logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Buty ze świętymi wizerunkami
Autor: ja (---.centertel.pl)
Data:   2021-09-26 20:34

Miałam ostatnio urodziny i moja przyjaciółka sprezentowała mi coś wyjątkowego. Kupiła białe buty, a następne z inną koleżanką, która pięknie rysuje stworzyły projekt i zostały na nich namalowane obrazki specjalnie dla mnie. Obydwie jesteśmy wierzące i przyjaciółka wymyśliła dla mnie buty w „temacie religijnym”. Są krzyże, wizerunek Jezusa, Eucharystia itd, wszystko czarną i złotą farbą. Są tam do tego zwroty, które rozumiemy tylko my, to już tak odchodząc od religijnego tematu. Buty są przepiękne i jest to ogromny gest z jej strony, absolutnie wiem, że nie miała złych intencji, jednak czy powinnam chodzić w takich butach? Czy będzie to odpowiednie, czy jednak bluźniercze?

 Re: Buty ze świętymi wizerunkami
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2021-10-07 04:47

Dla mnie to niestosowne. Więcej: jaskrawa przesada. Nie założyłabym nigdy butów z grafiką pokazującą symbole eucharystyczne. Skarpetek, rajstop, bielizny, czapek, pościeli itd. też bym nie zaakceptowała.
To jest relatywne kulturowo. W Afryce barwne kiecki w krzyże, hostie i tysiąc twarzy Maryi czy Pana Jezusa to bywa standard. Ale nie tu.
Myślę, że będziesz budzić za daleko idące kontrowersje.

 Re: Buty ze świętymi wizerunkami
Autor: Ona (---.146.99.45.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2021-10-07 07:07

Symbolom religijnym należy się szacunek. Traktowanie ich jako ozdób, biżuterii, elementów garderoby, jest nie w porządku. Eucharystia, Krzyż, na butach to gruba przesada

 Re: Buty ze świętymi wizerunkami
Autor: A. (---.toya.net.pl)
Data:   2021-10-07 19:01

Buty to jest pewien ogólnoludzki symbol. Zdjęcie butów oznacza szacunek dla domu, do którego się wchodzi, na przykład muzułmanie modlą się bez butów. Buty zatem są "nośnikiem" tego co brudne - czy po powrocie do domu kładziesz buty na stole z którego jesz obiad?
Z drugiej strony ważne rzeczy nosimy na palcach rąk, przy sercu w postaci łańcuszka, albo w portfelu - zdjęcia bliskich.
Buty z trwałymi symbolami religijnymi przyjęło się czasami zakładać zmarłym do trumny. Tam już nie zetkną się z brudem i kurzem ulicy.
Używanie ich na co dzień to profanacja symboli religijnych.

 Re: Buty ze świętymi wizerunkami
Autor: Bea (---.centertel.pl)
Data:   2021-10-08 01:00

Trzymaj sobie je na pamiątkę, skoro już powstały, ale nie noś. Eucharystia na butach to gruba przesada i brak szacunku, niemal profanacja.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: