logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak nastolatka może głosić miłość Boga?
Autor: Asia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2021-02-25 11:10

Szczęść Boże,
Jestem zwykłą nastolatką i czuję powołanie do głoszenia światu miłości Boga, Jego dobroci .Czuję ,że Pan mnie do tego wzywa. Wiem jednak,że w tak młodym wieku nie mogę wyjechać na misję czy głosić rekolekcji. W przyszłości chcę złożyć swoje życie w ręce Pana przez podjęcie życia konsekrowanego .Wiem ,że do tego jeszcze kawał czasu,a ja już nie wytrzymuję.Chcę rozgłaszać miłość Pana.Bo Pan jest dobry!Amen! Macie może jakieś pomysły jak mogę to robić teraz?Może są jakieś takie działania online? Za wszystkie odpowiedzi będę bardzo wdzięczna.
Chwała Panu!Modlę się za Was:)

 Re: Jak nastolatka może głosić miłość Boga?
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2021-02-25 12:52

Solidne wypełnianie swoich nastoletnich obowiązków. Głoszenie miłości przez świadczenie miłości chrześcijańskiej najbliższym (np. regularne wysprzątanie domu, udział w gotowaniu posiłków, dbanie o dobre kontakty z krewnymi), głoszenie Ewangelii swoim życiem wśród znajomych, regularna codzienna modlitwa za siebie, za bliskich, podjęcie modlitwy za dzieci nienarodzone czy w innej, godnej intencji, itp., itd. - myślę, że to dobre przykłady tego, co można robić.

 Re: Jak nastolatka może głosić miłość Boga?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2021-02-26 20:48

Bardzo dobre instrukcje, tylko dodam jeszcze, że powinnaś uzbroić się w cierpliwość i wytrwałość w tych postanowieniach. I tak trzymać. I oby Ci nie przeszło przy jakimś niespodziewanym potknięciu...
Pozdrawiam

 Re: Jak nastolatka może głosić miłość Boga?
Autor: Ryszard (---.wroclaw.vectranet.pl)
Data:   2021-02-26 20:51

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus,

Po pierwsze gratuluję pomysłu. Trzeba ciągle się modlić. A co do głoszenia Ewangelii, to do tego wcale nie trzeba jakichś mediów czy wielkiego przedsięwzięcia. Niech Pani głosi Ewangelię swoją postawą. Ludzie się uczą na przykładach. Czasami trzeba głosić Ewangelię słowem, bo w przestrzeni publicznej jest mnóstwo przekłamań na temat Boga i religii. W tym kontekście warto poczytać książki z działu apologetyki. Osobiście poleciłbym książkę ks. Stanisława Bartynowskiego SI o tytule "Apologetyka podręczna". To dosłownie oręż.

Z Panem Bogiem,
Ryszard

 Re: Jak nastolatka może głosić miłość Boga?
Autor: A2 (---.rogozno.vectranet.pl)
Data:   2021-02-28 18:34

Zapraszaj Pana Boga do wszystkiego, co robisz. Czy wstajesz, czy gdzieś idziesz, czy z kimś rozmawiasz, cokolwiek robisz - zapraszaj do tego Pana Boga, i czyńcie to razem. Wszystko czyń razem z Panem Bogiem. To jest to najlepsze głoszenie Pana Boga, i jego Miłości.

 Re: Jak nastolatka może głosić miłość Boga?
Autor: Marta (---.16-1.cable.virginm.ne)
Data:   2021-02-28 19:15

Jeśli online, to możesz pisać na tym forum i wspierać tych, którzy tu przychodzą smutni, bo coś im nie wyszło i myślą, że Pan Bóg ich opuścił. W realu to G_JP już Ci dała bardzo dobre rady. Może jeszcze jakiś wolontariat jeśli się da?

 Re: Jak nastolatka może głosić miłość Boga?
Autor: Krzysztof (---.play-internet.pl)
Data:   2021-03-01 13:26

Także się zastanawiałem w jaki sposób mógłbym głosić o Bogu? W obecnych czasach głoszenie gdzieś na rogu Ewangelii, będzie miało odwrotny skutek, gdyż zostaniesz zaszufladkowana z Świadkami Jehowy (chyba tak to się pisze). Jedną koszulkę na lato sprawiłem z wizerunkiem Jezusa i w tym roku jeszcze jedną, dodatkowo z napisem "Przyjdźcie do mnie wszyscy strapieni, a Ja was pokrzepię" (Mt 11,28).
Taka forma nie narzuca nikomu nic na siłę. Pokazuje jaką wiarę wyznajesz, a dodatkowo Ci którzy szukają pomocy, może zechcą skorzystać z tej opcji.
Poza tym, najważniejszym sposobem głoszenia jest dając dobry przykład.

 Re: Jak nastolatka może głosić miłość Boga?
Autor: Gabi (---.versanet.de)
Data:   2021-03-01 16:45

Asiu :-)

Cieszę się razem z Tobą, że Pan napełnia i pociąga Cię żarem Swojej Miłości.
Jak głosić Ją światu? Myślę, że skoro stworzył nas jako istoty duchowo-cielesne, pragnie, abyśmy kochali i głosili Go całym sobą, tzn. np. spojrzeniem, uśmiechem, przytuleniem, dobrym słowem lub milczeniem, uczynkiem albo po prostu trwaniem przy kimś. Istotne jest kierować się w każdej sytuacji dobrem bliźniego oraz czynić wszystko dla Niego, aby był uwielbiony w każdej naszej myśli, naszym pragnieniu, słowie oraz czynie. W taki sposób możesz promieniować Nim wszędzie: w rodzinie, w szkole, na imprezie z przyjaciółmi, w poczekalni u lekarza czy też na przystanku.

„Jesteśmy wezwani do przeżywania spotkania z Chrystusem, abyśmy oświeceni Jego światłem, mogli je nieść i sprawiać, by wszędzie jaśniało. Zapalać małe światełka w sercach ludzi, być małymi lampkami Ewangelii, które niosą odrobinę miłości i nadziei: oto misja chrześcijanina“.

(https://papiez.wiara.pl/doc/6703513.Franciszek-na-Aniol-Panski-Oswieceni-by-swiatlo-dawac)

Bądź po prostu taką małą lampką Jezusa i zapalaj światełka w sercach bliźnich :-)

 Re: Jak nastolatka może głosić miłość Boga?
Autor: mary (---.dsl.bell)
Data:   2021-05-04 18:39

Asia to moze tez sobie spraw koszulke na to lato, wtedy moze poznasz rownolatkow myslacych podobnie jak ty (tylko zawsze trzeba uwazac na nowe nieznane towarzystwo)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: