logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Na czym polega zaufanie Bogu?
Autor: justyna (---.25.216.95.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2021-09-17 23:58

witam, na czym polega zaufanie Bogu, Jezusowi? przykład, jest choroba, czy zaufanie polega na wierzeniu w wyzdrowienie czy wierzeniu w zbawienie po śmierci bez wyzdrowienia? W sensie, mamy wierzyć że będzie dobrze, ale niekoniecznie na tym świecie? Bo za życia też się mówi, "Zaufaj Bogu" ale to zawsze odnosi się do sukcesów na ziemi, np, nie wiesz czy potrzebujesz jakiejś operacji, i wtedy ktoś mówi "Zaufaj Bogu" , robisz ją, i jakiego rezultatu się tak naprawdę spodziewasz mówiąc że mu ufasz? nie życia w niebie po nieudanej operacji tylko zdrowia i 100 lat życia, mimo że z punktu widzenia osoby wierzącej obie opcje są "dobre", na czym to więc polega? pozdrawiam

 Re: Na czym polega zaufanie Bogu?
Autor: Ona (---.147.105.79.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2021-09-18 12:37

Dla mnie zaufanie Bogu, to świadomość, że jestem w Jego rękach. Że niezależne od tego, co się dzieje, czy jest choroba, zdrowie, cierpienie, radość, samotność, wspólnota, czy cokolwiek innego, to On jest w tym ze mną i nigdy, przenigdy mnie nie zostawi. Że nie ma nic, co mogłoby mnie odłączyć od Jego miłości.

 Re: Na czym polega zaufanie Bogu?
Autor: Danusia (178.219.104.---)
Data:   2021-09-18 19:19

Życie ludzkie w Bożej obecności, zawierzenia, to nie jest programowanie, tylko dialog. Powiem Ci tak, że miałam sytuację gdzie lekarz dał mi skierowanie do szpitala. Nie będę wchodziła w szczegóły ale na modlitwie powiedziałam Panu Jezusowi, że jeśli to nie pochodzi od Niego (pewna przypadłość), to niech to zabierze ode mnie. I ciekawe, że na trzeci dzień nie było śladu i nie skorzystałam z tego skierowania do szpitala. Po roku zrobiłam badania i było okey. Jezus Chrystus jest naszym Panem i mamy nieustannie prosić o zdrowie dla duszy i ciała czyli o uzdrowienie. To wszystko oddaje się Bogu by nas prowadził po tej ziemi aż do nieba. Ufać, zawierzać się Panu Bogu to przyjąć pewne sytuacje z pokorą ale i roztropnością, co mogę uczynić by współpracować z łaską.
Dam Ci przykład też z mojego życia, który dotyczył akurat remontu i wielu z tego tytułu obciążeń i finansowych, organizacyjnych no i moich zdrowotnych ograniczeń. Zwróciłam się do Boga, że po co mi to wszystko, że pochłania to moje życie itp.

W Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana po mszy świętej porannej w tym dniu była kumulacja i pracowników, którzy przyjechali by wykonać pracę i były dostawy zamówionych towarów i fizycznie była też osoba, która akurat dostała wolne w pracy i mogła pomóc przy sprzątaniu. Pomyślałam sobie że Pan Jezus wysłuchał moich żalów, że remonty to nie moje pragnienia, bo On przecież jest w centrum mojego zainteresowania i taką dostałam odpowiedź.

Myślę, że przyjmij życie z Jezusem jako dar i może takie słowa Cię naprowadzą na wnioski: "Serce człowieka obmyśla drogę,
lecz Pan utwierdza kroki" (Księga Przysłów 16,9).
Rozumiesz, my sobie myślimy ale jak coś staje się faktem to Pan daje Ci odpowiedzi. Wszystkiego na ziemi się nie dowiemy ale chodzi tu o naszą wierność Bogu. Tak jesteśmy doświadczani, próbowani.

 Re: Na czym polega zaufanie Bogu?
Autor: Marcin (---.centertel.pl)
Data:   2021-09-19 13:02

Na oddaniu się Jego woli.

 Re: Na czym polega zaufanie Bogu?
Autor: nowy (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2021-09-26 15:10

Moim zdaniem zaufanie Bogu polega na:
1) regularnym korzystaniu z sakramentów, (dzięki temu osiągniemy po śmierci zbawienie)
2) przestrzeganiu przykazań - najlepiej jak potrafimy.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: