logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Szukam spowiednika w Warszawie.
Autor: Łukasz (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2021-04-20 18:36

Nie szukam latwego do spowiedzi ksiedza. Jestem bardzo ciezkim przypadkiem, nie bylem u spowiedzi wiele lat. Mam takie grzechy, ze ciezko mi sobie nawet wyobrazic rozgrzeszenie, ale mimo to chce to wszystko zawierzyc Bogu.
Chcialbym uzyskac delikatne sugestie, pod ktorym adresem najlepiej na taka spowiedz sie przygotowac.

 Re: Szukam spowiednika w Warszawie.
Autor: Andy72 (---.centertel.pl)
Data:   2021-04-20 20:43

W Warszawie jest łatwiej, są chociażby dominikanie na Freta (klik). Choć może dominikanie są za "łatwi"?

 Re: Szukam spowiednika w Warszawie.
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2021-04-20 22:52

Łukaszu,

Dominikanin o. Górnicki ogarnia wszystkie "najcięższe przypadki" :)
Znakomity spowiednik - polecam. Spowiada oczywiście na Freta i nie jest taki "łatwy"... Lub o. Salij.

 Re: Szukam spowiednika w Warszawie.
Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2021-04-20 23:13

"Choćby wasze grzechy były jak szkarłat,
jak śnieg wybieleją;
choćby czerwone jak purpura,
staną się jak wełna." Iz 1, 18

Nie ma potrzeby wyobrażać sobie rozgrzeszenia :) Wygląda to tak:

Kapłan wyciąga prawą rękę w kierunku penitenta i wypowiada słowa rozgrzeszenia:

Bóg, Ojciec miłosierdzia, który pojednał świat ze sobą przez śmierć i zmartwychwstanie swojego Syna i zesłał Ducha Świętego na odpuszczenie grzechów, niech ci udzieli przebaczenia i pokoju przez posługę Kościoła.
I JA ODPUSZCZAM TOBIE GRZECHY W IMIĘ OJCA I SYNA, + I DUCHA ŚWIĘTEGO.

Penitent odpowiada:

Amen.

Źródło: http://www.spowiedz.pl/obrzed.htm

 Re: Szukam spowiednika w Warszawie.
Autor: Łukasz (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2021-04-21 06:16

Dziekuje za podpowiedzi. A jak mozna sie na taka dluga spowiedz umowic z konkretnym kaplanem, Pani Magdaleno? Podejsc do osoby spowiadajacej u dominikanow i powiedziec, ze szukam ojca Górnickiego? Czy mozna sie inaczej skontaktowac?

 Re: Szukam spowiednika w Warszawie.
Autor: Ona (---.146.128.186.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2021-04-21 07:09

Może dominikanie na Służewie? Kiedyś chodziłam do o. Jakuba Kruczka, do łatwych przypadków nie należałam.

 Re: Szukam spowiednika w Warszawie.
Autor: frytka (---.centertel.pl)
Data:   2021-04-21 12:28

Chwała Bogu za Twoje nawrócenie. Bardzo się cieszę i polecam księży w Św. Annie, w Katedrze Praskiej lub na Miodowej (kaplica spowiedzi i przestrzeń do długiej spowiedzi). Poproś Ducha Świętego o kierowanie do konkretnego kościoła :)

 Re: Szukam spowiednika w Warszawie.
Autor: rrr (212.180.176.---)
Data:   2021-04-21 17:18

Też polecam oo. kapucynów przy Miodowej.

 Re: Szukam spowiednika w Warszawie.
Autor: Anna (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2021-04-21 21:02

Jak się umówić? - poszukać kontaktu przez internet, zapytać na furcie klasztornej (a może są tam wywieszone numery telefonów do poszczególnych ojców jak w Krk?). Można też zapytać w zakrystii. Albo zadzwonić.

 Re: Szukam spowiednika w Warszawie.
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2021-04-21 23:12

Łukaszu,

Najlepiej będzie, jeżeli wyślesz bezpośrednio maila do o. Zdzisława Górnickiego. Adres jest na stronie internetowej oo. Dominikanów i umów się na konkretny termin.
Wiem, że o. Górnicki spowiada we wtorki, środy, czwartki, od godz. 11-12.

Ogarniam Cię modlitwą.

 Re: Szukam spowiednika w Warszawie.
Autor: Mira (---.securex.cc)
Data:   2021-04-22 04:11

Bardzo polecam kościół św. Anny na Starym Mieście i dominikanów na Służewie, wspaniali spowiednicy z mądrym i ludzkim podejściem :)

 Re: Szukam spowiednika w Warszawie.
Autor: Łukasz (---.146.101.239.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2021-04-22 12:19

Dziekuje za podpowiedzi.
Powinienem byl to napisac na poczatku, ale doprecyzuje teraz.
Czy jest moze jakis ksiadz, ktory specjalizuje sie w osobach patologicznie uzaleznionych. W moim przypadku chodzi o hazard, ktory doprowadzil mnie na dno: bezdomnosc, calkowita samotnosc i aktualnie juz tylko beznadzieje, bo po 20 latach nie mam juz zadnej nadziei, ze cokolwiek moze sie zmienic.
Wiem, ze spowiedz nie jest od tego. Tylko leczenie.
Ale ja czujac ze bardzo szybko nadchodzi nieuniknione, chcialbym sie jednak wyspowiadac, wiedzac ze rozgrzeszenia nie dostane, bo nie jestem w stanie zadoscuczynic swoich krzywd.
Czy jest jakis ksiadz, ktory podjal by sie spowiedzi po latach ososby, ktora nie ma obiektywnych szans na zadoscuczynienie. Nawet bez rozgrzeszenia. Chce to co zrobilem ze swoim zyciem, u jego kresu zawierzyc Bogu.

 Re: Szukam spowiednika w Warszawie.
Autor: aga (---.static.ip.netia.com.pl)
Data:   2021-04-22 15:23

Idź do spowiedzi. Jeśłi żałujesz za grzechy każdy kapłan udzieli Ci rozgrzeszenie i pokieruje jak ma wyglądać pokuta. Nie czekaj tylko idź pod podane adresy dziś. I odezwij się do Domu Miłosierdzia w Koszalinie. Tam pomagają ludziom po przejściach. Tutaj masz stronę:
https://dommilosierdzia.pl/

 Re: Szukam spowiednika w Warszawie.
Autor: Ona (---.146.128.186.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2021-04-22 15:53

Łukasz, w kontekście konfesjonału, z punktu widzenia spowiednika Twoja sytuacja nie jest nadzwyczaj wyjątkowa. Myślę, że praktycznie wszyscy poleceni księża poradzą sobie z takim "Przypadkiem" ;) ja przynajmniej podtrzymuję polecenie o. Jakuba i dominikanów w ogóle.

 Re: Szukam spowiednika w Warszawie.
Autor: Joanna (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2021-04-22 17:31

Pytasz czy jest jakiś ksiądz, który by się podjął spowiedzi osoby po latach. Myślę, że każdy ksiądz by się tego podjął. W przeciwnym wypadku nie byłby sobą. I nie tylko że by się tego podjął, ale myślę, że by się ucieszył na widok takiej osoby. Z jej powrotu. Z tego, że chce pojednać się z Bogiem. I że on może jej w tym pomóc. Umożliwić jej to. Myślę że by się ucieszył. Bóg już się cieszy. Bo już widzi jak do Niego idziesz. A idziesz dzięki Niemu. Bo On Cię woła. Idź śmiało. On na Ciebie czeka. W osobie każdego księdza.

 Re: Szukam spowiednika w Warszawie.
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2021-04-22 19:47

Łukaszu,

W pewnym sensie każdy grzech to zdecydowanie jakaś patologia... A specjalistami od patologii grzechu są wszyscy księża spowiednicy, bo znają ludzkie grzechy i różne przypadłości. Nie musisz szukać specjalistów odnośnie swoich grzechów. Nie skupiaj uwagi na ich szukaniu.
Zamiast pisać kolejne posty z wyjaśnieniem i zastanawiać się, co by było gdyby? Zrób: (klik) i idź wreszcie do tej spowiedzi.
Wybierz którąś z podanych propozycji, popatrz jak się postaraliśmy :) Masz ich kilka, i uspokój swoje sumienie. Zacznij już w realu działać, Pan Jezus na Ciebie czeka.

Życzę odwagi.

 Re: Szukam spowiednika w Warszawie.
Autor: mary (---.dsl.bell)
Data:   2021-05-04 16:54

Lukasz poros Ducha Swietego przez Maryje aby wzial cie za reke i zaprowadzil do dowolnego konfesjonalu i to bedzie najlepszy wybor. Przed spowiedzia pomodl sie do Ducha Swietego zeby spowiednik wzial na powaznie twoj przypadek. Po prostu zawierz, nie kombinuj.

 Re: Szukam spowiednika w Warszawie.
Autor: Dariusz (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2022-02-28 01:51

Andrzej Splawski, Rakowiecka przewaznie 8.00. U Boboli Tez spoko jest na Bemowie ks. Slawek SW Jana Pawla mozna umowic sie na dluzsza spowiedz.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: