logo
Czwartek, 18 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy można dostać śmierć od Boga?
Autor: Szymon (205.201.55.---)
Data:   2021-09-26 16:56

Szczęść Boże!

Mam pytanie czy modlitwa o śmierć ale taka dosłowna może być przez Boga "pozytywnie rozpatrzona".
Bo niekiedy myślę, że Bóg w Trójcy Świętej wraz z Maryją są "komisją miłości" dla człowieka, ale niekiedy ta komisja źle działa, bo na przykład co z człowiekiem, który faktycznie źle się czuje (bo nie wierzę, że nie ma rzeczy niemożliwych w życiu dla Boga) (w końcu nie można zamienić popiołu z powrotem na drewno, czy rdzy na żelazo).
Gdy również Bóg sam widzi, o co tak naprawdę chodzi, to dlaczego na przykład dopuszcza taką osobę do odebrania sobie życia, wiedząc, że rodzina popadnie w rozpacz, gdy zobaczy takiego człowieka, w końcu miłość nigdy nie powinna prowadzić do rozpaczy, tylko refleksji, a skoro refleksja jest prosta to wtedy miłość nie wybiera dobra lecz zła. Czyli wychodzi na to, że według fragmentu z Biblii
(Z tego co wiem) "Idźcie, oto was posyłam jak owce między wilki" (Łk 10,3) człowiek musi być silny miłością, ale nawet ludzie kierujący swoją miłość w jego stronę (drugiego człowieka) nie są odpowiedzialni za jego własną miłość, bo mimo, że jesteśmy podobni do Chrystusa to każdy ma swoją własną miłość, swój własny krzyż, swoją własną drogę do nieba, mimo że wspólnego Nieba tego już w samym Królestwie Niebieskim to i tak ma swoją własną, ludzie mogą mu tylko pomóc, a nie go doprowadzić do takiej relacji z Jezusem, jakiej sam jest świadom.

Więc, czy życie to nie "gra miłości" a kto wykaże jej więcej ten jest zbawiony, (wiem, że nie jesteśmy stworzeni że zła, ale z miłości, jednakże Bóg oczekuje od nas odpowiedzi na Jego miłość)

Więc czy Bóg w takiej sytuacji, gdy ktoś odbiera sobie życie, zamiast zabrać go naturalnie nie stwarza większej rozpaczy nawet dla samej rodziny zamiast rzeczywiście tą miłość okazać.

Potrzebuję konkretnej solidnej odpowiedzi bo sam nie lubię wszelakich otoczek, czy próżnych zapewnień.

Wiem, że nigdy nie poznamy dokładnych odpowiedzi, ale czyż nie lepszy Wróbel w garści niż gołąb na dachu?

Bo niektórzy proszą Boga o śmierć ale są w lepszej sytuacji, niż ci co rzeczywiście już tej śmierci potrzebują nie tylko ze względu na siebie, ale również na innych.

Bo nie znam przykładów, kiedy Bóg takiej prośby nie tylko wysłuchał, ale również spełnił. Może oprócz świętej Rity o śmierć dla swoich synów, bo właśnie Bóg również widzi nasze grzechy, które zamiast działać dobrze, sprawiają, że jest gorzej.

Mam nadzieję, że Bóg jest ogromny w swoim miłosierdziu.

Amen!

 Re: Czy można dostać śmierć od Boga?
Autor: Anna (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2021-09-27 09:13

Poczytaj (przemódl) w Biblii historię proroka Eliasza. Moje doświadczenia są podobne.

 Re: Czy można dostać śmierć od Boga?
Autor: Szymon (205.201.55.---)
Data:   2021-09-27 16:32

(...)

---
Formuła Forum Pomocy to pytanie-odpowiedź. Natomiast do dyskusji przeznaczone jest Forum Dyskusji: (klik).

Fora funkcjonują odrębnie, zarówno od strony technicznej, jak i obsługi moderatorskiej. Ewentualne założenie wątku na sąsiednim forum spoczywa w pełni na Użytkowniku.

z-ca moderatora

 Re: Czy można dostać śmierć od Boga?
Autor: Danusia (178.219.104.---)
Data:   2021-09-27 20:32

Szymonie, też się kiedyś zastanawiałam nad tym, o czym piszesz. Pan Bóg dał człowiekowi wolną wolę a to oznacza że w naszym życiu wybieramy, bywa i tak, że wybieramy dosłownie śmierć i w zasadzie nie wiedząc, co po tej śmierci nas spotka. Człowiek wybiera śmierć z różnych powodów i tak może być to ból ciała, ból psychiczny czasem pycha, że życie nie ma sensu itp.

Jest powiedzenie że w cierpieniu, nie dostajemy więcej niż udźwignąć możemy.

Najtrudniej jest osobom, które nie mają wyobraźni czyli fakty, które dzieją się wokół nich, biorą bardzo dosłownie bez dystansu. Człowiek z wyobraźnią potrafi w myślach uciec lub przyjąć fakt, że życie jest zmienne i może także i jego sytuacja ulec takiej zmianie a życie jego, rozwinie się w nieoczekiwanym kierunku, in plus.

Najważniejsze jest dla osób wierzących Bogu to że kiedy wołamy do Boga o pomoc ona zawsze przyjdzie a sama modlitwa, rozmowa z Bogiem poprzez choćby Słowo Boże nadaje nam kierunek, pokój. Bóg nie dręczy, tylko diabeł tworzy w nas lęk, udrękę no i kusi przeciw życiu.

Jest jeszcze aspekt farmakologiczny czyli działanie uboczne leków które to wywołują pobudzenie, myśli samobójcze, spadek nastroju i poprzez takie działanie chemiczne, organizm sobie nie umie poradzić, wybierając śmierć. Dlatego u lekarza to jak na spowiedzi, trzeba mówić o wszystkim.

 Re: Czy można dostać śmierć od Boga?
Autor: Szymon (172.56.6.---)
Data:   2021-10-05 15:54

Szczęść Boże!

Czy Bóg widząc wielkie cierpienie oraz sytuację beznadziejną psychicznie oraz fizycznie może zlitować się nad takim człowiekiem i zabrać go wcześniej niż zaplanował?

Przed "wykonało się"

Oraz Nie wytrwałym skracaj mękę!

Bo przecież: "Proście, a będzie Wam dane"

Czy Bóg wysłuchuje oraz spełnia takie modlitwy, gdy już naprawdę się nie da?

Amen

 Re: Czy można dostać śmierć od Boga?
Autor: Anna (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2021-10-05 17:00

Jeśli żyjesz, Pan Bóg ma wobec Ciebie plan. Proś każdego dnia o zrozumienie go. Każdego dnia cierpliwie opowiadaj Mu o swoim życiu.
Zwracałam Twoją uwagę na proroka Eliasza, bo on też prosił Boga o śmierć.
Wydaje mi się, że każdy człowiek ma w swoim życiu takie trudne chwile, że nie widzi sensu swojego życia, ale to jest bardzo cenne doświadczenie, które otwiera nowe horyzonty.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: