logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jakiej muzyki słuchacie?
Autor: Anonimowy (---.k2media.com.pl)
Data:   2021-04-29 00:07

Szczęść Boże
Jakiej muzyki słuchacie? Bo ta popularna, w radiu często zawiera jakieś nieczystości. I ogólnie ta sfera jest bardzo zdegradowana. O metalu czy rocku nie mówię, bo dużo osób uważa to za zagrożenie duchowe. Czy słuchanie muzyki może być w ogóle grzechem? Polecacie jakichś godnych artystów? Też niekoniecznie chodzi o muzykę religijną, tak ogólnie tylko pytam...

 Re: Jakiej muzyki słuchacie?
Autor: Mateusz (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2021-05-16 22:19

Słucham każdej muzyki. Naprawdę, każdej. Według mnie negatywnie można oceniać pojedyncze utwory, a nawet ich fragmenty. Nie każdy tekst, który przy pierwszym przesłuchaniu wydaje się być "antychrześcijański" rzeczywiście ma na celu odciąganie odbiorców od Boga i wiary. Czasem założenie jego twórców może być nawet dokładnie odwrotne! Rzecz w tym, że aby dokonać właściwej oceny należy rozumieć konkretny tekst na poziomie zbliżonym do rodzimego użytkownika języka, w którym on powstał. Mały przykład: gdyby jakiś polski wykonawca zaśpiewał, że zjadłby konia z kopytami, niekoniecznie oznaczałoby, że jest fanem akurat koniny, prawda? Tak samo jest w innych językach: możesz słyszeć jedno, podczas gdy artysta stara się przekazać Ci co innego. A już na pewno przy interpretowaniu tekstów utworów nie pomogą Ci skrupuły, które śmiem twierdzić są dla Ciebie problemem.

 Re: Jakiej muzyki słuchacie?
Autor: Anonimowy (195.136.137.---)
Data:   2021-05-16 23:21

Mateuszu,
Faktycznie źle to ująłem. Nie chodziło o całe gatunki, a bardziej o to co polecają forumowicze.
W sumie to skrupuły są moim problemem, przeszkadza mi już każda piosenka i to serio smutne. Ostatnio zacząłem słuchać rapera Tau, ale też nie chcę słuchać tylko religijnych rzeczy... Chociaż nie są to stricte religijne rzeczy. Z drugiej zaś strony nie chcę popadać w grzech przez słuchanie muzyki...
Może to dla kogoś banalne, ale ja serio widzę w tym problem.

 Re: Jakiej muzyki słuchacie?
Autor: Mateusz (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2021-05-17 18:52

W takim razie posłuchaj sobie może U2 i ich wokalisty Paula "Bono" Hewsona permanentnie zafiksowanego na śpiewaniu o pokoju i miłości na świecie? Niemieckiego Die Ärzte, konkretnie utworu "Junge", stanowiącego swego rodzaju poradnik dla młodego człowieka, który nie wie co robić ze swoim życiem? Być może do gustu przypadłoby Ci rodzime Stare Dobre Małżeństwo?

 Re: Jakiej muzyki słuchacie?
Autor: Patrycja (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2021-06-20 13:12

Spiew ptakow. Szum wody i drzew. Sluchales? Piekna Boza muzyka. A jaka moc maja gregorjanskie chanty. Kto ich slucha w domu moze byc pewien ze uciekaja demony. Muzyka liturgiczna jest warta studiowania bo duzo w niej piekna tylko trzeba nauczyc sie przyswoic ducha i sluch do tych dzwiekow. Bo jestesmy tak bardzo nasiagnieci halasem wspolczesniej muzyki ze trudno nam sklonic sie tej ktora wielbi Boga.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: