logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czczę ustami Pana Boga.
Autor: Lukasz (---.40.170.99.threembb.co.uk)
Data:   2021-11-08 00:27

Jestem jak ziarno, które pada pośród chwastow. Troski doczesne zakłócają mi modlitwę i relacje z Panem Bogiem. Staram się rozwiązywać wszystko sam na własny sposób porywając się z motyką na słońce. Lecz gdy tylko mi się uda w pełni skupić na modlitwie, oddalić myśli, by modlitwa była jak rozmowa, z pełną świadomością że mowie do tego który mnie słyszy, wtedy niepokoje odchodzą, a problemy mogą być rozwiązane w najmniej oczekiwany sposób. To wiem ale nadal myśli zbyt często ogarniają mój umysł, przez co moja modlitwa jest powtarzaną regułą z pamieci. Uświadamiam dobie że czczę Pana Boga ustami, zaś Ci którzy oddają Panu Bogu w pełni siebie, otrzymują pełnię. A troski i niepokoje przestają doskwierać, problem znika, jest rozwiązany jak supeł.

----------

Jakie ma Pan pytanie? Jakiej pomocy oczekuje?
moderator

 Re: Czczę ustami Pana Boga.
Autor: yeah (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2021-11-08 23:24

Lekarstwem na to może być poznawanie Boga poprzez czytanie Pisma Świętego. I zagłębienie się w nie, może nawet przy czyjejś pomocy, np.:

www.youtube.com/channel/UCvwpRZ3prkeps_Sa5iAyMKA
www.youtube.com/hashtag/s%C5%82owonajutro

 Re: Czczę ustami Pana Boga.
Autor: Dorota (---.satfilm.com.pl)
Data:   2021-11-09 13:28

Olbrzymie trudności w skoncentrowaniu się na modlitwie towarzyszą mi od dawna. Ciągłe rozproszenia (związane z codziennymi obowiązkami, relacjami itp). Ponad dwa lata temu zaczęłam w miarę regularnie bywać na porannej Mszy Św, bo jaka może być pełniejsza modlitwa do Boga? Ale nadal modlę się z tymi wszystkimi rozproszeniami i brakiem koncentracji, bo wiem, że Duch Święty jest zawsze obecny w naszej modlitwie, jaka by ona nie była. Zacytuję bp Adama Bałabucha: "Duch Święty jest w nas źródłem modlitwy. Ile razy zaczynamy się modlić, tyle razy powinniśmy zdać sobie sprawę z tego, że nie jesteśmy sami. Choćbyśmy nie umieli na modlitwie znaleźć odpowiednich słów, by wyrazić to, co czuje nasze serce, i odczuwali wewnętrzną oschłość, nie możemy upadać na duchu. Św. Paweł uczy nas bowiem: „Gdy nie umiemy się modlić tak, jak trzeba, sam Duch przyczynia się za nami w błaganiach, których nie można wyrazić słowami. Ten zaś, który przenika serca, zna zamiar Ducha, wie, że przyczynia się za świętymi zgodnie z wolą Bożą” (Rz 8, 26–27). Duch Święty jest zatem obecny w naszej modlitwie. Bez jego pomocy nie jesteśmy w stanie się modlić. Duch Święty bierze nas na modlitwie w swoje posiadanie. Prowadzi nas ku Bogu. Jest Duchem, który świadczy, że jesteśmy dziećmi Bożymi. To On pozwala wołać nam do Boga: „Abba – Ojcze!” (Rz 8, 15). Mocą i w zjednoczeniu z Duchem Świętym przez Chrystusa nasza modlitwa zmierza do Ojca. Dzięki Duchowi Świętemu nasza modlitwa nabiera ogromnej głębi, której nigdy nie jesteśmy w stanie przeniknąć. On też sprawia, że jesteśmy zdolni żyć pełnią modlitwy. Trzeba nam zatem otworzyć się na działanie Ducha Świętego, by móc kosztować mocy i piękna modlitwy."

--------

Zasady pisowni słownictwa religijnego

Duch Święty - piszemy całe słowa (wszystkie człony, bo to nazwa własna) i z dużej litery.

Ustaliła Komisja Języka Religijnego Rady Języka Polskiego (klik).

W dniach 21 I 2003 roku, 25 II 2003 roku i 25 III 2003 roku odbyły się posiedzenia zespołu roboczego Komisji Języka Religijnego Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN, w których udział wzięli zarówno członkowie Komisji, jak i goście zaproszeni jako eksperci w dziedzinie normy ortograficznej. Celem spotkań nie była zmiana istniejących przepisów ortograficznych, lecz przedstawienie propozycji ujednolicenia pisowni słownictwa religijnego, uściślenia niektórych reguł, niekiedy podanie dodatkowego uzasadnienia istniejących norm.
Propozycje ustaleń były konsultowane z Radą Naukową Konferencji Episkopatu Polski oraz z Komisją ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Episkopatu Polski.
Rada Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk zatwierdziła poniższe ustalenia na posiedzeniu plenarnym w dniu 7 V 2004 roku.

moderator

 Re: Czczę ustami Pana Boga.
Autor: Dorota (---.satfilm.com.pl)
Data:   2021-11-10 09:07

Tak, Duch Święty z dużej litery, wiem, ale przegapiłam błędny zapis. Dziękuję za poprawienie. Problemy ze skupieniem dotyczą u mnie nie tylko sfery modlitwy :)

-------

Również w tym poście poprawiłem 'Duch Św.' na: Duch Święty.
moderator

 Re: Czczę ustami Pana Boga.
Autor: Lukasz (---.40.193.125.threembb.co.uk)
Data:   2021-11-11 00:05

To czego oczekiwałem, Pani Dorota mi odpowiedziała. Dziękuje.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: