logo
Sobota, 20 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Wspólna modlitwa z chłopakiem/narzeczonym/mężem.
Autor: Daria (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2021-12-19 22:41

Jak wygląda Wasza wspólna modlitwa z chłopakiem/narzeczonym/mężem?
Jak zacząć? Oboje wyrażamy chęci na to natomiast nie wiemy jak się za to zabrać.
Czy ktoś z Was ma jakieś rady?
Z góry bardzo dziękuję za jakiekolwiek wskazówki ;)

 Re: Wspólna modlitwa z chłopakiem/narzeczonym/mężem.
Autor: Aneta (77.87.0.---)
Data:   2021-12-20 14:09

Zacząć od znaku krzyża, jak każdą modlitwę. Ja modląc się wspólnie z kimś (mężem, dzieckiem, rodzicami czy kimkolwiek innym) zawsze na początek odmawiam 'Ojcze nasz' trzymając tę osobę za rękę. Można wspólnie odmawiać litanię - jedna osoba czyta wezwanie, druga odpowiada. Oczywiście świetną modlitwą do wspólnego odmawiania jest także różaniec. Warto też spróbować z Liturgią Godzin (klik). Po modlitwie warto porozmawiać o tym, jakie myśli przychodziły nam do głowy w jej trakcie, co czuliśmy.

 Re: Wspólna modlitwa z chłopakiem/narzeczonym/mężem.
Autor: Danusia (178.219.104.---)
Data:   2021-12-20 16:00

Modlitwa, to dialog z Panem Bogiem. Jeśli nie jest indywidualna czy tak jak pytasz, to albo zakładamy jakąś intencję czyli prośba o łaskę albo modlitwa dziękczynna, uwielbienia. Wiem tylko, że spotkanie na modlitwie jest bardzo trudne, gdyż nie każdy w tym samym czasie ma chęć lub czas. W swoim małżeństwie pamiętam, że udało się zebrać dzieci i męża i zmówiliśmy modlitwę Różańcową z okazji "wędrującego różańca", z wpisem do księgi, dokładnie nie pamiętam, wiem, że to była tajemnica światła za Kościół Święty. I sporadycznie koronką do miłosierdzia Bożego ale tylko z mężem. Tak, to każdy praktykował oddzielnie. Jeszcze jak dzieci były w klasach młodszych to modlitwa różańcowa kończyła się "rozłamem":) że teraz ja a nie on więc koniec modlitwy. Jedno z dzieci chciało mamie towarzyszyć na modlitwie na wyjeździe we Mszy Świętej, to zapamiętałam. Potem inne dziecko też towarzyszyło we Mszy Świętej poza parafią dodatkowo.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: