logo
Sobota, 20 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Obietnica w zamian za wysłuchaną modlitwę.
Autor: Kati (195.150.162.---)
Data:   2021-08-02 13:49

Czy można coś obiecać Matce Bożej za wysłuchanie modlitwy? To nie jakaś błahostka, tylko sprawa po ludzku beznadziejna. Wiem, że te obietnice nie są potrzebne Matce Bożej, ale może moje ludzkie wyobrażenie, pomogłoby mi uwierzyć w cud.

 Re: Obietnica w zamian za wysłuchaną modlitwę.
Autor: Ona (---.30.20.255.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2021-08-02 16:49

"Wiem, że te obietnice nie są potrzebne Matce Bożej".
To zastosuj tę wiedzę w praktyce i Jej zaufaj.

 Re: Obietnica w zamian za wysłuchaną modlitwę.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2021-08-14 13:09

Przeczytaj może przy okazji i spokojnie przemyśl:
https://www.przewodnik-katolicki.pl/Archiwum/2018/Przewodnik-Katolicki-30-2018/Wiara-i-Kosciol/Czarowanie-Boga

Poza tym jest jeszcze coś, o czym autor artykuł szczegółowo nie pisze. Ryzyko, że coś obiecasz (dla, powiedzmy, wspomnianej przez Ciebie własnej motywacji, a nie "czarowania Pana Boga czy świętych") i nie dotrzymasz. I będzie kolejny zgryz.

 Re: Obietnica w zamian za wysłuchaną modlitwę.
Autor: Mateusz (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2021-08-14 15:33

Przemyśl przede wszystkim, o co tak naprawdę prosisz. Dobre prośby zwykle zostają wysłuchane, zaś te egoistyczne lub takie, których skutki byłyby szkodliwe dla nas - nie.

 Re: Obietnica w zamian za wysłuchaną modlitwę.
Autor: Ona (---.30.21.35.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2021-08-15 07:10

@Mateusz, "Dobre prośby zwykle zostają wysłuche", to bardzo, bardzo ryzykowne stwierdzenie. Czy prośba o zdrowie śmiertelnie chorego dziecka nie jest dobra? Albo o uwolnienie kogoś z alkoholizmu? Albo o nawrócenie zatwardziałych grzeszników? Albo o pokój na świecie? A przecież tak często są one "nie wysłuchiwane"... Nasza optyka jest zupełnie inna niż Boża. Jeśli chcesz coś ofiarować Bogu czy Maryi, to po prostu to zrób, bo możesz i chcesz, a nie dlatego, że chcesz coś załatwić.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: