logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak po rozwodzie radzić sobie z potrzebą bliskości?
Autor: moon (---.24.144.140.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2022-05-04 08:36

bylam mloda, szybko sie zareczylismy, uprawialismy seks, zaszlam w ciaze. w miedzyczasie postanowilam albo bierzemy slub i zaczynamy zyc "po bozemu" albo sie rozstajemy, bo i tak bylam osoba wierzaca i praktykujaca, wiec nie chcialam dluzej zyc w grzechu, tym bardziej, gdy teraz mialodojsc do tego dziecko, bo jaki to przyklad dla niego? nie chcial sie rozstac, wiec sie zgodzil, jednak to byl chyba jego jedyny powod. do kosciola chodzilismy razem co niedziela, mimo ze byl ateista. malzenstwo nie potrwalo dlugo, rozeszlismy sie. nie utrzymujemy kontaktow. mija 10 lat. nie bylam w zadnym zwiazku. nie wyobrazam sobie nie moc uczeszczac do spowiedzi i komunii. bylam ze wszytskim sama i jestem przemeczona wychowywaniem w pojedynke i trudno sobie pogodzic z praca zawodowa, kazde ferie, opieka przed szkola, gdy juz trzeba wyjezdzac do pracy. nie bede wchodzic w szczegoly, po prostu wiem, ze drugi raz juz bym tego wszystkiego nie ogarnela. jednak bardzo brakuje mi bliskosci. jak sobie z tym radzic?

rozeznanie niewaznosci malzenstwa niewiele mi da, bo o ile mi wiadomo trzeba chciec dzieci, a ja kolejnych nie chce.

 Re: Jak po rozwodzie radzić sobie z potrzebą bliskości?
Autor: Aneta (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2022-05-22 19:37

Nie trzeba chcieć dzieci, trzeba jedynie być otwartym na ich ewentualne przyjęcie. Tak jak nie chcemy wracać po urlopie do pracy, a jednak to robimy, a nawet mamy z tego satysfakcję (oczywiście to spore uproszczenie). Zatem może jednak warto zbadać ważność małżeństwa?

 Re: Jak po rozwodzie radzić sobie z potrzebą bliskości?
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2022-05-24 13:48

Mimo wszystko sugeruję zacząć od sprawdzenia ważności małżeństwa. Będziesz wiedzieć na czym stoisz.

 Re: Jak po rozwodzie radzić sobie z potrzebą bliskości?
Autor: Danusia (178.219.104.---)
Data:   2022-05-25 12:55

Chcesz wiedzieć i piszesz swoje scenariusze, jak każdy człowiek myślący chcesz być świadoma swego celu. Co mogę Ci podpowiedzieć? Życie powinno się budować na mocnych fundamentach i takie też podejmować decyzje. Jesteś na dzień dzisiejszy matką i Twoja miłość i odpowiedzialność powinna się wokół tego "kręcić".
Na pewno jest w to wpisane poświecenie, bo dzieci potrzebują rodzica a nie odwrotnie. Twoje zmęczenie jest wynikiem faktu, że pełnisz tę rolę samotnie i świetnie to rozumiem. Mój mąż wyjeżdżał do pracy poza domem i miałam dwoje dzieci w różnicy wiekowej ok. 2 lat. Miałam koleżankę która młodo owdowiała i została z trójką dzieci. Ona mnie rozumiała, że dźwiga się ciężar emocjonalny sytuacji niepowodzeń, czy trudności jakie dzieci przechodzą w swoim środowisku i właśnie rodzice są od tego, by je wspierać i wprowadzać w świat.

Bliskość i zaspokojenie potrzeb, to kontakt z ludźmi. Przynajmniej dwie osoby powinniśmy mieć do swoich szczerych zwierzeń.
W swoim trudnym życiu ratowałam się poprzez myślenie, że jeszcze moja sytuacja nie jest aż tak beznadziejna, bym sobie nie poradziła i brałam na przeczekanie.
Cieszyłam się z tego co już mam i co jest moją bazą.
Wyobraź sobie co dla Ciebie jest wartością i to pielęgnuj. Myślę, że skoro 10 swoich pięknych lat przeżyłaś sama, to nie będzie Ci łatwo "pozbyć" się swojej niezależności. Poczytaj ile jest ogłoszeń matrymonialnych, gdzie ludzie są dobrze sytuowani życiowo, a nie potrafią wejść w bliskość z drugim człowiekiem.
To chyba zmora XXI wieku.
Życzę dobrych rozwiązań.

 Re: Jak po rozwodzie radzić sobie z potrzebą bliskości?
Autor: moon (---.um34.pools.vodafone-ip.de)
Data:   2022-05-26 23:32

nie chodzilo mi o to, ze jestem przemeczona - to przytoczylam tylko jako wyjasnienie, dlaczego nie chce miec wiecej dzieci.
watek dotyczy potrzeby bliskosci i jak sobie radzic, gdy jej nie ma.

moze faktycznie rozeznam, czy waznie czy niewaznie zawarte... ale moze w miedzyczasie jeszcze ktos mialby jakas rade?

 Re: Jak po rozwodzie radzić sobie z potrzebą bliskości?
Autor: Ζ (---.austin.res.rr.com)
Data:   2022-05-27 03:16

Masz przyjaciółki? Jeśli nie, podejmij kroki, żeby je znaleźć. Bliskość jest elementem przyjaźni.

 Re: Jak po rozwodzie radzić sobie z potrzebą bliskości?
Autor: Anna (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2022-05-27 10:17

Jeżeli masz podejrzenie, że małżeństwo było nieważnie zawarte, to warto spróbować to wyjaśnić. Dla uporządkowania Waszego życia.
Nie zakładaj też, że koszmar się powtórzy. Lęk wprowadza w takie pułapki bez wyjścia. Tak zły duch nas zwodzi.
Módl się całym sercem, powierzaj się Bogu i Maryi, i zobaczysz, co będzie dalej.

 Re: Jak po rozwodzie radzić sobie z potrzebą bliskości?
Autor: durum (---.unknown.vectranet.pl)
Data:   2022-05-27 10:17

Przychodź do Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, a będzie nasycał Twojego ducha, którego żadna ludzka bliskość ani seks nie jest w stanie Ci dać.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: