logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak rozmawiać z kontestującymi nauczanie KK?
Autor: Pawel (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2021-04-19 20:37

Jak rozmawiać z osobami, które twierdzą, że są chrześcijaninami, lecz nie popierają KK, kłócą się, że w Piśmie Świętym nie ma nic o spowiedzi.

-------

Argumenty są np. tutaj: (klik). Chrześcijanie niekoniecznie są katolikami. Skoro mają własną, inną wykładnię Biblii, do tego kłócą się (nie ma merytorycznej rozmowy)to szkoda czasu na taki poziom 'dyskursu'.
moderator

 Re: Jak rozmawiać z kontestującymi nauczanie KK?
Autor: mary (---.dsl.bell)
Data:   2021-05-04 17:10

"dogmatem wiary jest, że Kościół ma władzę odpuszczania grzechów popełnionych po chrzcie, oraz że ta władza została udzielona przez Chrystusa, zgodnie z tekstem PS, J 20,23 ".

Poniewaz takie gadanie rowniez odbywa sie wsrod "katolikow" (zwlaszcza mlodych ale starych tez) warto na paamiec nauczyc sie zdania:
"A Jezus znowu rzekł do nich: Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam. Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane" (J 20, 19-23).

 Re: Jak rozmawiać z kontestującymi nauczanie KK?
Autor: A2 (---.icpnet.pl)
Data:   2021-05-06 14:57

To pokaż im w Piśmie Świętym gdzie to jest. Pokaż i tyle, może się zastanowią. Ich wolna wola.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: