logo
Wtorek, 16 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Skąd mam wiedzieć jaki jest Bóg?
Autor: zielona (---.centertel.pl)
Data:   2021-04-29 00:04

Jestem wierząca już ładnych parę lat, ale co ostatnio mnie zastanowiło to jaki jest Bóg? Wiem, że tego dowiemy się po śmierci, ale chodzi mi o to, że dajmy na to w przekazach jednych mistyków jest miłosierny, łaskawy, a w przekazach innych surowy i bardzo wymagający (mówię np. o różnych dialogach Boga ze świętymi). Podobnie choćby na YouTubie - jeden kapłan mówi tylko pozytywnie - Bóg jest miłosierny, a inny mówi, że pokuta, wyrzeczenia to podstawa i ogólnie nie jest za dobrze z nami ludźmi, czy że jeśli nie zacznę modlitwy od jakiegoś zwrotu to sie nie liczy itp.!
Zawsze lubiłam wspomagać sie kazaniami, książkami religijnymi, tylko teraz po kilku latach tak na prawdę nie wiem kim jest Ten do którego sie modlę?
Wiem, że człowiek musi sam odnaleźć Boga, ale przecież to jest trochę nasze wyobrażenie, a nawet z psychologicznego punktu widzenia relacja z ojcem też przekłada się na postrzeganie Boga.
Jak odnaleźć prawdziwego Boga?

 Re: Skąd mam wiedzieć jaki jest Bóg?
Autor: Robson (---.w.knc.pl)
Data:   2021-04-29 11:49

Patrząc na to, jaki jest Jezus: J 14,8-11

 Re: Skąd mam wiedzieć jaki jest Bóg?
Autor: Aneta (---.centertel.pl)
Data:   2021-04-29 11:51

Może warto wrócić do źródła - Słowa Bożego. Tam odpowiedź jest prosta: "Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.” (1 Jana 4,16b). Skoro Bóg jest miłością, to jest taki, jak miłość. Tu z pomocą śpieszy nam św. Paweł 1 KOR 13, 1-13, Hymn o miłości. Wydaje się, że to mało, ale naprawdę warto rozważać ten hymn, modlić się jego słowami i spojrzeć przez nie na Boga.

 Re: Skąd mam wiedzieć jaki jest Bóg?
Autor: yeah (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2021-04-29 11:54

Prawdziwego Boga najlepiej poznać poprzez Jego Słowo - dać się poprowadzić. Bardzo pomocne może być np. to : https://www.youtube.com/watch?v=aAf8bO5OBs4 codzienne rozważanie Słowa Bożego. Mnie daje siłę i moc na każdy dzień.

 Re: Skąd mam wiedzieć jaki jest Bóg?
Autor: Danusia (178.219.104.---)
Data:   2021-04-29 17:42

Zielona@ Prosty przykład. Spójrz na otaczający świat roślin, zwierząt, ptaków. Dostrzegasz tę różnorodność kolorów, wielkości i małości i tak bez końca.
"Z wielkości i piękna stworzeń poznaje się przez podobieństwo ich Stwórcę" (Mdr 13,5).
My tego nie stworzyliśmy ani samych siebie nie powołaliśmy do życia. Na tej podstawie dowiadujemy się wiele o Stwórcy, bezsprzecznie ma poczucie piękna, broni nas w Jezusie Chrystusie, czyli jest opiekuńczy. Daje życie nie tylko ziemskie ale i nadprzyrodzone, przyszłe. Bóg kocha Cię i pragnie wzajemności.
Dał nam jeszcze wolną wolę byśmy nie czuli się przymuszani do czegokolwiek.

 Re: Skąd mam wiedzieć jaki jest Bóg?
Autor: Joanna (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2021-05-03 17:35

A w jaki sposób poznajesz człowieka? To jaki on jest naprawdę? Ktoś może mówić o nim tak, a ktoś inny inaczej. Bo może ktoś go poznał z takiej strony, a ktoś z innej. A jak spotkasz się z nim osobiście, zaczniesz rozmawiać, spotykać się, to może się okazać, że jest zupełnie inny niż mówili o nim inni. Żeby móc kogoś poznać, to trzeba z nim spędzać czas. I z Bogiem jest podobnie. Chcesz wiedzieć jaki jest? Spotykaj się z Nim, przychodź do Niego, spędzaj z Nim czas, rozmawiaj, pytaj, słuchaj. Pytasz jak Go odnaleźć. Zacznij szukać. Próbuj. Powiedz Mu o tym. Że chcesz Go odnaleźć prawdziwego.Takim jakim jest. On Ci pomoże. Wyjdzie Ci naprzeciw.

 Re: Skąd mam wiedzieć jaki jest Bóg?
Autor: Patrycja (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2021-06-20 13:24

Co znaczy wierzaca? Bez czytania Ewangelii stwarzamy sobie sami Boga. Tam jest wszystko. Kto nie czyta Slowa Bozego nie zna Boga. Teraz zadam pytanie, ktore zadalam dziesiatkom osob. Kogo kochasz najbardziej? Dwie osoby na 30 odpowiedzialy: "Boga" A Ty? Tutaj zaczyna sie pierwsza sprawa. Bog jest miloscia i pragnie abysmy Jego kochali ponad wszystko. Dlaczego ja nie chce grzeszyc? Z milosci do Niego. Wyobraz sobie ze Twoj maz zdradza Cie, ignoruje, lekcewazy i ciagle rani a Ty go kochasz.. Jak dlugo moglabys to zniesc? Jako maz jest zobowiazany aby Cie szanowac, i sluchac. Tak robi miliony ludzi na tym swiecie. Chca robic co im sie podoba bo przeciez Bog i tak kocha. Pomysl nad tym. Wtedy zrozumiesz gdzie jest milosierdzie a gdzie surowosc.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: