logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Dlaczego samobójstwo jest grzechem?
Autor: Marcin (---.net.brewet.pl)
Data:   2022-05-21 10:11

Mam dość życia i tego głupiego świata. Marzę jedynie o tym by zasnąć i nie obudzić się. Dlaczego samobójstwo jest grzechem? Dlaczego muszę się męczyć w dzisiejszym świecie? Dlaczego społeczeństwo/państwo zmusza ludzi do życia?

 Re: Dlaczego samobójstwo jest grzechem?
Autor: Karolina (---.tktelekom.pl)
Data:   2022-05-21 13:29

Marcinie,

Samobójstwo jest grzechem, ponieważ jest odrzuceniem wielkiego Bożego daru jakim jest życie. Sami sobie go nie dajemy, więc sami sobie go nie odbieramy. Poprzez akt samobójczy ranisz nieodwracalnie osoby bliskie, które Cię kochają i lubią, pozostawiasz po sobie wyrwę nie do zasklepienia.
Co skłania Cię do myślenia o samobójstwie? Takie myśli nie są normą. Potrzebujesz pomocy specjalisty.

 Re: Dlaczego samobójstwo jest grzechem?
Autor: moon (---.um34.pools.vodafone-ip.de)
Data:   2022-05-21 19:28

bo tylko Bog jest Panem zycia i smierci. kiedys bylam w takim samym dolku jak ty. bylam zdecydowana, poszlam do spowiedzi, oczywiscie ksiadz "zabronil". minelo 10 lat i jestem mu wdzieczna.

popelniajac samobojstwo bedziesz w stanie grzechu, a tak umierajac skazujesz sie na potepienie.

Jezus tez sie meczyl. urodzil sie w skrajnym ubostwie, musial uciekac przed rzezia, uzerac z faryzeuszami, mozna tak wymieniac i wymeniac, a nie mial ani jednego grzechu. jesli cierpisz to ofiaruj to w intencji dusz czysccowych albo wlasnego czyscca. nie pojdzie na marne. skoro tu trzeba sie meczyc to chociaz nie bedziesz tam tak dlugo. tu na ziemi mozna wiele w tym celu zrobic. co z tego, ze sobie odbierzesz zycie, jesli trafisz do miejsca, w ktorym jest o wiele gorzej (pieklo) i to na wiecznosc? nie lepiej pojsc do nieba, gdzie nawet trwa jest zielensza?
ostatnio przeczytalam bardzo piekny cytat nowego z swietych: "nie chce podrozowac pierwsza klasa, skoro Chrystus przebyl ja w ostatniej". A sw. Augustyn komentujac poczatek Psalmu 148 napisał: "nie będzie przygotowany do życia przyszłego ten, kto się do niego nie przysposobi już teraz."

idz przez zycie z Jezusem. jego jarzmo jest slodkie, a brzemie lekkie. z Nim bedzie ci latwiej.

poza tym pojdz do spowiedzi generalnej. sprobuj wytrwac 9 miesiecy w stanie laski uswiecajacej. jestem pewna, ze odechce ci sie samobojstwa, a i rzeczy w zyciu ziemskim nieco uloza na lepsze.

 Re: Dlaczego samobójstwo jest grzechem?
Autor: Estera (---.205.145.59.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2022-05-21 19:58

Marcin, czy możemy Ci jakoś pomóc? Czy jesteś pod opieką lekarza?

 Re: Dlaczego samobójstwo jest grzechem?
Autor: Jola (---.centertel.pl)
Data:   2022-05-21 21:16

Bo łamie V Przykazanie Boże "Nie zabijaj".

Zadzwoń po wsparcie do Centrum Wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego – 24 godziny przez 7 dni w tygodniu działa bezpłatna linia telefoniczna (800 70 2222) dla osób w kryzysie psychicznym, które potrzebują doraźnej pomocy psychologicznej.

 Re: Dlaczego samobójstwo jest grzechem?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2022-05-21 22:01

Marcinie,

Bóg postanowił - Nie zabijaj. To Piąte Przykazanie Dekalogu, z którym się nie dyskutuje, przyjmij do wiadomości. I kropka.

Natomiast porozmawiaj z psychologiem aby pomógł Ci wyjść z psychicznego "dołka". Czym prędzej to uczynisz, tym lepiej będzie dla Twojego zdrowia. Zrób to. Zachęcam.

 Re: Dlaczego samobójstwo jest grzechem?
Autor: Marcin (---.net.brewet.pl)
Data:   2022-05-24 16:47

Dzisiaj już nie myślę o odebraniu sobie życia. Sam zmieniłem swoje myślenie. Chwała Panu!

 Re: Dlaczego samobójstwo jest grzechem?
Autor: Jola (---.centertel.pl)
Data:   2022-05-24 18:12

Bardzo się cieszę :-)

 Re: Dlaczego samobójstwo jest grzechem?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2022-05-24 21:54

Marcinie,

Cieszymy się. Chwała Panu !

 Re: Dlaczego samobójstwo jest grzechem?
Autor: Marcin (---.net.brewet.pl)
Data:   2022-06-04 22:48

Powróciły do mnie myśli o odebraniu sobie życia. Myślę o tym, ponieważ nie akceptuję świata w którym muszę żyć. Świat XXI wieku jest okropny. Właśnie jest czerwiec - miesiąc dumy pewnej grupy społecznej, której po prostu nienawidzę. Wiem, że nie wolno mi nienawidzić kogokolwiek. Mam po prostu dość tego wciskania się na siłę ze swoją propagandą i ze swoimi kretyńskimi żądaniami. Niezmiernie też smuci mnie to, że zdecydowana większość kobiet popiera te postulaty i dodatkowo popierają legalność dzieciobójstwa. Nie ma dzisiaj na świecie porządnych kobiet (poza katoliczkami, ale też i tu zdarzają się wyjątki). Nie uważam się za mizogina, bo o mężczyznach, którzy popierają lewicowe postulaty mam takie same zdanie. Niestety los Polski widzę w czarnych barwach. Trudno dzisiaj o niekorzystanie z usług firm, które popierają te lewackie kretynizmy. Google, Amazon, Netflix i inne firmy, które popierają całe to szaleństwo. Dlatego wolę już nie żyć niż dokładać cegiełkę do budowy tego chorego świata.

 Re: Dlaczego samobójstwo jest grzechem?
Autor: Akittm (---.play-internet.pl)
Data:   2022-06-04 23:30

Czerwiec jest to również miesiąc Serca Jezusowego. Może skup się na tym?
Czy te lewacko-lgb'towe problemy dotyczą Ciebie w jakiś sposób bezpośredni i utrudniają Ci codzienną egzystencję? Czy to ucieczka od Twoich problemów?

 Re: Dlaczego samobójstwo jest grzechem?
Autor: Ζ (---.austin.res.rr.com)
Data:   2022-06-05 00:09

"Dlatego wolę już nie żyć niż dokładać cegiełkę do budowy tego chorego świata".

Marcinie, odbierając sobie życie, przyczynisz się do budowy chorego świata. A wybierając życie pomimo trudności, będziesz mógł dokładać cegiełki do budowy lepszego.

 Re: Dlaczego samobójstwo jest grzechem?
Autor: Marcin (---.play-internet.pl)
Data:   2022-06-05 06:01

Jeśli dalej się ta rewolucja się potoczy to wyląduję we więzieniu za krytykę tego środowiska. Tak już robią na Zachodzie. Muszę przyzwyczaić się do innego życia. Trudno będzie odzwyczaić się od YouTube, który jest własnością Google. Będę musiał też zrezygnować z konta bankowego gdyż Visa i MasterCard też sponsorują te środowiska. Cóż, nasi duchowi przodkowie umierali za wiarę. Rezygnacja z pewnych wygód to nie jest takie wyrzeczenie.

 Re: Dlaczego samobójstwo jest grzechem?
Autor: Akittm (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2022-06-05 13:19

Może zapytaj o te "wygody" (i o krytykę) spowiednika/kierownika duchowego. Mam nadzieję, że Twoim celem jest podobać się Jezusowi i zbliżać się do Niego, a nie utrudniać sobie życie.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: