logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Co jest najważniejsze w życiu katolika?
Autor: nowy (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2021-11-14 06:23

Innymi słowy, co powinno być priorytetem?
- korzystanie z sakramentów (spowiedź, przyjmowanie komunii)
- przestrzeganie 10 przykazań
- przestrzeganie 5 przykazań kościelnych
- adoracja
- modlitwa
- post
- jałmużna

 Re: Co jest najważniejsze w życiu katolika?
Autor: Ona (---.146.162.234.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2021-11-14 13:50

Najważniejsza jest Miłość. Do Boga, ludzi, siebie. Gdy spytano Pana Jezusa, które przykazanie jest najważniejsze, wskazał na przykazanie miłości. Bez miłości, wszystko, co wymieniłeś w pytaniu, nie ma żadnego sensu (por. 1 Kor 13).

 Re: Co jest najważniejsze w życiu katolika?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2021-11-14 13:53

Na tytułowe.

Najważniejsze w życiu katolika jest kochać Boga i bliźniego swego...

 Re: Co jest najważniejsze w życiu katolika?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2021-11-14 13:57

Nowy, nic z tej listy. To są drogi, formy realizacji, środki, pomoce.
W zyciu katolika najważniejsza jest miłość. Miłość Boga oraz bliźniego jak siebie samego.
Wymienione przez Ciebie punkty służą budowaniu tej miłości. Budowaniu najlepszej możliwej relacji z Panem Bogiem, ludźmi i z sobą też.

Poza tym Twoja lista składa się z punktów, które nie są rozłączne. Nie są niezależne. To znaczy jedne zawierają się w drugich, więc (pomijając inne zastrzeżenia) ustawienie wymarzonego przez Ciebie porządku z wymienionych elementów nie będzie sensowne. Przykład: adoracja jest modlitwą. To jak logicznie ustawić, która z nich ważniejsza? Błąd myślowy, po prostu.

 Re: Co jest najważniejsze w życiu katolika?
Autor: Mateusz (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2021-11-14 15:08

Pewien zwierzchnik zapytał Jezusa: «Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?» Jezus mu odpowiedział: «Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg. Znasz przykazania: Nie cudzołóż, nie zabijaj, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, czcij swego ojca i matkę!» On odrzekł: «Od młodości przestrzegałem tego wszystkiego». Jezus słysząc to, rzekł mu: «Jednego ci jeszcze brak: sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie; potem przyjdź i chodź ze Mną». Gdy to usłyszał, mocno się zasmucił, gdyż był bardzo bogaty.
Łk 18, 18-23

 Re: Co jest najważniejsze w życiu katolika?
Autor: A2 (---.rogozno.vectranet.pl)
Data:   2021-11-14 16:10

Pełnienie Woli Bożej. To wszystko, co napisałeś, ma pomóc w odkryciu i wypełnieniu woli, ale nie jest celem. Celem jest Chrystus.

 Re: Co jest najważniejsze w życiu katolika?
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2021-11-14 17:45

Relacja z Bogiem i przyjęcie Jezusa jako Pana i Zbawiciela, oddanie Mu swego życia, życie zgodne z wolą Boga. To, o czym piszesz, to środki, nie cel.

 Re: Co jest najważniejsze w życiu katolika?
Autor: Danusia (178.219.104.---)
Data:   2021-11-14 21:10

Najważniejsze w życiu jest zjednoczenie z Jezusem Chrystusem, przez Którego idziemy do Ojca w Duchu Świętym. Bez tej jedności można wiele czynić pobożnych działań w sposób zewnętrzny a to, nie o to chodzi. Trzeba z miłości do Boga, którego nosi się w sercu, oddać siebie Jemu i tym których nam daje.

25 Skoro Pan domu wstanie i drzwi zamknie, wówczas stojąc na dworze, zaczniecie kołatać do drzwi i wołać: "Panie, otwórz nam!"; lecz On wam odpowie: "Nie wiem, skąd jesteście".
26 Wtedy zaczniecie mówić: "Przecież jadaliśmy i piliśmy z Tobą, i na ulicach naszych nauczałeś".
27 Lecz On rzecze: "Powiadam wam, nie wiem, skąd jesteście. Odstąpcie ode Mnie wszyscy dopuszczający się niesprawiedliwości!"
Łk 13, 25-27

 Re: Co jest najważniejsze w życiu katolika?
Autor: Jozefina (78.10.208.---)
Data:   2021-11-18 15:45

Nowy, polecam Ci ksiazke św. Sebastiana Pelczara "Zycie duchowe". Wszystko co chcialbys wiedziec o zyciu duchowym wlasnie tam znajdziesz.

 Re: Co jest najważniejsze w życiu katolika?
Autor: Samilla (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2021-11-20 00:24

W życiu katolika najważniejszy jest PAN JEZUS. Wtedy cała reszta sama się zaczyna układać.

 Re: Co jest najważniejsze w życiu katolika?
Autor: nowy (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2021-11-21 10:32

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Zadałem to pytanie bo byłem ciekawy opinii innych osób.
Moim priorytetem jest trwanie w stanie łaski uświęcającej. Staram się to osiągnąć przestrzegając przykazań. Jeśli to mi się nie uda (popełnię grzech ciężki) staram się niezwłocznie pójść do spowiedzi. Wydaje mi się, że w ten sposób realizuję przykazanie miłości oraz podtrzymuję dobrą relację z Panem Bogiem.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: