logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Pokój w stresujących sytuacjach.
Autor: Rafał (---.centertel.pl)
Data:   2022-05-17 02:48

Jak być człowiekiem bożego pokoju, gdy stresuje mnie codzienność, np. wystąpienia publiczne? Czy to nie świadczy o braku owoców modlitwy, że problem sprawiają mi codzienne sytuacje?

 Re: Pokój w stresujących sytuacjach.
Autor: Danusia (178.219.104.---)
Data:   2022-05-17 09:26

"27 Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka!" J 14, 25-31

Pokój Boży jest wewnętrzną dyspozycją, łaską od Pana i rzeczywiście wtedy jakby świat nie robi na nas wrażenia, czyli nie ma takiej mocy by nas cokolwiek niepokoiło.

To jest jednak łaską i wiem że czegoś takiego doświadczałam po ciężkich walkach z otoczeniem, nieprzyjaznych osób, sytuacji . Może dobry Bóg tak mnie ratował swoim Pokojem:) Bym odpoczęła nieco.

Czy w tak pokręconych czasach w jakich żyjemy i w dobie tylu atakujących bodźców, można być bez niepokoju?

Wystąpienia publiczne, to chyba trzeba być silnej tożsamości i zjednoczenia z Bogiem, by się nie zachwiać pod presją inaczej myślących:) Być pewnym swojego, jakby to wystąpienie, przekaz był słowem Pana, nie moim, a ja tylko narzędziem.
To może redukować tremę, niepokój czysto ludzki pod tytułem "jak wypadnę, czy dobrze wyglądam" itp. .

Rafale życzę Ci Bożego pokoju.

 Re: Pokój w stresujących sytuacjach.
Autor: patrycja (---.29.129.64.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2022-05-17 12:08

Bóg nie usuwa przeszkód i trudności ale daje siłę i odwagę by je przezwyciężać. Wiele osób sądzi, że dzięki modlitwie pozbędzie się wszystkich problemów ale to tak nie działa. Bez Boga człowiek nic nie zrobi. Aby osiągnąć taką duchową doskonałość, inaczej można powiedzieć dojrzałość to trzeba wiele wiele zmagań i pracy nad sobą. Oczywiście nie wszyscy mają takie same trudności w życiu. Ale nie ma się co zrażać lepiej czerpać radość z walki i pokonywania własnych słabości.

 Re: Pokój w stresujących sytuacjach.
Autor: Mateusz (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2022-05-17 21:51

Wiesz, dla mnie Boży pokój to raczej przekonanie, że w pewnym okresie życia (do momentu, gdy sumienie wypomni mi jakiś grzech ciężki) działam w taki sposób, jaki podoba się Panu Bogu i zmierzam w kierunku Nieba. Bo odpuścić grzechy i w ten sposób zawrócić kogoś na drogę prowadzącą do szczęścia wiecznego może tylko On. Całą resztą może i ma się zająć sam człowiek.

 Re: Pokój w stresujących sytuacjach.
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2022-05-21 12:10

Rafale,

Tak więc o Boży pokój należy się modlić i prosić Pana aby nam go dał. Podobnie zresztą jak i o wiarę, o którą prosili Pana Jezusa sami Apostołowie (por. Łk 17,5).

 Re: Pokój w stresujących sytuacjach.
Autor: Marcin (---.centertel.pl)
Data:   2022-05-22 13:09

Pros Boga słowami: Obdarz mnie swoim pokojem.

 Re: Pokój w stresujących sytuacjach.
Autor: nowy (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2022-05-22 15:17

Aby odczuwać wewnętrzny pokój należy regularnie korzystać z sakramentów i przestrzegać 10 Przykazań.
Jeśli chodzi o sakramenty to tylko mając stan łaski uświęcającej możemy mieć pokój w sercu. Kiedy utracimy ten stan powinniśmy pójść do spowiedzi.
Jeśli chodzi o 10 Przykazań to ich przestrzeganie jest naszym obowiązkiem, a ich poważne naruszenie (grzech ciężki) skutkuje:
- utratą łaski uświęcającej,
- karami doczesnymi.
Kiedy dbamy o te dwie rzeczy to resztą zajmie się Pan Bóg - nie musimy się o nic martwić - możemy zachować spokój.

 Re: Pokój w stresujących sytuacjach.
Autor: Rafał (---.centertel.pl)
Data:   2022-05-24 04:31

Bardzo dziękuję

 Re: Pokój w stresujących sytuacjach.
Autor: Krzysztof (---.centertel.pl)
Data:   2022-05-28 15:43

Cześć
nie chcę się wyróżniać z tłumu, jednak sięgam po cytaty tekstów, które pojawiają się przede mną:
Szukaj mnie, cierpliwie dzień po dniu.
Staraj się podążać moim śladem.
Marek Dagnan

Skoro Pan jest wszędzie i wyposażył artystę w talent, to można zakładać, że... . Oczywiście mogę powołać się na własną wrażliwość, czy nawet skrzywienie umysłowe, ale skoro odebrałem słowa, to mogę je potraktować tak, jak chcę, zgodnie ze swoją wolą. Na mojej drodze leży wskazówka - żeby nauczyć się czytać, najpierw trzeba otworzyć oczy. A jak leży na Twojej drodze?
Krzysztof

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: