logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Brat żony wyzwał ją od debila.
Autor: Marcin (---.gigainternet.pl)
Data:   2021-12-23 08:13

Brat żony wyzwał ją od debila, przy moim dziecku w obecności teściowej. Wyleciałem z łazienki wściekły, gdyż wiem że to nie pierwszy raz, krzyczałem w jego stronę, czy ty nazwałeś moją żonę debilem, tak opowiada, wynoś z tego domu, nie pozwolę żebyś tak mówił do niej, mówi mogę bo to moja siostra, nasilałem słowa wynoś się. Żona stanęła w jego obronie. Pytanie moje do żony, jak możesz pozwolić żeby tak mówił do ciebie u ciebie w domu. Tesciowa nie zareagowała na wyzwiska. Również stanęła przeciwko mnie, że przesadziłem. Wyszedłem z domu, gdyż ja ojciec i mąż, broniący mojej żony w obliczu dzieci, zostałem zaatakowany 3 vs 1. Mój ojciec wyzywał moją mamę, przy mnie i moim rodzeństwu. Kiedyś powiedziałem że nigdy na to w mojej rodzinie nie pozwolę. Zrozpaczony i załamany włóczyłem się po ulicach, chciałbym zakończyć swój żywot, ale brakło odwagi. Wróciłem do domu o 3 w nocy gdyż było - 15. Rozpacz wewnątrz trwa, załamanie i targanie w środku, życie mi się wymyka, jestem rozbity.
Czy ja naprawdę nie miałem racji?

 Re: Brat żony wyzwał ją od debila.
Autor: Jasna (---.wieszowanet.pl)
Data:   2022-01-03 12:04

Jak to mówią: chcesz mieć rację czy relację?
Nie wolno wyzywać. Twoja złość jest uzasadniona, ale sposób jej wyrażenia, jak sam widzisz, doprowadził do eskalacji, a nie do zmiany zachowania szwagra. Trzeba reagować stanowczo, ale adekwatnie do sytuacji.
Nocne włóczęgi wskazują na nieradzenie sobie z własnymi emocjami. I to jest bardzo niezdrowy [i to też dosłownie] sposób na niby-rozwiązanie problemu.

 Re: Brat żony wyzwał ją od debila.
Autor: Bea (---.centertel.pl)
Data:   2022-01-03 12:58

To nie jest powód do "kończenia żywota".
Rację miałeś, że oni źle zrobili i również w tym, że inni nabrali wody w usta.
Emocje nie są złe, jeśli mamy nad nimi kontrolę i nikomu nie czynią krzywdy.
Krzywda się zdarzyła - zniewaga (żony, Ciebie, rodziny, godności, domu), zgorszenie (dziecka), zły przykład (działania i braku reakcji innych).
Odpowiadasz tylko za siebie. Porozmawiaj z żoną, że nie godzisz się ja to i nie zgadzasz na odwiedziny, póki brat nie przeprosi. Z dzieckiem - że zachowanie wujka było złe, a Ciebie poniosła złość. I spróbujcie żyć swoim życiem.

 Re: Brat żony wyzwał ją od debila.
Autor: Marcin (---.146.82.customer.modumktv.no)
Data:   2022-01-03 15:30

Jestem teraz traktowany jak intruz w domu. Żona z teściową szepczą i obgadują mnie, w nocy, w dzień. Zaczepki żony przy teściowej jaki jestem nieodpowiedzialny mąż. Staram się nie reagować na zaczepki, póki tesciowa u nas jest, wydaje mi się że milczenie jest złotem.
Potrzebuję psychologa, jestem w Norwegii, czy ktoś coś wie?
Jestem jedynym zarabiającym w domu. Boję się bo tego jest mnóstwo w tym małżeństwie. Nie chce rozmawiać ze znajomymi żeby nie było ze brudy wyciągam, ale nie radzę już sobie.

 Re: Brat żony wyzwał ją od debila.
Autor: Bea (---.centertel.pl)
Data:   2022-01-03 19:29

Nie znam nikogo w Norwegii, spróbuj na grupach Fb popytać o psychologa tam (np. Polacy w Norwegii), albo zadzwoń na Niebieską linię w PL i tam zapytaj, powinni mieć namiary.
Nooo, to już nie jest dobre, jeśli żona wchodzi z matką w potajemne konszachty, zgadzając się na to, jak jej własna rodzina odnosi się do niej, a odrzucając Twoją pomoc i wsparcie, traktując jak wroga i obcego, bo "przecież Ty nic nie rozumiesz". Nieodcięta pępowina i uzależnienie żony od złego traktowania? Toksyczna sytuacja...

 Re: Brat żony wyzwał ją od debila.
Autor: B. (---.184.238.5.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2022-01-03 23:57

Marcin, Bogu to oddaj. Czy masz daleko do kościoła katolickiego? Chodzi o niedzielne Msze Święte, możliwość spowiedzi i Komunii św.
Bóg daje pokój serc, a nauka Boża pokazuje jak żyć.
Krewni Żony potrzebują modlitwy, cała Rodzina też.
"21 Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj." List do Rzymian 12,21
Serdecznie pozdrawiam.

 Re: Brat żony wyzwał ją od debila.
Autor: Marcin (---.connect.netcom.no)
Data:   2022-01-04 07:19

Żona jest bardzo blisko kościoła, gdyż służy mu, ja wierzę też, spowiedź jest. Ale boli są chwiejności patrząc na żonę w kościele, kiedy wiesz jaka jest w domu. Modli się w domu, modlimy się z dziećmi wieczorem. Jak za modlitwą i wiarą nie pójdą uczynki i praca, modlitwa będzie martwa. Panie Panie..

 Re: Brat żony wyzwał ją od debila.
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2022-01-05 11:47

Marcinie,

Chyba tak naprawdę to zostało draśnięte Twoje ego. Sądzę, ze to Twoja małżonka powinna mieć ogromny żal do własnego brata. Tymczasem z Twojego opisu wcale tak nie wynika. Zastanów się, czy czasem w swoich emocjach za bardzo nie przesadziłeś... Nie warto się tak "zaperzać". Porozmawiajcie ze sobą szczerze - koniecznie.

 Re: Brat żony wyzwał ją od debila.
Autor: Marcin (---.146.82.customer.modumktv.no)
Data:   2022-01-05 18:48

No tak, to ego.

 Re: Brat żony wyzwał ją od debila.
Autor: maryla (---.dsl.bell)
Data:   2022-01-07 00:49

Marcinie, nie zauwazyles ze twoj szwagier normalnie sie tak odzywa do innych ma on jakis gniew w sobie ktory zastal zaaprobowany przez najblizsza rodzine. Wiesz co bardzo mi sie podoba ze mowicie wspolnie pacierz wieczorny z dziecmi, to naprawde cos. Przestan sie zamartwiac. A to, że rozmawiaja ze soba matka z corka nie bierz od razu za obmawianie ciebie. Sprobuj zeby to splywalo po tobie jak po gesi. Zwlaszcza ze zyjecie z dala od Kraju. A moze brakuje ci wiekszej bliskosci Boga w waszym zyciu?

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: