logo
Czwartek, 18 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak żyć z osobą toksyczną?
Autor: Grzegorz (---.22.152.247.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2022-05-13 21:24

Jak żyć z osobą toksyczną która napsuła mnóstwo krwi pewnej liczbie osób. Jest to człowiek który tym żyje. Podpuszcza innych itd. Odciąłem się od tego tematu. Nie mam do niej już żadnych nadziei na jakikolwiek kontakt a co za tym idzie oczekiwań naprawy krzywd. Jak ta sytuacja ma się do tematu pojednania np. przed spowiedzią.

 Re: Jak żyć z osobą toksyczną?
Autor: Mataaa (77.252.45.---)
Data:   2022-06-02 21:07

Nie ze wszystkimi można się dogadac i żyć w zgodzie. Nie jestem za tym, aby „znosić siebie nawzajem i wszystko znosić" itp. Pochodzę z rodziny gdzie osoba chora terroryzowała cała rodzine i było się skazanym na życie z ta osoba - myśle ze gdyby się ją zostawiło to chociażby dotarło do niej, że nie jest bezkarna. Coś by zrozumiała że krzywdzi i tak nie można. Uważam ze nie trzeba utrzymywać z takimi osobami kontaktu. Ważne aby zdobyć się w sobie na przebaczenie sle kontakt uciąć albo się bardzo zdystansować, ograniczyc do minimum.

 Re: Jak żyć z osobą toksyczną?
Autor: Estera (---.205.149.119.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2022-06-02 21:17

Odcięcie to czasem najlepsze co można zrobić.
Przebaczenie nie oznacza zgody na dalsze krzywdzenie. Tu najważniejsza jest decyzja, że nie chcesz np. zemsty na tej osobie czy jej krzywdy. Zatem brak kontaktu z krzywdzicielem nie ma wpływu na spowiedź.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: