logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Wyszukiwarka znalazła, ale szukam wykazu firm.
Autor: Modernizacja (---.router40.tygrys.net)
Data:   2021-11-22 13:34

Wyszukiwarka internetowa wyświetliła praktycznie jedną firmę oferującą wykonanie balustrad komunijnych (balasków). Może ktoś zna takie firmy? Gdzie można znaleźć takie oferty lub wykaz tych firm?

 Re: Wyszukiwarka znalazła, ale szukam wykazu firm.
Autor: Anna (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2021-11-29 15:25

Balasek, a nie balasków.

 Re: Wyszukiwarka znalazła, ale szukam wykazu firm.
Autor: Marta (---.vm31.cable.virginm.)
Data:   2021-11-29 19:58

Jak balaski drewniane, to pewnie każdy stolarz sobie poradzi (trochę lepiej lub trochę gorzej). A po kamienne to do kamieniarza chyba :)

 Re: Wyszukiwarka znalazła, ale szukam wykazu firm.
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2021-11-30 19:32

Pewnie wytwórcy balustrad schodowych czy balkonowych też mogliby próbować zmierzyć się z takim projektem. Czy w ogóle jeszcze instaluje się balaski ołtarzowe w kościołach katolickich? Miałam wrażenie, że to przeszłość. Czyżbym się myliła?

 Re: Wyszukiwarka znalazła, ale szukam wykazu firm.
Autor: Modernizacja (---.184.238.1.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2021-12-01 19:17

Do G_JP

'Czy w ogóle jeszcze instaluje się balaski ołtarzowe w kościołach katolickich? Miałam wrażenie, że to przeszłość. Czyżbym się myliła?'

Są przywracane, np.:

http://www.parafiaorione.rel.pl/n,450

Nowa balustrada do komunii świętej
W czwartek 11 kwietnia 2019 roku w naszym kościele została zamontowana balustrada dla przyjmujących komunię świętą. Poprzednia balustrada została zdemontowana w trakcie gruntownego remontu wnętrza kościoła, który miał miejsce w roku 1988.
Wzór balustrady jest stylizowany na niektórych elementach wystroju naszej świątyni. Jej istotą jest również przywrócenie pierwotnego wyglądu wnętrza kościoła i jest dopuszczony pod względem konserwatorskim. Balustrada będzie również zabezpieczeniem prezbiterium między nabożeństwami w trakcie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Inny przykład:

http://parafiazagorze.pl/

Balustrady komunijne
Nareszcie doczekaliśmy się nowych balustrad komunijnych, które na czas przyjmowania Ciała Pana Jezusa są pokrywane białym obrusem. Balustrady służą nam od niedzieli 20 czerwca. Jest to dar parafian, którzy uczestniczyli w Eucharystii w ostatni Wielki Czwartek i przede wszystkim fundacja naszej Rady Parafialnej. Bardzo dziękujemy również panu Bartłomiejowi Gutowi za użyczenie transportu, pani Ani Mazeli za uszycie obrusów i panu kościelnemu Jerzemu za prace montażowe.

 Re: Wyszukiwarka znalazła, ale szukam wykazu firm.
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2021-12-02 12:00

Dziękuję za przykłady. Jestem pozytywnie zaskoczona - przede wszystkim, że balaski się na nowo instaluje, a nie usuwa. Zwróciłam też uwagę, że pokazana balaski dobrze harmonizują się ze stylami wskazanych kościołów. Ogólnie uważam, przyczyniają się do wzmocnienia czci wiernych wobec Najświętszego Sakramentu.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: