logo
Wtorek, 16 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy jest możliwe pozbycie się uczucia zakochania?
Autor: kuba9131 (---.play-internet.pl)
Data:   2021-10-03 11:22

Czy jest możliwe pozbycie się jakiegoś uczucia np. zakochania. Żeby nigdy się nie móc zakochać w dziewczynie. Wydaje mi się to niepotrzebne, lepiej gdyby to zostało mi odebrane.

 Re: Czy jest możliwe pozbycie się uczucia zakochania?
Autor: Akittm (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2021-10-15 16:59

Dlaczego nie chcesz się zakochać?
I dlaczego uważasz, że to niepotrzebne?
Dlaczego chciałbyś się pozbyć zakochania?
Dlaczego nie chciałbyś go nigdy więcej?
Dlaczego uważasz, że zakochanie i seksualność są niepotrzebne?

Polecam artykuł: (klik).

 Re: Czy jest możliwe pozbycie się uczucia zakochania?
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2021-10-15 18:22

Czy Ty chcesz przestać być człowiekiem?

 Re: Czy jest możliwe pozbycie się uczucia zakochania?
Autor: kuba9131 (---.v37.interkam.pl)
Data:   2021-10-15 18:44

Łatwiej byłoby funkcjonować gdyby udało się pozbyć tego uczucia. Tym bardziej że i tak nie przyda mi się w życiu a tylko może je utrudniać.

 Re: Czy jest możliwe pozbycie się uczucia zakochania?
Autor: Akittm (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2021-10-15 21:03

Nie przyda Ci się w życiu, bo...?

 Re: Czy jest możliwe pozbycie się uczucia zakochania?
Autor: kuba9131 (---.v37.interkam.pl)
Data:   2021-10-16 06:37

Ponieważ boje się mieć dziewczynę. A zresztą nawet gdybym chciał to i tak nie potrafiłbym znaleźć sobie dziewczyny.

 Re: Czy jest możliwe pozbycie się uczucia zakochania?
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2021-10-16 14:00

Kuba, potrzebujesz psychologa. Twoje lęki da się przepracować. Emocje, seksualność to dary od Boga, składniki bycia człowiekiem. Naucz się ich używać.

 Re: Czy jest możliwe pozbycie się uczucia zakochania?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2021-10-16 14:20

Stosujesz metodę ucieczki. Boisz się różnych rzeczy, dlatego oczekujesz, że Pan Bóg zabierze wspaniałe dary, w które Cię wyposażył. To jest błędna droga.
Lepiej byłoby starać się o to, by umieć dobrze żyć ze zdolnością do zakochiwania się, ze skarbem seksualności i tak dalej.
Czyli: nie walcz o eliminację zdolności, tylko o umiejętność życia z nimi. I o to, o mądre, godne gospodarowanie Twoimi uczuciami i płciowością także można prosić Pana Boga. Niemniej modlitwa nie starczy, Twój wysiłek też jest potrzebny. Odwagi.

 Re: Czy jest możliwe pozbycie się uczucia zakochania?
Autor: kuba9131 (---.v37.interkam.pl)
Data:   2021-10-16 16:31

Nie jestem wariatem żebym potrzebował psychologa. A po drugie psychologia jest chyba sprzeczna z katolicyzmem.
Mówiąc że się boję chodzi mi o to że nigdy nie miałem dziewczyny i nie mam doświadczenia, nie wiem jak miałbym obchodzić się z potencjalną dziewczyną. Więc uznaje że lepiej gdybym jej nie miał.

Po drugie niestety ładne dziewczyny są liberalne światopoglądowo (aborcja, LGBT itp.). Z kolei w kościele nie ma ładnych dziewczyn, na mszy niedzielnej ich nie ma.

 Re: Czy jest możliwe pozbycie się uczucia zakochania?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2021-10-16 18:54

Bzdury, Kuba. Bzdury. Przesądy. Powiem brutalnie: trzeba się douczyć.
Psycholog nie jest "specjalistą od wariatów". Psychologia nie stoi w sprzeczności z katolicyzmem. Jest mnóstwo księży psychologów. Są katolickie poradnie psychologiczne. Najbliższa w mojej ​parafii :)

 Re: Czy jest możliwe pozbycie się uczucia zakochania?
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2021-10-16 20:23

Nie jesteś wariatem. Ale Twoje pragnienia, o których tu piszesz, nie są normalne. Resztę napisała Hanna, podpisuję się pod tym.

 Re: Czy jest możliwe pozbycie się uczucia zakochania?
Autor: kuba9131 (---.v37.interkam.pl)
Data:   2021-10-16 22:42

No ale (...)

---
Formuła Forum Pomocy to pytanie-odpowiedź. Natomiast do dyskusji przeznaczone jest Forum Dyskusji: (klik).

Fora funkcjonują odrębnie, zarówno od strony technicznej, jak i obsługi moderatorskiej. Ewentualne założenie wątku na sąsiednim forum spoczywa w pełni na Użytkowniku.

z-ca moderatora

 Re: Czy jest możliwe pozbycie się uczucia zakochania?
Autor: Jasna (---.wieszowanet.pl)
Data:   2021-10-17 13:07

Kuba, jeśli Ty na poważnie, a nie jako troll, to dużo pracy przed Tobą. Głęboka zmiana myślenia, pozbycie się tych mocno błędnych przekonań do do natury człowieka, katolicyzmu, psychologii [i pewnie jeszcze innych dziedzin] i pójście w stronę prawdy. A będzie to tym trudniejsze, że bardzo jesteś uparty i wiesz najlepiej.

"Z kolei w kościele nie ma ładnych dziewczyn, na mszy niedzielnej ich nie ma." Tam, gdzie ja chodzę (kilka różnych kościołów) są i gdzie chodziłam w przeszłości (wiele kościołów w kilku miastach) były. [Trochę za mną przeprowadzek]. Masz tak wysokie wymagania?

 Re: Czy jest możliwe pozbycie się uczucia zakochania?
Autor: kuba9131 (---.v37.interkam.pl)
Data:   2021-10-17 16:46

Jasna, trochę racji masz, jestem uparty.
Ale kościół to chyba nie jest miejsce na poznawanie dziewczyn. Ogólnie młodzież, szczególnie kobiety są liberalne światopoglądowo i statystycznie mało jest ich w kościele a nawet i chodzenie do kościoła nie musi spowodować że nie będą liberalne.
Chyba mam wysokie wymagania

 Re: Czy jest możliwe pozbycie się uczucia zakochania?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2021-10-18 01:12

Mało kobiet w kościele? No nie. Nonsens. Oczywiście jest odwrotnie, Kuba. Kobiet jest znacznie więcej w kościołach niż mężczyzn. To widać gołym okiem.

Nie znasz raczej osobiście tych wszystkich kobiet, więc ciekawi mnie w sumie, skąd wiesz, że są liberalne światopoglądowo? Ogólniki? Mediów się naoglądałeś?
Obawiam się, że nie chodzi o wymagania, a o ogólniki i uprzedzenia.
Nie znasz, boisz się poznawać, więc osądzasz z góry negatywnie. Nie jest tak przypadkiem?

Ładnych dziewcząt też w kościołach wiele. Wiem, bo od wieeeeelu lat w 3 niedziele miesiąca bywam na mszach akademickich.
Ale fakt, sama msza nie jest raczej miejscem na poznawanie ludzi. Natomiast wspólnoty religijne - czemu nie. Byle nie traktować ich wyłącznie instrumentalnie.

 Re: Czy jest możliwe pozbycie się uczucia zakochania?
Autor: Jasna (---.wieszowanet.pl)
Data:   2021-10-18 19:34

Kuba, to się zdecyduj. Albo narzekasz, że w kościele nie ma ładnych dziewczyn, albo uważasz, że to nie miejsce na ich szukanie.

Chcesz uniknąć spotkań z dziewczynami, zaangażowania, zakochania, więc szukasz wymówek. Taka ucieczka od normalności. Wygodne, nie powiem. I jeszcze gdyby Bóg Ci zabrał aspekt Twojego człowieczeństwa, to byłoby łatwiej. On Cię stworzył do relacji, ale Ty wiesz lepiej.
[Często "wiemy" lepiej od innych, od Boga też, więc nie jesteś odosobniony w takiej postawie].

 Re: Czy jest możliwe pozbycie się uczucia zakochania?
Autor: Alina (---.nwrknj.fios.verizon.net)
Data:   2021-10-23 03:36

Kuba,
Jeśli ten wątek jest Twój: (klik). Jeśli tak, czy skorzystałeś z terapii w realu?

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: