logo
Sobota, 21 maja 2022
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 Pokój w stresujących sytuacjach.
Autor: Rafał (---.centertel.pl)
Data:   2022-05-17 02:48

Jak być człowiekiem bożego pokoju, gdy stresuje mnie codzienność, np. wystąpienia publiczne? Czy to nie świadczy o braku owoców modlitwy, że problem sprawiają mi codzienne sytuacje?

 Re: Pokój w stresujących sytuacjach.
Autor: Danusia (178.219.104.---)
Data:   2022-05-17 09:26

"27 Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka!" J 14, 25-31

Pokój Boży jest wewnętrzną dyspozycją, łaską od Pana i rzeczywiście wtedy jakby świat nie robi na nas wrażenia, czyli nie ma takiej mocy by nas cokolwiek niepokoiło.

To jest jednak łaską i wiem że czegoś takiego doświadczałam po ciężkich walkach z otoczeniem, nieprzyjaznych osób, sytuacji . Może dobry Bóg tak mnie ratował swoim Pokojem:) Bym odpoczęła nieco.

Czy w tak pokręconych czasach w jakich żyjemy i w dobie tylu atakujących bodźców, można być bez niepokoju?

Wystąpienia publiczne, to chyba trzeba być silnej tożsamości i zjednoczenia z Bogiem, by się nie zachwiać pod presją inaczej myślących:) Być pewnym swojego, jakby to wystąpienie, przekaz był słowem Pana, nie moim, a ja tylko narzędziem.
To może redukować tremę, niepokój czysto ludzki pod tytułem "jak wypadnę, czy dobrze wyglądam" itp. .

Rafale życzę Ci Bożego pokoju.

 Re: Pokój w stresujących sytuacjach.
Autor: patrycja (---.29.129.64.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2022-05-17 12:08

Bóg nie usuwa przeszkód i trudności ale daje siłę i odwagę by je przezwyciężać. Wiele osób sądzi, że dzięki modlitwie pozbędzie się wszystkich problemów ale to tak nie działa. Bez Boga człowiek nic nie zrobi. Aby osiągnąć taką duchową doskonałość, inaczej można powiedzieć dojrzałość to trzeba wiele wiele zmagań i pracy nad sobą. Oczywiście nie wszyscy mają takie same trudności w życiu. Ale nie ma się co zrażać lepiej czerpać radość z walki i pokonywania własnych słabości.

 Re: Pokój w stresujących sytuacjach.
Autor: Mateusz (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2022-05-17 21:51

Wiesz, dla mnie Boży pokój to raczej przekonanie, że w pewnym okresie życia (do momentu, gdy sumienie wypomni mi jakiś grzech ciężki) działam w taki sposób, jaki podoba się Panu Bogu i zmierzam w kierunku Nieba. Bo odpuścić grzechy i w ten sposób zawrócić kogoś na drogę prowadzącą do szczęścia wiecznego może tylko On. Całą resztą może i ma się zająć sam człowiek.

 Re: Pokój w stresujących sytuacjach.
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2022-05-21 12:10

Rafale,

Tak więc o Boży pokój należy się modlić i prosić Pana aby nam go dał. Podobnie zresztą jak i o wiarę, o którą prosili Pana Jezusa sami Apostołowie (por. Łk 17,5).

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: