logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak zmienić się na lepsze?
Autor: aga (50 l.) (---.centertel.pl)
Data:   2021-04-07 21:15

Chciałbym zmienić swój charakter. Jest on dość zmienny, niestały i tzw trudny. Nie mam cierpliwości do ludzi, zbyt ich osadzam i brak mi miłosierdzia dla innych oraz tolerancji. Jak zmienić się na lepsze? Czy komuś się udało zmienić swój charakter czy to nie jest już do zmiany gdy ma się 50 lat? Czy modlić się o taką zmianę czy samemu na to jakoś pracować i jak pracować?

 Re: Jak zmienić się na lepsze?
Autor: Aneta (77.87.0.---)
Data:   2021-04-24 15:01

Charakteru raczej Pani nie zmieni, ale warto spróbować zmienić swoje nastawienie do ludzi i postępowanie. Polecam wstawiennictwo świętego Augustyna - zmienił swoje postępowanie dość radykalnie i też nie w najmłodszych latach.

 Re: Jak zmienić się na lepsze?
Autor: HalinaMR (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2021-04-25 15:42

Swoje postępowanie można zmienić w każdym wieku, ale im jest się starszym, tym trudniej wyeliminować stare nawyki.
Dobrze, że zdajesz Sobie sprawę z cech, które chcesz zmienić. To pierwszy dobry i potrzebny krok do zmian. Pytasz czy trzeba się modlić, czy trzeba pracować nad sobą. Tak, trzeba się modlić i trzeba nad sobą pracować, równocześnie. Nie zrażać się porażkami. Każdy ma swoje tempo rozwoju.
Jak pracować? Można wydać pieniądze na trenera interpersonalnego - ale czy warto? Myślę, że Sama potrafisz się zmienić, metodą małych kroczków, prób i błędów ale wytrwale i systematycznie. Rób Sobie podsumowanie każdego dnia. I powolutku zmierzaj ku lepszemu.
W pewnym momencie poczujesz ulgę, że już Cię nie wyprowadza z równowagi, nie irytuje pan x albo pani y z powodu innych poglądów niż Twoje.
Powodzenia. Z Bogiem.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: