logo
Piątek, 03 grudnia 2021
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony
 
 
 Czy da się jakoś zawrzeć umowę z Bogiem?
Autor: kuba9131 (---.v37.interkam.pl)
Data:   2021-11-24 18:23

Na zasadzie że coś zrobię a w zamian coś dostanę, taka jakby transakcja. Takie układy byłyby sprawiedliwe.

 Re: Czy da się jakoś zawrzeć umowę z Bogiem?
Autor: Ona (---.146.166.57.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2021-11-24 19:12

Nie, to najgorsze podejście do wiary. Bóg to Ojciec, który chce dać Ci wszystko, co niezbędne do zbawienia, chce dać Ci samego Siebie. A Ty chcesz iść na targ...

 Re: Czy da się jakoś zawrzeć umowę z Bogiem?
Autor: Aneta (77.87.0.---)
Data:   2021-11-24 19:21

Ta umowa już dawno została zawarta. Nazywa się Nowym Testamentem lub Nowym Przymierzem.

 Re: Czy da się jakoś zawrzeć umowę z Bogiem?
Autor: Tomasz (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2021-11-24 19:42

Nie da się. Twoja propozycja może być porównana do propozycji dziecka, które zrobiło laurkę dla rodziców i chciałoby za te laurkę otrzymać od rodziców jakieś pieniądze. Dla rodziców ta laurka sama z siebie nie ma żadnej wartości, jedynie fakt, że dostali ją od swojego dziecka sprawia im radość. Ale jeśli dziecko chce za nią pieniądze to rodzice mogą się tym faktem czuć zranieni. Rodzice dają dziecku to, czego potrzebuje nie dlatego, że dziecko im za to płaci, ale dlatego, że je kochają. I przyjmują od niego dary jako wyraz wdzięczności, a nie handel. Podobnie jest z Bogiem. Nie ma takiej rzeczy, którą mógłbyś dać Bogu, a która miałaby dla Niego wartość sama w sobie. Wszystko, co Mu dajesz jest jakby dziecięcą laurką cenną tylko przez to, że pochodzi z miłości. Ale próbując handlować z Bogiem po prostu Go ranisz. Należysz do Jezusa. Stosując język handlowy - Jezus zapłacił za Ciebie więcej, niż jesteś wart, ale nie żąda z tego powodu odpłaty. On bezinteresownie kocha Ciebie, a Ciebie prosi tylko o miłość i ma nadzieję, że sam, z własnej woli zechcesz Go pokochać.

 Re: Czy da się jakoś zawrzeć umowę z Bogiem?
Autor: A2 (---.rogozno.vectranet.pl)
Data:   2021-11-24 19:55

Nie z Panem Bogiem. Co takiego masz, czego nie ma Pan Bóg, i co mógłbyś Mu zaoferować? Co dasz Bogu za swoje zdrowie? życie? rodziców? sprawne ręce i nogi? dom i swój pokój? chleb na śniadanie i obiad w południe? rzeczy do ubrania? ..... długo by pisać.

"Cóż masz, czego byś nie otrzymał? A jeśliś otrzymał, to czemu się chełpisz, tak jakbyś nie otrzymał" (1 Kor 4,7)

Tyle masz, bo DOSTAŁEŚ. I wszystkie inne dary, to nie zamiana, ale DAR. Nie handluj z Panem Bogiem, po prostu - proś.

 Re: Czy da się jakoś zawrzeć umowę z Bogiem?
Autor: Khat (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2021-11-24 20:03

Brzmi bardziej, jak cyrograf. Z Panem Bogiem raczej mię przejdzie, bo nie ma w tym niczego sprawiedliwego. Pan Bóg niczego od Ciebie nie potrzebuje, to Ty potrzebujesz Jego obecności i działania. Wszystko, co dostajesz jest łaską, a nie czymś, co Ci się należy.

 Re: Czy da się jakoś zawrzeć umowę z Bogiem?
Autor: Mateusz (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2021-11-24 21:25

Nie da się. Umowa przewiduje kary umowne w przypadku niewywiązania się z jej postanowień przez jedną ze stron. Jak chciałbyś "ukarać" Pana Boga po ewentualnym niespełnieniu Twoich, niekoniecznie dobrych i pożytecznych, zachcianek?

 Re: Czy da się jakoś zawrzeć umowę z Bogiem?
Autor: Kalina (---.net.autocom.pl)
Data:   2021-11-24 21:36

Kuba, proszę napisz, że to nieudolna prowokacja. A jeżeli nie prowokacja, to Twoje pojmowanie Boga jest zaskakujące i niepokojące w odniesieniu do wiary.
Będziesz przestrzegał
"Będziesz miłował Pana Boga twego z całego serca swego, z całej duszy swojej i ze wszystkich myśli swoich, a bliźniego swego, jak siebie samego."
otrzymasz sprawiedliwość.

 Re: Czy da się jakoś zawrzeć umowę z Bogiem?
Autor: kuba9131 (---.v37.interkam.pl)
Data:   2021-11-25 19:11

Uznałem po prostu że chciałbym coś dostać od życia np. pozytywne emocje, uczucia. Stąd pomysł że jakaś umowa może coś zdziałać
No chyba że mam karę za jakiś grzech, gdybym tylko wiedział za który konkretnie (no chyba że za wszystkie ogółem), no ale jeśli to kara to chyba powinien pogodzić się z wyrokiem skazującym, najwyraźniej tak musi być.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: