logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy codzienna modlitwa za chrześniaka wystarczy?
Autor: Chrzestna (---.dynamic.dsl.as9105.com)
Data:   2022-05-08 19:40

Witam, mam pytanie dotyczace obowiazkow matki chrzestnej. W wieku 19 lat zgodzilam sie zostac matka chrzestna mieszkajac za granica, wtedy nie myslalam o tym ze sa jakies obowiazki, nie bylam zbytnio wierzaca. Teraz do mnie dotarlo ze nie mam jak pomagac dziecku z wychowywaniu w wierze bo mieszkam za granica. Czy jak bede sie za niego codziennie modlic to to wystarczy?

 Re: Czy codzienna modlitwa za chrześniaka wystarczy?
Autor: Jola (---.centertel.pl)
Data:   2022-05-09 09:10

Modlitwa, pamięć o urodzinach, imieninach, rocznicach, świętach, uroczystościach i wydarzeniach, kontakt telefoniczny lub mailowy, na komunikatorze lub pocztą (kartki), zainteresowanie poprzez rodziców chrześniaka

 Re: Czy codzienna modlitwa za chrześniaka wystarczy?
Autor: Aneta (---.centertel.pl)
Data:   2022-05-09 14:19

Dołożyłabym jeszcze Eucharystię w jego intencji (np. w urodziny lub imieniny).

 Re: Czy codzienna modlitwa za chrześniaka wystarczy?
Autor: Ona (---.205.146.29.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2022-05-09 16:07

Wydaje mi się, że często nie doceniamy wagi codziennej, wiernej modlitwy. Nie muszą to być długie, pełne treści formuły. Sam akt strzelisty, gdy przypominasz Panu Bogu o kimś, kto jest Ci drogi, ma ogromną wartość w Jego oczach.

 Re: Czy codzienna modlitwa za chrześniaka wystarczy?
Autor: Krzysztof (---.centertel.pl)
Data:   2022-05-27 09:22

Cześć,
spróbuj sięgnąć pamięcią, jakimi słowami zwracał się do Ciebie kapłan. Oczywiście Twoje wstawiennictwo jest bardzo istotne, jednak to minimalistyczne podejście. Wydaje mi się, że warto spojrzeć w głąb siebie i tam poszukać odpowiedzi. Ludzie odpowiedzą tak, jak myślą. Ważne jest natomiast to, co czujesz Ty. Zapytaj swojego serca, czy to, co robisz, wystarczy? Do czego ma wystarczyć?

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: