logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Negatywna energia na głośnikach z powodu kłótni.
Autor: Marcin1337 (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2021-04-06 12:59

Dostałem głośniki od osób gdzie były kłótnie w domu, z powodu tych kłótni mogła ta energia z kłótni zostać na tych głośnikach, czy nie ma czegoś takiego jak negatywna energia na głośnikach z powodu kłótni.

 Re: Negatywna energia na głośnikach z powodu kłótni.
Autor: Aneta (77.87.0.---)
Data:   2021-04-07 14:45

Marcinie, o ile mi wiadomo nie udowodniono naukowo istnienia "negatywnych" czy "pozytywnych" energii. Energia (np. elektryczna) jest moralnie obojętna, to od człowieka zależy, czy wykorzysta ją dobrze, czy źle. Podobnie przedmioty. Nawet broń palna, stworzona z myślą o zabijaniu, sama w sobie nie jest zła, bo sama nie zabija. Wydaje mi się, że jeśli chodzi o te głośniki, to nie masz się czego obawiać. Jedynym problemem może być to, że masz świadomość, iż pochodzą z miejsca, gdzie dochodziło do awantur. Ta świadomość może wywoływać u Ciebie dyskomfort psychiczny na zasadzie złych skojarzeń (te konkretne głośniki kojarzą się z kłótniami w domu), ale jest to normalny proces psychologiczny, nie żadna zła energia.

 Re: Negatywna energia na głośnikach z powodu kłótni.
Autor: rrr (212.180.176.---)
Data:   2021-04-07 16:47

Na głośnikach nie ma żadnych dobrych ani złych energii. Wierzenie w coś takiego to okultyzm - czyli grzech. Jest za to energia elektryczna, jądrowa, cieplna itp. Nie są one ani dobre ani złe.

 Re: Negatywna energia na głośnikach z powodu kłótni.
Autor: B. (---.184.237.14.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2021-04-07 23:57

Marcin, ludzie mówią "zła energia", a mają na myśli szatana.
Myślę, że uzyskasz pokój, gdy powiesz księdzu o historii tych głośników i poprosisz o ich poświęcenie (pobłogosławienie głośników i Ciebie). Możesz to zrobić podczas corocznej wizyty duszpasterskiej ("kolędy"). Ale ponieważ do Bożego Narodzenia jest jeszcze sporo czasu, a i nie wiadomo, czy w związku z pandemią kapłani będą odwiedzać mieszkania, to możesz wziąć głośniki do kościoła w jakąś torbę i po mszy świętej poprosić księdza o poświęcenie. Albo pójść do kancelarii parafialnej z taką prośbą.
Serdecznie pozdrawiam.

 Re: Negatywna energia na głośnikach z powodu kłótni.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2021-04-08 01:14

B., "Ludzie mówią 'zła energia', a mają na myśli szatana", a my mamy wierzyć, że w głośnikach siedzi szatan przyniesiony z miejsca, gdzie kłócili się inni ludzie?
Nie wierzę w to. Pewnie to mój problem, ale absolutnie nie wierzę.

 Re: Negatywna energia na głośnikach z powodu kłótni.
Autor: B. (---.184.237.14.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2021-04-08 16:06

Ad. Hanna
Może raczej chodzi o oddanie lęku i rzeczywistości w ręce Boga i Kościoła (poprzez akt poświęcenia).

Nie lubię wgłębiać się w tę tematykę, ale Pan Jezus pozwolił np. złym duchom wejść w świnie.

Złe duchy są, Biblia wielokrotnie o tym mówi, np.:
„8 Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, jak lew ryczący krąży szukając kogo pożreć” 1 P 5,8

Nie przypominam sobie biblijnego przykładu dotyczącego opanowania jakiejś rzeczy przez złego ducha (może taki przykład jest). Ale Kościół dopuszcza takie sytuacje i ma opracowane procedury na taką okoliczność. Tu jest wywiad z katolickim kapłanem, o. Bartłomiejem Parysem, werbistą pt. „Nawiedzone domy w perspektywie chrześcijańskiej”:

Nawiedzone domy w perspektywie chrześcijańskiej | Fronda.pl

Generalnie - najlepszym sposobem na złego Ducha jest trwanie w łasce uświęcającej, regularna spowiedź, regularna szczera modlitwa do Boga, regularna Komunia Święta.
Serdecznie pozdrawiam.

 Re: Negatywna energia na głośnikach z powodu kłótni.
Autor: Joanna (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2021-04-08 19:37

"Pan Jezus pozwolił np. złym duchom wejść w świnie."

Otóż to - pozwolił. Same tam nie weszły. Wolały człowieka. Zresztą świnie to też istoty żywe. Ale głośniki? Zły duch miałby być w głośnikach?

"Złe duchy są". Tak, są. Ale żeby w głośnikach?

Marcinie, jeśli boisz się tej "złej energii", która według Ciebie mogła sobie w jakiś sposób "usiąść" na tych głośnikach, to możesz puścić jakiś fragment Pisma św. i posłuchać go - właśnie przez te głośniki. Jeśli ta "energia" usłyszy co płynie przez te głośniki, to z pewnością sobie pójdzie. I to szybko. Bo takie "towarzystwo" raczej nie będzie jej odpowiadało. A nawet jeśli nie pójdzie, jeśli mimo wszystko postanowi zostać, to zostanie przemieniona przez Jezusa obecnego w tym fragmencie, w tych słowach płynących przez te głośniki. Energia zostanie przemieniona, a być może również Ty, słuchając tych słów.

 Re: Negatywna energia na głośnikach z powodu kłótni.
Autor: Marek Piotrowski (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2021-04-09 20:39

Nie wydaje mi się, by pomysł zwalczania jednego zabobonu (zła energia w głośnikach) innym (choć niby to "chrześcijańskim") zabobonem (magiczna czynność puszczenia Pisma Świętego przez głośniki) to był dobry pomysł.

 Re: Negatywna energia na głośnikach z powodu kłótni.
Autor: Joanna (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2021-04-10 11:56

Marku, z mojego punktu widzenia to nie miało być nic magicznego. Zresztą napisałam to tak na wesoło, a nie jako propozycję przepędzenia jakiejś złej energii, której przecież nie ma. Ja w coś takiego nie wierzę. I nawet jeśli Marcin potraktował by to poważnie i rzeczywiście puścił jakiś fragment, to mógłby na tym tylko zyskać. Jeśli by go posłuchał, a nie tylko włączył. Może coś by w nim zostało z tego słuchania. Jakoś na niego podziałało. Słuchanie Pisma św. zawsze jest dobrym pomysłem, bo zawsze wtedy Bóg podchodzi jakby bliżej. I nigdy nie wiadomo w którym momencie może człowieka dotknąć przez któreś ze słów.

 Re: Negatywna energia na głośnikach z powodu kłótni.
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2021-04-15 15:28

Kiedyś miałam sytuację, że pozbyłam się pewnych obiektów artystycznych, gdy w czasie nabrałam podejrzeń, że ich autor mógł być uwikłany duchowo. Po prostu wyrzuciłam je do kosza na śmieci. W bardzo krótkim czasie w mojej rodzinie pozytywnie rozwiązała się pewna sprawa, z którą nie mogliśmy sobie poradzić przez prawie 10 lat. Nie wiem, czy to zbieg okoliczności, czy coś innego, w każdym razie, gdy sprawa się rozwiązała, miałam silne odczucie, że dobrze zrobiłam, że pozbyłam się tych artystycznych przedmiotów.

Wydaje mi się, że problemem jest to, że Ty już źle myślisz o głośnikach i to na Ciebie pewnie źle wpływa?

 Re: Negatywna energia na głośnikach z powodu kłótni.
Autor: Weronika (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2021-04-18 16:53

Nie ma zbiegów okoliczności, tzw. przypadków. Einstein powiedział:
"Przypadek to Bóg przechadzający się incognito".

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: