logo
Sobota, 20 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak się zmotywować do odmawiania dużej ilości?
Autor: Karol (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2021-08-06 15:32

Niech będzie uwielbiona Trójca Święta, szczęść Boże,

Jak się zmotywować do odmawiania dużej ilości dziesiątek Koronki do Miłosierdzia Bożego? Pytam, bo bardzo chciałbym jak najdłużej (w granicach rozsądku), ale nie zawsze mi to wychodzi, po prostu nie widzę sensu, aby długo modlić się tą modlitwą.

Dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam serdecznie :)

 Re: Jak się zmotywować do odmawiania dużej ilości?
Autor: rrr (212.180.176.---)
Data:   2021-08-06 15:51

Czy startujesz w jakimś modlitewnym maratonie :)?

 Re: Jak się zmotywować do odmawiania dużej ilości?
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2021-08-06 22:05

A po co?

 Re: Jak się zmotywować do odmawiania dużej ilości?
Autor: Akittm (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2021-08-06 22:25

Nie rób czegoś, co nie ma dla Ciebie sensu.

 Re: Jak się zmotywować do odmawiania dużej ilości?
Autor: Joanna (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2021-08-07 12:49

Ta Koronka składa się z 5 dziesiątek. I tyle wystarczy jak odmówisz. Nie ma potrzeby tego mnożyć. Jak chcesz, to oczywiście możesz. Czasem takie coś pomaga, uspokaja, przynosi spokój. Czasem człowiek po prostu tego potrzebuje. Takiego jakby trzymania Boga za rękę w czasie tej modlitwy. Albo jakby ukrycia się w tej dłoni. Ale wtedy nie musisz się niczym motywować, w jakikolwiek sposób zmuszać się do tego. Po prostu chcesz tego, potrzebujesz. I czujesz, że tak jest dobrze. Że to na ciebie dobrze działa. A Ty piszesz, że nie widzisz w tym sensu. Więc po co zmuszać się do tego? Wystarczy jak odmówisz tylko te 5 dziesiątek. Czyli po prostu tą Koronkę. Też nie na siłę. Jeśli chcesz.

 Re: Jak się zmotywować do odmawiania dużej ilości?
Autor: Marcin (---.centertel.pl)
Data:   2021-08-08 12:54

Korona do Bożego Miłosierdzia to 5 dziesiątek.

 Re: Jak się zmotywować do odmawiania dużej ilości?
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2021-08-08 15:53

O jaką częstotliwość chodzi? Co innego jedna Korona do Bożego Miłosierdzia na jeden dzień, a co innego jedna Korona do Bożego Miłosierdzia na jeden tydzień.

 Re: Jak się zmotywować do odmawiania dużej ilości?
Autor: Danusia (178.219.104.---)
Data:   2021-08-08 17:06

Modlitwę podejmuje się w jakiejś intencji. Koronka do Bożego Miłosierdzia, jest niezwykłą modlitwą - czytając "Dzienniczek" Świętej Faustyny dowiadujemy się że czasem Pan Jezus wymagał mówienie tej modlitwy do skutku np. o uciszenie burzy.
Osobiście wiele razy doświadczyłam skuteczności tej modlitwy. Jeden kapłan powiedział że Koronka do Miłosierdzia Bożego jest uwielbieniem Boga przez cały Kościół: pielgrzymujący (czyli na ziemi), cierpiący (w czyśćcu) i chwalebny (w niebie).
Karolu jak masz ważną sprawę, to módl się do skutku, na pewno Bóg nie odmówi Ci łaski. Nie zapomnij tylko o wierze, która góry przenosi.

 Re: Jak się zmotywować do odmawiania dużej ilości?
Autor: Bea (---.centertel.pl)
Data:   2021-08-08 17:26

Nie przesadzaj. Ta modlitwa ma swoją konstrukcję i stanowi całość. Nie trzeba nic ujmować, ni dodawać.

 Re: Jak się zmotywować do odmawiania dużej ilości?
Autor: Joanna (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2021-08-08 20:22

Danusiu, niezupełnie tak jest jak piszesz. Z Dzienniczka dowiadujemy się, że św. Faustyna zaczęła odmawiać tą koronkę w czasie burzy i nawet jeszcze jej nie skończyła, a burza ustała. Nie musiała odmawiać jej kilka razy. Jak piszesz - do skutku. Pan Jezus wcale tego od niej nie wymagał. Powiedział tylko, żeby odmówiła tą koronkę, a burza ustanie. I ona po prostu zaczęła ją odmawiać. I burza w którymś momencie rzeczywiście ustała. Bo to było zgodne z Jego wolą. I tego też się dowiadujemy z Dzienniczka.

"Odmów tę koronkę, której cię nauczyłem, a burza ustanie. Zaraz zaczęłam odmawiać tę koroneczkę i nawet jej nie skończyłam, a burza nagle ustała i usłyszałam słowa: Przez nią uprosisz wszystko, jeżeli to, o co prosisz, będzie zgodne z wolą Moją." (Dz. 1731)

 Re: Jak się zmotywować do odmawiania dużej ilości?
Autor: Bea (---.centertel.pl)
Data:   2021-08-08 23:05

Pan Jezus powiedział Faustynie - przez Koronkę uprosisz wszystko. Ale czy my, inni ludzie, też?

 Re: Jak się zmotywować do odmawiania dużej ilości?
Autor: Annika (---.net.pulawy.pl)
Data:   2021-08-09 23:15

Znam kogoś, kto budzi się w nocy i odmawia Koronkę o 3.00 nad ranem. Po czym idzie spać ponownie. Tak też można.

 Re: Jak się zmotywować do odmawiania dużej ilości?
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2021-08-12 22:48

Niektórym osobom w motywacji pomaga zobowiązanie do modlitwy grupowej. Wygląda na to, że istnieje grupa, która modli się Koronką do Bożego Miłosierdzia: (klik). Innym sposobem może być stałe odmawianie tej modlitwy w rodzinie, albo z kimś zaprzyjaźnionym, czy nawet anonimowe codzienne dołączenie do modlitwy nadawanej na żywo w radio, lub w Internecie. Życzę wytrwałości w modlitwie i wielu łask od Boga.

 Re: Jak się zmotywować do odmawiania dużej ilości?
Autor: Maciek (---.centertel.pl)
Data:   2021-08-13 13:37

Wydaje mi się, że wystarczy jedna koronka odmówiona od serca i ma ona wtedy większą moc, niż by się klepało godzinami, ale nie wkładało się w nią serca.

 Re: Jak się zmotywować do odmawiania dużej ilości?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2021-08-13 19:16

Chciałbyś jak najdłużej, ale nie widzisz sensu takiej miary?
Ja też nie.
Nie rozumiem w ogóle, po co to recytowanie "jak najdłużej".
Myślisz, że to będzie jakaś wartość? Jaka?

 Re: Jak się zmotywować do odmawiania dużej ilości?
Autor: Karol (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2021-09-14 17:03

Bardzo dziękuję za odpowiedzi ;)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: