logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Nie umiem powiedzieć Panu Bogu, że Go kocham.
Autor: Werty (38 l.) (109.249.187.---)
Data:   2021-07-05 02:19

Nie tak dawno pisałem na forum:
https://www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=417685&t=417685
Teraz mam inne pytanie? Nie umiem powiedzieć Panu Bogu, ze Go kocham? Z tego faktu, że nigdy nie kochałem drugiego człowieka. Gdybym to mu powiedział, to było by Kłamstwo na wzór podlizywania się. Rodzice alkoholicy nie nauczyli mnie kochać? Wiec jak mam powiedzieć, pokazać Bogu ze go "Kocham". Wiarą? modlitwą? chodzeniem do kościoła? Walką z grzechami? Realizacją Jego Woli? Co zrobić bo boję się jego Woli względem siebie. Jego Wola kojarzy mi się z cierpieniem, samotnością, przegranym życiem. Przecież "Jego owce mają życie w obfitości". To kim ja jestem? Kozłem?

 Re: Nie umiem powiedzieć Panu Bogu, że Go kocham.
Autor: rrr (212.180.176.---)
Data:   2021-07-05 09:58

Przecież nie musisz niczego Bogu mówić. "Kto ma przykazania moje i zachowuje je, ten Mnie miłuje" (J 14,21).

 Re: Nie umiem powiedzieć Panu Bogu, że Go kocham.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2021-07-05 10:32

Nie, nie musisz z przymusu mówić Panu Bogu tego, czego świadomie nie przeżywasz. Kłamać i podlizywać się - nie trzeba. Dobrze, że chcesz być autentyczny. Rzeczywiście od deklaracji i słów lepsze będą nawet małe rzeczy, które robisz. Cokolwiek robisz, ze względu na Pana Boga, nawet jeśli to niezbyt wygodne, powiedz Mu, że to ze względu na Niego. A jeśli są to sprawy dla Ciebie trudne, to też Mu to powiedz. Przynajmniej będziesz w tym autentyczny i od czasu do czasu odezwiesz się do Pana.
Sam podajesz dobre przykłady, choć w postaci pytań: "Wiarą? modlitwą? chodzeniem do kościoła? Walką z grzechami?" Tak, to dobre pomysły na teraz. Konkretne działania.

Czy zastosowałeś jakieś rady z poprzedniego wątku? Przeczytałam go, jest tam trochę podpowiedzi, jak można próbować trochę zmienić swoje nastawienie i życie.

 Re: Nie umiem powiedzieć Panu Bogu, że Go kocham.
Autor: Jasna (---.wieszowanet.pl)
Data:   2021-07-05 21:37

Jego owce mają życie nadprzyrodzone/wieczne/Boże w obfitości. A nie całą naszą codzienność.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: