logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Nerwica religijna po obejrzeniu filmu
Autor: MK. (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2021-08-01 18:15

Obejrzałem film, na którym były fragmenty egzorcyzmów. Z jednej strony publikowanie tego typu treści jest zakazane przez KK, z drugiej nie potrafię o tym zapomnieć. Ciągle mam natrętne myśli, które przywołują w mojej głowie ten film. Cxy jako Katolik mam obowiązek w to wierzyć?

 Re: Nerwica religijna po obejrzeniu filmu
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2021-08-19 02:36

Nie rozumiem pytania. W co masz obowiązek wierzyć? W film i jego treści? Nawet nie wiemy, czy był fikcją, czy rodzajem nieszczęśliwego dokumentu. Więc o filmie się nie wypowiem.
W istnienie egzorcystów? Istnieją, Kościół zna posługę egzorcystów, starannie ich wybiera, to fakt, nie kwestia wiary.
W osobowe zło? W to, że ono szkodzi ludziom? Kościół uczy, że ono istnieje - istnieją zbuntowani aniołowie, czyli świat Szatana. Patrz: katechizm. No i niestety uczy, że są to byty inteligentniejsze od nas, poranieni grzechem pierworodnym dajemy się im zwodzić i dlatego grzeszymy. Niedobrze byłoby udawać, że nie ma zła i duchów złych. Czyli tak, w istnienie osobowego zła należy wierzyć. Ale Bóg jest od tego wszystkiego większy, silniejszy i piękniejszy, święty, Chrystus pokonał śmierć i zło, co jest podstawowym przedmiotem wiary katolika.

Wniosek na zasadzie: mądry Polak po szkodzie, może komuś się przyda: nie oglądać byle czego, nie dorabiać usprawiedliwień, nie dać się pociągnąć ciekawości, bo to zaśmieca pamięć i emocje.
Jeśli wiemy, że "publikowanie tego typu treści jest zakazane przez KK", to tym bardziej nie oglądajmy. Szkoda zdrowia.

 Re: Nerwica religijna po obejrzeniu filmu
Autor: Bea (---.centertel.pl)
Data:   2021-08-19 08:54

Siadło Ci na psychikę, w sensie "traumy". Staraj się nie rozmyślać o tych obrazach. Odmawiaj egzorcyzm do św. Michała Archanioła oraz różaniec, przystępuj do sakramentów. To narzędzia walki i ochrony duchowej, a jednocześnie przynoszące ukojenie i spokój duszy.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: