logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy inspirować się myślą powstałą podczas adoracji?
Autor: Jan (---.25.51.82.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2021-09-22 14:25

Dziwna sprawa. Mam pewien dylemat życiowy, ale o niego mi chodzi. Pytałem Boga jak mam postępować. Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu zrodziła się we mnie myśl, z nazwą księgi Starego Testamentu i konkretnym rozdziałem. Lektura tego rozdziału w pewnym sensie daje mi jakąś odpowiedź na moje pytanie.

Wciąż mam jednak wątpliwość, czy powinąłem się tym inspirować.

Dodam tylko, że pierwszy raz miałem do czynienia ze wspomnianym rozdziałem, była to zatem dla mnie treść wcześniej obca.

 Re: Czy inspirować się myślą powstałą podczas adoracji?
Autor: Bea (---.centertel.pl)
Data:   2021-09-22 16:36

Jaki problem widzisz w tym, jeśli odpowiedź jest "dobra"? Chciałeś wiedzieć, co robić, masz wskazówkę, przemysl i działaj.
Pamiętaj, by podziękować.

 Re: Czy inspirować się myślą powstałą podczas adoracji?
Autor: A2 (---.icpnet.pl)
Data:   2021-09-22 19:51

Pogadaj ze znajomym kapłanem, najlepiej swoim spowiednikiem. Staraj się nie rozeznawać samodzielnie, ponieważ może to prowadzić do błędów.

 Re: Czy inspirować się myślą powstałą podczas adoracji?
Autor: Danusia (178.219.104.---)
Data:   2021-09-22 20:34

Nie rozumiem. Na adoracji Najświętszego Sakramentu przyszły myśli co do cyt.: "z nazwą księgi Starego Testamentu i konkretnym rozdziałem. Lektura tego rozdziału w pewnym sensie daje mi jakąś odpowiedź na moje pytanie". Czemu więc nas pytasz?

Pozwól rozwinąć się temu co doświadczyłeś, jeśli masz pokój w sercu, to dalej pytaj i rozpoznawaj do czego Cię prowadzi ta rozpoznana myśl. Jeśli masz wrażliwe duchowo sumienie, to ono rozezna czy to właściwa droga.

 Re: Czy inspirować się myślą powstałą podczas adoracji?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2021-09-22 22:48

Wiesz, napiszę o sobie. Janie, gdybym nie miała pełnej jasności i pewności - a Ty nie masz, gdybym nie znalazła spokoju, to bym poczekała (nic na szybko), powróciła na modlitwie, prawdopodobnie też bym się w końcu poradziła. Ale nie na forach, tylko porozmawiałabym z księdzem, który mnie zna. Stały spowiednik itp. To jest droga pomagająca obiektywizować. Ale uwaga, nigdy nie chodzi o to, by taki kapłan decydował za mnie. Moje życie, moje decyzje, moja odpowiedzialność, jego głos doradczy. Z doświadczenia wiem, że cenny.

 Re: Czy inspirować się myślą powstałą podczas adoracji?
Autor: Jan (---.25.51.82.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2021-09-23 11:36

Dziękuje za wasze opinie. Jak człowiek ma wątpliwości to pyta.

Poczekam na kolejne znaki zanim coś zrobię.

 Re: Czy inspirować się myślą powstałą podczas adoracji?
Autor: Ona (---.30.2.54.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2021-09-23 17:00

Nie czekaj na znaki, bo możesz się nie doczekać... Szukaj, rozeznawaj, pracuj, walcz...

 Re: Czy inspirować się myślą powstałą podczas adoracji?
Autor: Jan (---.25.51.82.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2021-09-24 00:15

Będę wdzięczny za rady jak skutecznie rozeznać.

 Re: Czy inspirować się myślą powstałą podczas adoracji?
Autor: Ona (---.30.2.54.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2021-09-24 07:51

Rady zależą od problemu... Można zdobyć więcej informacji, danych, wiedzy o obu możliwościach. Można porozmawiać z kimś, kto miał podobny dylemat, albo kto jest w jednej, albo drugiej sytuacji. Można pogadać z przyjacielem i poprosić o głos doradczy. Pogadać że specjalistą w danej dziedzinie. Czasami można podjąć decyzję "na próbę", bez ostatecznych deklaracji. Któryś święty (Ignacy?) mówił, żeby podjąć decyzję w sercu i żyć tak, jakby była ostateczna. I zobaczyć, czy daje pokój i co się dzieje.

 Re: Czy inspirować się myślą powstałą podczas adoracji?
Autor: Kalina (213.134.188.---)
Data:   2021-09-24 14:38

"Będę wdzięczny za rady jak skutecznie rozeznać"

Janie "dylemat życiowy" jest chyba osadzony w jakichś okolicznościach, może powiązany z innymi osobami, może istotny jest dla tego dylematu życiowego czas. Można mnożyć potencjalne wpływy. Odczytując wskazówkę ze Słowa Bożego, kieruj się roztropnością a nie nakazem z niej wypływającym.
Może tu uzyskasz odpowiedź jak rozeznawać: (klik).

 Re: Czy inspirować się myślą powstałą podczas adoracji?
Autor: Danusia (178.219.104.---)
Data:   2021-09-24 14:47

Janie masz rację, że Pan Bóg do każdego mówi inaczej czyli jak to określiłeś skutecznie działa w naszych słabościach, poprzez taką a nie inną osobowość i w taki a nie inny sposób, adekwatny dla odbiorcy.
Na swoim przykładzie wiem, że jestem podejrzliwa, nie uwierzę tak łatwo i z dystansu przyjmuję wszelkie znaki. Może to też wynika z długoletniej lektury Pism Świętego Jana od Krzyża. Tak czy inaczej mam wiele problemów w sobie, odnośnie rozeznawania. Kiedy staję w bezsilności że nie mam narzędzi by "kontrolować" Pana Boga :) zwyczajnie poddaję się i w zaufaniu mówię Boże! rób co chcesz, bo ja niczego nie rozumiem.
Jednak żebyś Janie nie poczuł się bez odpowiedzi, to moim najpewniejszym kryterium rozeznania, w ostateczności jest większa miłość, którą biorę jako probierz w stosunku do człowieka, w konkretnej sytuacji. Słowo Boże jest dla mnie w czasie rozeznawania, stawianiem kroków. Zasadzie daje mi kierunek taki realny, konkretny, rozstrzygający.
Cały misz masz z jakim się boksuję i chyba już tego niepokoju z siebie nie wyrzucę, w walce między tym, co mówią Ewangelie a tym co stosuje psychologia. Chodzi o stosowanie innych zasad wobec otoczenia, bliskich, innych potrzeb itp.Tworzy to niezmierny chaos, przynajmniej dla mnie, to są starcia bardzo realne, bo w relacji z osobami wyznającymi coś innego, bezowocnego. Jestem tym zmęczona.
Czasem jest tak, że człowiek się zafiksuje bo chce koniecznie znać wyjście, odpowiedź. Wydaje nam się że my zarządzamy naszym życiem a to nie jest tak do końca. Myślę że Pan Bóg daje konkretne sytuacje a naszym zadaniem tylko, jest udzielenie Bogu, naszej odpowiedzi najprościej jak umiemy, bez komplikowania. Tak--Nie.

 Re: Czy inspirować się myślą powstałą podczas adoracji?
Autor: Jan (---.47.46.164.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2021-09-25 13:46

Wczoraj było zachęcające do zaufania Bogu i poczekania na przebieg wdarzeń czytanie:

(...)

---
1. Cytując Pismo Święte, należy podać księgę, rozdział i wiersz(e). W cytowanym tekście nie dokonuje się przeróbek (zaznacza się ominięcia).
2. Dwa następujące po sobie przecinki nie są zamiennikiem cudzysłowu otwierającego.
https://sjp.pwn.pl/zasady/98-Cudzyslow;629866.html
z-ca moderatora

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: