logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak reagować na ataki myślowe?
Autor: Wezuwiusz (---.play-internet.pl)
Data:   2022-05-05 14:59

Jestem bardzo niezdecydowany jeżeli chodzi o wiarę. O Panu Bogu myślę jednak codziennie. Niestety. są też inne myśli, chociaż to bardziej ataki myślowe. Dotyczą kwestii związanych ze złem, z tym aby zamiast Boga wybrać (domyślacie się). To tak intensywne, tak mocne, że aż przerzuca się na moją wolną wolę (dosłownie) - coś mnie do tego ciągnie i daje do zrozumienia że ja sam tego chcę. Raz uciekam myślami do Boga innym razem nic nie czuję - jak skała, beton bo nie mam siły na walkę. Po jednej myśli wracają dwie potem cztery itd. Zajmować się każdą jedną? Nie wierzyć w to? Co charakterystyczne - te myśli pojawiają się na kilka sekund przed jakimś potencjalnym wydarzeniem (jak to się stanie to wtedy - i tu najgorsze możliwe myśli, których nie wyobrażam sobie napisać związane z naszą wiarą) I to się dzieje a ja w panice bo nie wyhamowałem tej myśli, zgodziłem się na to, ale przecież ja tego nie chce, ale czy na pewno i się zaczyna analiza. Jak reagować na te myśli i co zrobić z tym że pod ich wpływem moja wola 'skręca' w stronę zła? Jestem wykończony

 Re: Jak reagować na ataki myślowe?
Autor: Danusia (178.219.104.---)
Data:   2022-05-30 14:57

Rzeczywiście, myśli są bardzo trudne do opanowania. To są jednak pokusy i jest dla Ciebie szansa byś właśnie dzięki temu kształtował swoją wiarę. Wzywaj imienia Jezus, używaj aktów strzelistych i to wszystko od Ciebie odejdzie. Musisz być jednak wytrwały i absolutnie nie wchodzić w dialog ze złymi myślami, bo to Cię zniszczy.
Dawno temu miałam taką natarczywość i byłam tak zmęczona i wykończona ale spokojnie pomyślałam nad tym. Jak to możliwe bym nie była sobą i nie panowała nad tym, co mi się narzuca, czego nie chcę?
To przecież chore, no i stanowczo, czasem słowem kategorycznie powiedziałam won ode mnie, i przestało.
Jednak musisz pamiętać, że trzeba to miejsce wypełnić czymś pięknym. Czy to pożyteczną rozmową czy pomocą drugiemu czy modlitwą. Wołaj do Ducha Świętego i odejdzie zło.
Jednak od strony psychicznej też mogą być takie trudności. Spróbuj duchowo podziałać, idź do spowiedzi i powiedz kapłanowi. Jeśli te zabiegi nie pomogą, to pomyśl co dalej?

 Re: Jak reagować na ataki myślowe?
Autor: Bea (---.centertel.pl)
Data:   2022-05-30 16:55

Mogą to być ataki złego, natrętne myśli, niepochodzące od Ciebie, które nasilają się, żeby nie dopuścić do Twojego nawrócenia.
Spróbuj w takich przypadkach w myślach powtarzać akty strzeliste, np. Jezu ufam Tobie, Jezu ufam Tobie, itd. Albo - jeśli jest możliwość - zmów różaniec, zły boi się tej modlitwy.
A może to być objaw nerwicy natręctw, wtedy trzeba do psychologa.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: