logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak sobie radzicie z dłuższą chandrą?
Autor: mary (---.v37.interkam.pl)
Data:   2021-10-15 14:27

Jak sobie radzicie z dłuższą chandrą? Nie, nie mam depresji i korzystam z wizyt u psychologa, ale co jakiś czas dopada mnie wielki pesymizm, smutek, strach i wyrzuty do Boga np. dot. trudnej sytuacji rodzinnej, niekiedy też ciężkich wspomnień. Wtedy też oddalam się od Boga. Zdaję sobie sprawę, że to kłamstwa i ataki szatana, ale jak wychodzić z takiego stanu? Jak uciekać takiemu pesymizmowi kiedy jest tak silny?

 Re: Jak sobie radzicie z dłuższą chandrą?
Autor: Kalina (---.home.aster.pl)
Data:   2021-10-27 12:57

Od Boga nie pochodzi nic co przynosi smutek, strach. Wyrzuty wobec Boga, to chęć kierowania Jego wolą. Oddawaj te trudne myśli i uczucia w Sakramencie pokuty i pojednania, to jest sakrament uzdrowienia duchowego.

"26 Podobnie także Duch przychodzi z pomocą naszej słabości. Gdy bowiem nie umiemy się modlić tak, jak trzeba, sam Duch przyczynia się za nami w błaganiach, których nie można wyrazić słowami. 27 Ten zaś, który przenika serca, zna zamiar Ducha, wie, że przyczynia się za świętymi zgodnie z wolą Bożą." (Rz 8)

To fragment dzisiejszego Czytania liturgicznego. Proś Ducha Świętego o pomoc.
Wylej swoje wyrzuty, lęki, przed obliczem Chrystusa w adoracji. Powiedź wszystko, Chrystus cierpliwie wysłucha. Tylko czy Ty będąc przed obliczem Pana, który jest największą miłością i dobrocią wypowiesz wyrzuty twarzą w twarz?
Smutek, strach, to uczucia wpisane w życie, wiążące się z wydarzeniami. Próbuj je racjonalizować, szukaj towarzystwa życzliwych, wspierających osób.
Wiara w Boga, to nie jest nieustające lewitowanie nad ziemią w super emocjach. Te uczucia mogą też wskazywać na to, że nie dość pokładasz ufność w Panu.
Tu gdzie zły sieje zamęt, do uzdrowienia prowadzą sakramenty i modlitwa.
Jeżeli masz problem z rozeznaniem co pochodzi od Boga, a czynienie wyrzutów, strach może na to wskazywać, może poproś o rozmowę kapłana, a na dłuższą metę może potrzebujesz kierownictwa duchowego.

 Re: Jak sobie radzicie z dłuższą chandrą?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2021-10-27 15:33

mary,
Weź Pismo Święte do ręki i zatop się w czytaniu, może rozmyślaniu. Skoncentruj uwagę nie na sobie ale na Piśmie Św.
Myślę, ze odzyskasz duchowy pokój. To najlepszy sposób na chandrę. Gorąco polecam, mnie pomaga.

 Re: Jak sobie radzicie z dłuższą chandrą?
Autor: orelka (---.merinet.pl)
Data:   2021-10-29 21:45

Ja sprzątam. To z jednej strony trochę zajmuje myśli,
z drugiej jest czymś pożytecznym, a jednocześnie niezbyt skomplikowanym,
a z trzeciej - w uporządkowanym wnętrzu jest mi łatwiej o porządek w głowie.

 Re: Jak sobie radzicie z dłuższą chandrą?
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2021-10-31 19:37

A rozmawiasz o tym z psychologiem? Co Ci radzi?

 Re: Jak sobie radzicie z dłuższą chandrą?
Autor: Klara (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2023-01-05 01:36

Dobrze jest codziennie wyliczać sobie w myślach za co jesteśmy wdzięczni Bogu. Mogą to być choćby najmniejsze rzeczy. Można prowadzić pisemnie taki dzienniczek wdzięczności.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: