logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Zakończyłem znajomość w niefajny sposób. Jak zadośćuczynić?
Autor: Jakub (---.184.140.39.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2021-09-18 09:20

Mam pytanie
Kilka miesięcy temu zakończyłem znajomość z pewną osobą w dość niefajny sposób, bo przez internet i tak w ogóle zaszły jakieś niedomówienia itp. Od pewnego czasu zastanawia mnie czy powinienem te osobę przeprosić jako zadośćuczynienie po spowiedzi, czy nie rozdrapywać starych ran i np się za nią pomodlić? I czy moje inne spowiedzi od tego czasu były ważne jeśli nie zrobiłem powyższej rzeczy.
Pozdro

 Re: Zakończyłem znajomość w niefajny sposób. Jak zadośćuczynić?
Autor: Mateusz (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2021-09-18 15:43

Zadzwoń - przeproś - zakończ sprawę.

 Re: Zakończyłem znajomość w niefajny sposób. Jak zadośćuczynić?
Autor: A. (---.toya.net.pl)
Data:   2021-09-18 17:54

Witaj,
sądząc po języku, jesteś bardzo młodą osobą.
To jest trudne pytanie, bo jeżeli to była Twoja dziewczyna lub nawet narzeczona, a nie masz zamiaru z nią stworzyć trwałego związku to istotnie jest to "rozdrapywanie ran". Przeprosiny mogą dać tej osobie złudną nadzieję, że chcesz z nią znowu nawiązać kontakt.
Jeżeli zaś to była jedynie koleżanka/kolega (piszesz o osobie) to jak najbardziej możesz przeprosić za zło, które uczyniłeś.
A najlepiej doradź się spowiednika.

Pozdrawiam,

Z Panem Bogiem.

 Re: Zakończyłem znajomość w niefajny sposób. Jak zadośćuczynić?
Autor: Bea (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2021-09-18 19:33

Uważam, że A. ma rację z tym robieniem złudnej nadziei, rozważ to.

 Re: Zakończyłem znajomość w niefajny sposób. Jak zadośćuczynić?
Autor: Danusia (178.219.104.---)
Data:   2021-09-18 19:41

Jakubie, tu cytuję: "zakończyłem znajomość z pewną osobą w dość niefajny sposób, bo przez internet i tak w ogóle zaszły jakieś niedomówienia itp." Sytuacje międzyludzkie wymagają "zamknięcia" zaistniałego wątku, tak na bieżąco. Pamiętam taką osobę z którą rozmawiałam na wyjeździe i były sytuacje kontrowersyjne i zawsze słyszałam, tylko nie rozstawajmy się "nie pogodzeni", bo nie wiemy czy jeszcze się spotkamy. Skoro sumienie podpowiada, wraca do tego, to trzeba odezwać się i miękko wylądować na ziemi :) póki masz tę możliwość, bo na stare lata wszystko wyjdzie, co zaniedbaliśmy.

 Re: Zakończyłem znajomość w niefajny sposób. Jak zadośćuczynić?
Autor: Marcin (---.centertel.pl)
Data:   2021-09-19 13:00

Zadzwoń i przeproś, jeśli nie odbierze, to przeproś w smsie.

 Re: Zakończyłem znajomość w niefajny sposób. Jak zadośćuczynić?
Autor: nowy (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2021-09-26 15:01

1) Jeśli chodzi o to czy skontaktować się ponownie z tą osobą - nie czuję się na siłach aby w tym temacie doradzać.
2) Modlitwa za tę osobę na pewno nie zaszkodzi i będzie dobrym uczynkiem.
3) Co do wątpliwości dotyczących spowiedzi to najlepiej powiedz o nich spowiednikowi przy następnej okazji.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: