logo
Wtorek, 19 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Dlaczego jest tyle cierpienia u mnie?
Autor: Karol (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2021-04-18 18:23

Niech będzie pochwalona Trójca Święta, szczęść Boże.

Jest mi okropnie przykro, że Pan Bóg mnie zostawił, że mi nie pomaga, że mi utrudnia życie. Lista moich cierpień się nie kończy. Dlaczego jest tyle cierpienia u mnie? Nie jestem złym człowiekiem. Zrobiłbym wszystko dla Pana Boga jeśli tylko by Pan Bóg dał mi wszelkie siły do spełnienia Jego woli. Czy to nie jest powód do tego, aby Pan Bóg zabrał u mnie cierpienie?

 Re: Dlaczego jest tyle cierpienia u mnie?
Autor: Porada (---.spongebob.nicdex.com)
Data:   2021-04-18 20:47

Współczuję wszelkim cierpieniom, ale tutaj widać nierozumienie tego, czym jest religia katolicka i tego kim jest Bóg i czego od nas wymaga. On nas nie stworzył, aby nam dogadzać i żebyśmy my Jemu za dobrodziejstwa odpłacali. Taka miłość jest interesowna - to nie jest ani prawdziwa, ani szczera miłość, to fałszywa miłość: miłość własna.
Bóg oczekuje, że będziemy pełnić Jego Wolę, czyli że będziemy Go kochać na dobre i na złe, nawet w chwilach cierpień. Tak jak Jezus nam pokazał, jak należy kochać. Został niesprawiedliwie osądzony na śmierć i na każdym etapie jego męki on ciągle kochał Boga.
My nie żyjemy po to, aby tutaj się radować, prawdziwe szczęście czeka na tych, którzy pełnią Jego wolę, a jeśli na drodze mamy wiele przeciwności, to te przeciwności są dla nas szansą na zdobycie sobie Jego Łaski.

 Re: Dlaczego jest tyle cierpienia u mnie?
Autor: Ona (---.30.20.218.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2021-04-18 21:15

Zobacz, Chrystus nigdy nikogo nie skrzywdził, a zgotowaliśmy Mu straszną śmierć. A to był jedyny naprawdę niewinny Człowiek. Św. Paweł pisze, że ma pewien oścień (por. 2 Kor 12,7). Wszyscy Apostołowie dostąpili męczeństwa (św. Jan jako jedyny nie zginął jako Męczennik). Wielu świętych ma potężne doświadczenie cierpienia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego i duchowego. Życie chrześcijańskie zawiera w sobie cierpienie. Pytanie, jak je przeżywamy. Można się buntować, kłócić z Bogiem, i to jest dobre, o ile jest prawdziwe! Każdy przeżywa inaczej cierpienie, ważne, żeby z zaufaniem i szczerością wpuścić do niego Pana. Cierpienie nie zniknie magicznie (chociaż Pan może uczynić cud), ale będzie łatwiej, bo z Panem.

 Re: Dlaczego jest tyle cierpienia u mnie?
Autor: Danusia (178.219.104.---)
Data:   2021-04-19 21:39

Pierwsze słyszę, by Pan Bóg utrudniał życie :(
Karolu, nie potrafisz wytrzymać sam z sobą, to weź się za robotę a wszystko minie i Pan Bóg Ci pomoże. Hej!

 Re: Dlaczego jest tyle cierpienia u mnie?
Autor: N (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2021-04-19 23:48

Drogi Karolu, pamiętaj, że Bóg nigdy nie odwrócił się od Ciebie, że Bóg będzie działać w twoim życiu na tyle, na ile Mu na to pozwolisz. On działa w życiu człowieka i w duszy delikatnie, powoli. Cierpienia o których wspominasz piętrzą w twoim życiu, nie są niczym innym jak sposobnością do uświadomienia sobie pewnych kwestii, których nie zauważasz. Poprzez cierpienia zarówno te zewnętrzne jak i wewnętrzne człowiek uczy się pokory, cierpienia dają także możliwość do przeżywania ich w łączności z Chrystusem. Cierpienia są także łaską. Zawierz się Panu i z wdzięcznością przyjmuj to co otrzymujesz, może to są momenty żebyś się jeszcze bardziej zbliżył a wręcz przylgnął do Boga, jeden z etapów dojrzewania Twojej wiary. Tak jak do Alicji Lenczewskiej Jezus mówi: Trudności są po to, aby je pokonywać trwając w wierze i jedności ze Mną, dlatego zaufaj i zawierz Mu całego siebie. Pokój z Tobą.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: