logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Dlaczego Bóg nie spełnia tej prośby?
Autor: kuba9131 (---.16-4.cable.virginm.net)
Data:   2021-09-30 07:51

Mam prośby do Boga a On mnie nie wysłuchuje. Modliłem się o to żeby odebrał mi popęd seksualny, żebym stał się aseksualny. Dlaczego nie spełnia tej prośby.

 Re: Dlaczego Bóg nie spełnia tej prośby?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2021-10-12 14:31

Pan Bóg dał Ci dobro, dobry dar: płeć i związane z nią "mechanizmy", takie jak popęd. Nie wymagaj, by Ci je odbierał. Nie jest cnotą ani zasługą przekreślić płciowość, odrzucić ją, zablokować, wyprzeć się jej.
Lepiej się modlić o mądre, dobre gospodarowanie otrzymanym darem. I podjąć nad tym rozumną pracę, nie zaś wymagać, by Niebiosa uczyniły Cię aseksualnym.

 Re: Dlaczego Bóg nie spełnia tej prośby?
Autor: kuba9131 (---.v37.interkam.pl)
Data:   2021-10-12 18:06

Ale chciałbym mieć dzięki temu święty spokój. Niepotrzebna mi seksualność, tym bardziej że z niej nie skorzystam nigdy w życiu.

 Re: Dlaczego Bóg nie spełnia tej prośby?
Autor: Aneta (77.87.0.---)
Data:   2021-10-12 19:52

A co to za pomysł? Dlaczego kochający Ojciec miałby tak strasznie okaleczać swoje umiłowane dziecko? Może lepiej pomodlić się o dary Ducha Świętego, żeby móc mądrze i skutecznie kierować swoimi popędami (nie tylko seksualnym).

 Re: Dlaczego Bóg nie spełnia tej prośby?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2021-10-12 21:11

Tobie się jedynie wydaje, że seksualność nie jest Ci potrzebna. Bóg bardzo dobrze wiedział, co robi, stwarzając człowieka z całą sferą seksualną. Dał coś nadzwyczaj cennego.
Bardzo wąsko patrzysz na seksualność, na sprawę płci, skoro twierdzisz, że nie skorzystasz z niej nigdy w życiu.
Zauważ, że Pan Bóg nie odbiera płci i wymiaru seksualnego także osobom konsekrowanym, celibatariuszom itp.

Ten tak zwany święty spokój to nieporozumienie. Zwyczajny unik - nic nie robić, nie trudzić się, nie rozwijać, nie pracować, ale uciec w wygodę polegająca na bierności.
A jeżeli zaczniesz grzeszyć mową, to co, zażądasz, by Pan Bóg "dla świętego spokoju" wydarł Ci język i krtań?

 Re: Dlaczego Bóg nie spełnia tej prośby?
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2021-10-12 22:17

Kuba, wszystkie Boże dary, które wydają Ci się trudne zamierzasz odrzucić? Nie tędy droga. Dar zwykle niesie z sobą zadanie. To trochę jak z posiadaniem dzieci: dzieci są dobrym darem, ale ile wysiłku i nieprzespanych nocy przynoszą rodzicom na świat, to wiedzą tylko rodzice.
Nauka dobrego gospodarowania seksualnością to dla Ciebie zadanie na teraz. To miejsce, gdzie Bóg chce, żebyś się rozwijał, to darowany talent, który we właściwy sposób masz pomnażać. Kiedy opanujesz tę sferę, dostaniesz od Boga inne zadanie, do którego praca nad seksualnością Cię przygotowuje. Potraktuj obecne trudności jako krok w rozwoju i krok w stronę Boga.

 Re: Dlaczego Bóg nie spełnia tej prośby?
Autor: Ona (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2021-10-12 22:36

Kuba, jesteś człowiekiem, mężczyzną, i w tej godności zawiera się już aspekt seksualny. Seksualność jest darem, czasem strasznie trudnym, ale jednocześnie pięknym. To, że wymaga ogromu pracy, to wiemy wszyscy.

 Re: Dlaczego Bóg nie spełnia tej prośby?
Autor: Mateusz (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2021-10-12 22:44

Ach, kolejny rycerz walczący z koszmarami wieku dorastania. Upadł kilka razy i już chce się zdalnie kastrować. Tylko co byłoby później? Spotkałbyś kandydatkę na żonę i tym razem prosił o "odblokowanie" popędu? Tak to nie zostało pomyślane. Sam masz być panem swojego ciała i panować nad nim.

 Re: Dlaczego Bóg nie spełnia tej prośby?
Autor: alina (---.nwrknj.fios.verizon.net)
Data:   2021-10-21 04:18

Kuba,
Jeśli ten wątek jest Twój: (klik). Jeśli tak, czy skorzystałeś z terapii w realu?

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: