logo
Czwartek, 18 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jakie tematy duchowe mogę poruszać z Duchem Świętym?
Autor: Karol (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2022-05-03 19:29

Niech będzie uwielbiona Trójca Święta, szczęść Boże,

Jakie tematy duchowe mogę poruszać z Duchem Świętym?

Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam.

 Re: Jakie tematy duchowe mogę poruszać z Duchem Świętym?
Autor: Jola (---.centertel.pl)
Data:   2022-05-03 20:48

Duch Święty to Trzecia Osoba Boska = Bóg. A więc takie same tematy, jak z Bogiem, czyli wszystkie.

--------

Zasady pisowni słownictwa religijnego

Duch Święty - piszemy całe słowa (wszystkie człony, bo to nazwa własna) i z dużej litery.

Ustaliła Komisja Języka Religijnego Rady Języka Polskiego (klik).

W dniach 21 I 2003 roku, 25 II 2003 roku i 25 III 2003 roku odbyły się posiedzenia zespołu roboczego Komisji Języka Religijnego Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN, w których udział wzięli zarówno członkowie Komisji, jak i goście zaproszeni jako eksperci w dziedzinie normy ortograficznej. Celem spotkań nie była zmiana istniejących przepisów ortograficznych, lecz przedstawienie propozycji ujednolicenia pisowni słownictwa religijnego, uściślenia niektórych reguł, niekiedy podanie dodatkowego uzasadnienia istniejących norm.
Propozycje ustaleń były konsultowane z Radą Naukową Konferencji Episkopatu Polski oraz z Komisją ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Episkopatu Polski.
Rada Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk zatwierdziła poniższe ustalenia na posiedzeniu plenarnym w dniu 7 V 2004 roku.

moderator

 Re: Jakie tematy duchowe mogę poruszać z Duchem Świętym?
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2022-05-03 21:57

Czuję się rozczarowana. Myślałam, że podziękowania oznaczają, że nie będziesz już zadawał takich pytań. Ale dla Ciebie to chyba był wstęp do kolejnych rozkminy typu dzielenie włosa na czworo. Szkoda.

 Re: Jakie tematy duchowe mogę poruszać z Duchem Świętym?
Autor: Joanna (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2022-05-07 17:58

Jakie? Wszystkie, jakie tylko chcesz.

Ale może spróbuj też podejść do tego z innej strony - jakie tematy Duch Święty chciałby poruszyć z Tobą. Że to nie tylko Ty chciałbyś Mu o czymś powiedzieć, ale może przede wszystkim starać się usłyszeć co On mówi Tobie. O czym On - Duch Święty chciałby z Tobą porozmawiać. Żebyś był otwarty na Jego natchnienia. Starał się je usłyszeć i za nimi pójść. Może to jest tutaj taka bardziej właściwa postawa czy pytanie - co Duch Święty do mnie mówi albo chciałby mi powiedzieć? Jakie tematy chciałby ze mną poruszyć? Albo może porusza. Tylko czy ja to słyszę? Czuję te poruszenia? Jestem na to otwarty? Staram się?

 Re: Jakie tematy duchowe mogę poruszać z Duchem Świętym?
Autor: Krzysztof (---.centertel.pl)
Data:   2022-05-27 09:49

Cześć,
czy rozmawiasz z samym sobą? Są dwie możliwości - tak lub nie. Jeśli tak, to niech rozmowa nie będzie tylko przyznaniem się do winy, a przed niczym nie da się schować, tylko musi być tego jakaś konsekwencja. Chwała Panu, jeśli wszystko, co robisz jest słuszne. A zatem popełniaj błędy i naprawiaj je.
Jeśli natomiast nie potrafisz ze sobą rozmawiać, polecam lusterko, wątpię, że pęknie na Twój widok, bo jesteś człowiekiem, a nie postacią z bajki.

 Re: Jakie tematy duchowe mogę poruszać z Duchem Świętym?
Autor: durum (---.unknown.vectranet.pl)
Data:   2022-05-27 10:29

Np. o tym co jest wolą Bożą dla Ciebie w tym czasie, żebyś mógł wzrastać i o siłę do wykonywania Twoich obowiązków w domu :-)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: