?

Jestem chory na łojotokowe zapalenie skóry jest to choroba nie uleczalna nawracajaca 3% populacji ja ma. Mam na całej głowie prawie czerwone plamy które widać z daleka wygląda jak ospa i wstydzę się chodzić do kościoła. Byłem u dermatologa ale leki i szampony nie pomagaja. Proszę mie zrozumieć ludzie patrzą i jest mi bardzo źle z tym i jestem na rencie i siedzę w domu. Czy powinienem chodzić do kościoła bardzo się stydzę?

 Re: Przez wstyd (choroba skóry) nie wychodzę z domu.
Autor: Aneta (77.87.0.---)
Data:   2021-02-13 13:17

Mój znajomy w podobnej sytuacji (ciężka postać łuszczycy) jeździł na mszę do klasztoru. Poprosił kapelana sióstr o pozwolenie na udział we mszy w kaplicy domu zakonnego. Oczywiście wiązało się to z dalszymi dojazdami, ale miał tam pełen komfort. Nikt się nie gapił, do tego wsparcie sióstr.

 Re: Przez wstyd (choroba skóry) nie wychodzę z domu.
Autor: Mary (---.49.49.49.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2021-02-13 13:43

Łukaszu, mój Syn (również Łukasz) cierpi na AZS. Myślę, że rozumiem Cię i to co czujesz. Tę chorobę da się opanować. Wiem co mówię ponieważ moje dziecko przechodziło bardzo ostro tę chorobę. Uwierz mi są lekarze, którzy potrafią ci pomóc. Można z nią żyć, ale musi być odpowiednio leczona. Pozdrawiam i nie poddawaj się.

 Re: Przez wstyd (choroba skóry) nie wychodzę z domu.
Autor: Estera (---.147.97.232.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2021-02-13 23:14

Łukasz, myślę, że większość ludzi nie patrzy albo zerknie na chwilę po czym patrzy na coś innego, bez oceniania.
Może jakimś rozwiązaniem byłyby dłuższe włosy. Sprawdź też czy w używanych przez Ciebie szamponach nie ma składnika o nazwie Cocamidopropyl Betaine. Jest uważany za łagodny, a często podrażnia skórę. Dobrze jest też nawilżać skórę głowy np. żelem z aloesu albo nawet kremem, np. Mediderm czy olejkiem, np. z awokado albo słodkich migdałów (1-2 godz. przed myciem). Szampony z SLS lub SLES też sugeruję stosować nie częściej niż co 4 mycia. Mam łuszczycę, której zdarza się atakować skórę głowy, zatem łączę się w bólu.

 Re: Przez wstyd (choroba skóry) nie wychodzę z domu.
Autor: Marta (---.16-1.cable.virginm.ne)
Data:   2021-02-14 21:23

Łukaszu, postaraj się jednak wychodzić z domu. Ludzie się gapią? To ich problem, a nie Twój. Może dobierz jakąś fajną czapkę? Wprawdzie panom w kościele wypada zdjąć czapkę, ale nie wiem, czy zawsze i wszędzie ludzie tak robią. U mnie w parafii niektórzy panowie "uczestniczący" we Mszy stoją na zewnątrz kościoła, mimo, że w środku jest pełno miejsca i oni czapek nie ściągają. Wprawdzie to takie średnie uczestnictwo, ale może na początek byś się przekonał? Poza tym myślę, że może porozmawiaj z proboszczem, czy możesz nosić czapkę w kościele?

 Re: Przez wstyd (choroba skóry) nie wychodzę z domu.
Autor: A2 (---.rogozno.vectranet.pl)
Data:   2021-02-15 17:14

Mają oczy, to się gapią. Nie przejmuj się.

 Re: Przez wstyd (choroba skóry) nie wychodzę z domu.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2021-02-15 21:08

Gapią się? To ich problem. Naprawdę. Od czyjegoś spojrzenia NIE zależy Twoja wartość. Na pewno.
Moja bliska koleżanka żyje ze straszną nawracającą łuszczycą, co więcej: pracuje w szkole. Da się.

Pomysł z czapką w kościele, który gdzieś powyżej był rozważany, uważam za chybiony, dlatego że w naszej kulturze mężczyzna zdejmuje czapkę w kościele i ten, kto nie zdejmie, wyróżnia się natychmiast. Od razu kole w oczy. Nie z powodu choroby, ale z powodu nieprzestrzegania zasad. I jeszcze może wywołać uwagi, pomruki, pouczenia takie czy inne... Po co.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: