logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Siostra grzeszy. Co robić?
Autor: Michał (---.bb.sky.com)
Data:   2021-04-10 03:48

Mam pytanie, co uwazacie ze powinienem zrobic. Moja siostra wpadla w romans z zonatym facetem, zona sie o tym dowiedziala i byly klotnie miedzy nimi itp. Pomodlilem sie w wtedy w intencji aby Bóg rozwalil ten pseudo zwiazek i modlitwa zostala wysluchana, na drugi dzien powiedziala ze sie poklocili i rozstali. Od pewnego czasu znowu odnowili kontakt i nie jestem w stanie nic z tym zrobic, bo ona robi po swojemu i tak, nie slucha sie ze to nie jest facet dla niej ze on ma zone sa po slubue koscielnym itp. Jedyne co moglem zrobic to znowu pomodlic sie w tej intencji. Natomiast mam wyrzuty sumienia ze ona robi źle i ze nie jestem w stanie jej od tego grzechu odciagnac. Co mam zrobic w tej sytuacji? Zostawic to tak jak jest i zdac sie ze Bog znowu wyslucha mojej modlitwy?

 Re: Siostra grzeszy. Co robić?
Autor: P (---.play-internet.pl)
Data:   2021-04-28 09:55

Możesz odmówić Nowennę do Matki Bożej Rozwiązującej Węzły.

 Re: Siostra grzeszy. Co robić?
Autor: mary (---.dsl.bell)
Data:   2021-05-04 17:34

albo modlitwe "Jezu ty sie tym zajmij". Siostra ciebie nie uslucha, ale Jezu sobie z nia poradzi.

 Re: Siostra grzeszy. Co robić?
Autor: stokrotka (---.icpnet.pl)
Data:   2021-05-11 15:52

Drogi Michale,
modlitwa tutaj jest jak najbardziej na miejscu, jednak sądzę, że powinieneś o tym poinformować jego żonę oraz waszych rodziców. Związek ten trzeba jak najszybciej zakończyć, by nie skończyło się to tragedią i dla Twojej siostry i dla zdradzanej żony, jak i niewiernego męża. Poradź się proszę księdza i zamów Mszę św. w intencji małżeństwa w kryzysie. Możesz poprosić także dusze czyśćcowe o pomoc, one nigdy jej nie odmówią.
Pozdrawiam.

Bóg zapłać.

 Re: Siostra grzeszy. Co robić?
Autor: antonima (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2021-05-12 09:05

Absolutnie nie informuj na własną rękę zdradzanej żony ani waszych rodziców. Co to w ogóle za koszmarny pomysł? Nie wiesz, jak naprawdę wygląda sytuacja, może interpretujesz ją błędnie, co więcej - nie wiesz nic o tym, co dzieje się w małżeństwie tego mężczyzny pomiędzy nim a żoną. Wtrącaniem się mozesz narobić więcej szkody niż pożytku. A co do rodziców - siostra jest dorosła, prawda? Co oni niby mają zrobić? Każda akcja "zabraniająca" prawdopodobnie osiągnie skutek odwrotny do zamierzonego, dodatkowo mozesz skłócić swoją rodzinę.

Grzech siostry to grzech siostry, a nie Twój. Módl się za nią i zdaj się na Boga.

 Re: Siostra grzeszy. Co robić?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2021-05-12 13:12

Ile lat ma siostra? To wg mnie kluczowe pytanie.
Od niego bardzo dużo zależy.
Zakładam, że nie chodzi o 14-latkę. Ale autor tego nie napisał.
Jeżeli mamy do czynienia z dorosłą osobą, to co mają zrobić rodzice? Dać po łapach? Zamknąć w lochu o suchym chlebie i wodzie? Wydziedziczyć? No litości.

Dzięki, Antonimo. Byłam tak poruszona bezsensownym i w pewnych okolicznościach groźnym pomysłem zawiadamiania rodziców oraz żony, że zastanowiłam się wręcz, czy i jak odpisać, żeby nie było za twardo. Tak, pomysł zawiadamiania zdradzanych żon (w jakiej formie i w jakim celu to uprzejme donosicielstwo o zapewne nieodwracalnych skutkach?), rodziców, także kogoś postronnego jest koszmarnie nieopowiedzialny.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: