logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak powrócić do Kościoła po latach?
Autor: Rafał (43 l.) (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2021-05-28 08:32

Jak powrócić do Kościoła po wielu latach odejścia od niego. Dodatkowo interesowałem się ezoteryką i dużo czytałem na różnych stronach w internecie na ten temat. Raz skorzystałem z usługi uzdrowiciela który zapewniał że swoje moce uzdrawiające otrzymał od Jezusa. Jednak po tym uzdrawianiu mój stan się bardzo pogorszył a w sercu pojawiła się pustka. Chciał bym wrócić na drogę duchową którą podążali moi Rodzice których bardzo szanuję i kocham. Rodziców już nie ma na tym świecie. Sam nie wiem jak mogło dojść do tego że nie poszedłem w ich ślady. Czy jest możliwy powrót na tą ścieżkę duchową. Czy Bóg mi to wybaczy i przyjmie mnie z powrotem do siebie? Czy pomoże mi przywrócić moją duszę i serce do dawnego stanu kiedy byłem szczęśliwym człowiekiem. Zbłądziłem, upadłem, zrozumiałem że jedyna właściwa droga to ta którą wskazał nam Jezus Chrystus. Tylko czy nie jest za późno dla mnie bo mam już 43 lata. Pozdrawiam serdecznie.

 Re: Jak powrócić do Kościoła po latach?
Autor: rrr (212.180.176.---)
Data:   2021-05-28 12:16

Nigdy nie jest za późno. Witamy z powrotem. Oczywiście, że Bóg wybaczy, bo wybacza każdemu kto Go o to prosi. Zacznij od dobrej spowiedzi.

 Re: Jak powrócić do Kościoła po latach?
Autor: Marek Piotrowski (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2021-05-28 16:02

Jak powrócić? Szybko. Najlepiej dziś - zdążysz jeszcze do spowiedzi na wieczornej Mszy Świętej.

 Re: Jak powrócić do Kościoła po latach?
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2021-05-28 16:17

Wybaczy. Idź do spowiedzi, najlepiej umów się z księdzem albo idź tam, gdzie są stałe dyżury w konfesjonale (klik) - dobrze by było, gdyby Cię nikt nie popędzał z kolejki do konfesjonału za Tobą. Dobrze, że wracasz.

 Re: Jak powrócić do Kościoła po latach?
Autor: AsiaBB (---.play-internet.pl)
Data:   2021-05-28 20:16

Uważam, że przyda ci się spowiedz. Każdy ksiądz w konfesjonale odpuści ci grzechy ale nie każdy ma czas i chęć do rozmowy, a Ty chyba rozmowy potrzebujesz i umocnienia. Dlatego najlepiej umówić się na spowiedz. Nie wiem skąd jesteś, w Tychach jest franciszkanin który specjalizuje się w spowiedziach po latach. Ogólnie też polecam ci zakonników. Na stronach dominikanów są bezpośrednie kontakty do ojców, można skopiować post jaki napisałeś tutaj i wysłać do któregoś zakonnika. To co wazne - możesz czuć za jakiś czas duże zniechęcenie do wiary, że nie warto, że i tak za późno, że się wyglupisz. To podszepty szatana, który nie chce, żebyś wrócił na drogi wiary. I druga ważna rzecz - młody chłop jesteś, nie stary :) całe życie przed Tobą jeszcze.

 Re: Jak powrócić do Kościoła po latach?
Autor: Rafał (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2021-05-28 22:19

Dziękuję za odpowiedzi. Byłem dziś na spacerze i akurat odprawiała się msza w kościele, i poszedłem na nią. Nieśmiało, ale uczestniczyłem w niej. Co do spowiedzi to obawiam się że wszystkich grzechów nie jestem w stanie przy jednej spowiedzi wyznać. Najbardziej obawiam się co ten uzdrowiciel mi zrobił bo 100X gorzej jest ze mną niż przed jego uzdrowieniem. Czuję taką pustkę w sercu i jakiś taki bezsens istnienia a w nocy nie mogę spać a jak już zasnę to budzę się ze strasznymi lękami, kompletnie opadłem z sił. Strasznie żałuję że nie chodziłem do kościoła. Księża jeszcze pamiętam z lekcji religii przestrzegali przed różnymi wróżbitami, uzdrowicielami, magią i na mszach też o tym przypominali. A ja o tym w tamtej chwili zapomniałem. Pojawiła się w mojej głowie myśl żebym szedł ścieżką Rodziców a byli oni cudownymi ludźmi. Tata był bardzo zaradny, miał wiele umiejętności i wiele mnie nauczył a mama była pełna miłości i cierpliwości. Jak ja mogłem nie kontynuować ich ścieżki duchowej. A teraz tak trudno powrócić. Jak sobie przypomnę siebie z przed kilkunastu lat jakim ja byłem wtedy szczęśliwym człowiekiem.

 Re: Jak powrócić do Kościoła po latach?
Autor: AsiaBB (---.play-internet.pl)
Data:   2021-05-29 10:27

Dopóki żyjesz, nie jest za późno na nawrocenie. Ale lepiej zamień pisanie o swoich wątpliwościach na forum, na rozmowę z mądrym spowiednikiem. To nie jest moja złośliwość, tylko naprawdę warto nie przeceniac internetu. Jak będziesz próbować tu rozstrzygać swoje wątpliwości zamiast w konfesjonale czy kierownictwie duchowym, to jest droga donikąd. Może i poczujesz się na chwilę lepiej, bo ktoś ci tu napisze coś fajnego, ale z nawroceniem będziesz stał w miejscu.

 Re: Jak powrócić do Kościoła po latach?
Autor: Marek Piotrowski (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2021-05-29 11:03

Nie szukaj wymówek przed sakramentem pokuty (nawet tych w rodzaju "nie jestem w stanie wyznać na jednej spowiedzi"). Jesteś. Spowiedź to nie remanent w sklepie.
Żałujesz, ale nie rozpaczaj nad przeszłością. Było, odwracasz się, spowiadasz, masz czyste konto. Nie wracaj już do tego.

 Re: Jak powrócić do Kościoła po latach?
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2021-05-30 17:31

Sorry, ale spowiedzi nie da się podzielić na części. Albo wóz, albo przewóz. Albo masz przebaczone, albo nie.

 Re: Jak powrócić do Kościoła po latach?
Autor: Anna (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2021-05-30 18:09

Tak jak napisała Estera: umów się na tę spowiedź z konkretnym spowiednikiem. Tak żebyście obaj mieli czas, i nie stała nad Wami kolejka pragnących przystąpić w miarę szybko do spowiedzi.

 Re: Jak powrócić do Kościoła po latach?
Autor: Paweł (---.213.216.91.ip4.netico.pl)
Data:   2021-06-03 13:26

AsiaBB czy mogę prosić o jakieś namiary na tego franciszkanina z Tychów? Pozdrawiam.

-----

google: franciszkanie tychy
moderator

 Re: Jak powrócić do Kościoła po latach?
Autor: AsiaBB (---.play-internet.pl)
Data:   2021-06-08 23:52

To ojciec Emil Pacławski OFM

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: