logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Zależy mi na nim. Ale nie chcę ustępować.
Autor: Magda (28 l.) (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2021-11-21 12:15

Czesc,

Spotykam się od kilku miesięcy z chłopakiem. Mamy po 28 lat. On jest niewierzący, ale poszukujący tzn uczęszcza ze mną do kościoła. Problem mam jednak taki, że chłopak nie do końca rozumie moją potrzebę dochowania czystości. Na początku deklarował że tego nie potrafi pojąć, ale uszanuje. Ucieszyłam się. Teraz natomiast widzę że coś się zmieniło bo zaczął się ode mnie oddalać a ostatnio nawet powiedział że nie wie ile jeszcze tak wytrzyma i jak to się na nim odbije...nie wiem co robić w takiej sytuacji...zależy mi na nim...ale jednocześnie nie chce ustępować...boje się, że brak tej fizyczności w końcu nas od siebie bardzo oddali.

 Re: Zależy mi na nim. Ale nie chcę ustępować.
Autor: Maciek (212.180.176.---)
Data:   2021-11-29 15:24

Miałem podobnie z dziewczyną - odeszła ode mnie bo powiedziala ze "do slubu nie wytrzyma". Odpowiedz sobie co jest dla Ciebie wazniejsze - przykazania Boże czy ten chłopak...

 Re: Zależy mi na nim. Ale nie chcę ustępować.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2021-11-29 16:34

Cóż, trudno. Oczywiście można próbować tłumaczyć, wyjaśniać, podsunąć lekturę, przedyskutować ją, wybrać się razem na jakieś katolickie warsztaty dla "mających się ku sobie" itd. itd.
Jeśli jednak chłopak nie jest i nie będzie w stanie przyjąć tego, co naprawdę dla Ciebie istotne i święte, czyli nie jest w stanie zaakceptować Ciebie z Twoimi przekonaniami, to jest to mocny sprawdzian tego, że nie jesteś dla niego wystarczająco ważna. Na pewno nie tak ważna jak jego potrzeby związane z seksualnością. I to Was od siebie może oddalić. Być może rozdzieli. To sprawdzian jego siły woli i ewentualnego szacunku, a może i szczerych zamiarów wobec Ciebie.
Jest i drugi sprawdzian. Tu pojawia się Twoja odpowiedzialność - czy dla Ciebie Ewangelia jest ważniejsza od chłopaka, czy nie.

Świetnie, że nie chcesz ustępować, odwagi.
Zależy Ci na tej osobie, dobrze, w porządku. Byle nie zależało Ci na niej bardziej niż na relacji z Panem Bogiem.

 Re: Zależy mi na nim. Ale nie chcę ustępować.
Autor: Kalina (---.acn.waw.pl)
Data:   2021-11-29 18:31

".nie wiem co robić w takiej sytuacji..."

Rozumiem, że poza deklaracją chodzenia do kościoła jesteś osobą wierzącą w Boga i Bogu? Magda, a co tu jest niejasne dla Ciebie w tej konkretnej sytuacji?
Co robić? Trwać w czystości wypełniając Boże przykazanie, szanując siebie, patrząc zdroworozsądkowo/krytycznie na chłopaka.

" .boje się, że brak tej fizyczności w końcu nas od siebie bardzo oddali."

Jeżeli tak się stanie, bo brak pożycia intymnego poza małżeństwem sakramentalnym przyćmi panu rozum i uczucia wyższe, to dziękuj Bogu, że dojdzie do tego przed ewentualnym zawarciem małżeństwa.

"nie wie ile jeszcze tak wytrzyma i jak to się na nim odbije"

Jeżeli chłopak będzie Cię usilnie przekonywał w ten sposób, to co? Dla utrzymania tej znajomości zaprzedasz dusze diabłu? Wiedz, że z takim podejściem do Ciebie, pozostawi Cię w każdej innej sytuacji, które będzie wiązała się z podjęciem trudu.

 Re: Zależy mi na nim. Ale nie chcę ustępować.
Autor: Aneta (77.87.0.---)
Data:   2021-11-30 11:05

Uciekaj jak najdalej, póki wcześnie. To właśnie tacy potem zdradzają albo dopuszczają się gwałtów małżeńskich. Seks jest ważną częścią małżeństwa. Ale życie bywa brutalne, czasem choroba jednego z małżonków wymusza na drugim długotrwałą, nawet dożywotnią wstrzemięźliwość. A co w razie zagrożonej ciąży albo powikłań połogowych, skoro on już teraz "nie wie, jak wytrzyma" te kilka miesięcy? Oby brak tej fizyczności oddalił Was jak najbardziej, bo postawa chłopaka nie wróży nic dobrego.

 Re: Zależy mi na nim. Ale nie chcę ustępować.
Autor: katoliczka (---.centertel.pl)
Data:   2022-01-02 19:44

A jeśli mu ulegniesz, on będzie chciał wciąż więcej i więcej, będziesz mu ulegać, będziesz coraz bliżej z nim fizycznie, ale coraz dalej od Boga... Będziesz szczęśliwa? Jak taka sytuacja odbije się na Tobie?

 Re: Zależy mi na nim. Ale nie chcę ustępować.
Autor: Anna (---.centertel.pl)
Data:   2022-03-07 19:39

Jeżeli nie wytrzyma to oznacza, że nie Ty jesteś ważna a żądza ciała. Nie ulegaj, ponieważ nie warto ;)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: