logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak rozmawiać z Bogiem o miłości do Boga?
Autor: Karol (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2022-05-22 12:26

Niech będzie uwielbiona Trójca Święta, szczęść Boże,

Jeśli chodzi o rozmowę z Bogiem jak z przyjacielem to jak mam rozmawiać z Bogiem o miłości między mną a Bogiem? Czy da się o tej miłości rozmawiać z Bogiem bez ustanku i do końca życia?

Dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam :)

 Re: Jak rozmawiać z Bogiem o miłości do Boga?
Autor: Marcin (---.centertel.pl)
Data:   2022-05-22 13:07

Rozmawiaj słowami jak Ci podpowiada serce.

 Re: Jak rozmawiać z Bogiem o miłości do Boga?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2022-05-22 18:00

Jak rozmawiać? Szczerze. O tym, co Ci na sercu leży, a także o tym, czego nie wiesz (np. jak się modlić).

Bez ustanku? W sensie dosłownym nie da się nieustannie rozmawiać z nikim o czymkolwiek. Nie wiem, jak Ty, ale ja muszę np. spać oraz wykonywać prace, które wymagają skupienia myśli. Nie mogę więc równocześnie mówić (nawet bezgłośnie).

Mogę Bogu ofiarować każdy, cały "mój" dzień, mój trud - z miłości, w imię miłości, powierzyć siebie, mogę podjąć coś w jakiejś dobrej intencji... Mogę starać się trwać przy Bogu, ale nie oznacza to, że moja ludzka świadomość jest cała i cały czas ` skoncentrowana na Panu. Nastawienie serca, decyzja woli - tak, mogą być trwałe, ale dosłownie nieustanne mówienie i słuchanie - no nie.

Myślę, że miłość Boża jest wieksza niż całe nasze życie, więc to nie jest tak, że się wyczerpie i nie będzie już o czym gadać, za co dziękować, o co poprosić.

Karolu, chwilami odnoszę wrażenie, że szukasz gotowych scenariuszy na Twoje modlitewne rozmowy...

 Re: Jak rozmawiać z Bogiem o miłości do Boga?
Autor: Jola (---.centertel.pl)
Data:   2022-05-23 19:50

Wróć do słów Ewangelii z wczorajszej niedzieli (J 14, 23-29). Jezus sam mówi, jak okazywać miłość Bogu.

 Re: Jak rozmawiać z Bogiem o miłości do Boga?
Autor: nowy (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2022-05-23 22:27

Moim zdaniem lepiej jest okazywać miłość Panu Bogu niż tylko rozmawiać o miłości.

"Kto ma przykazania moje i zachowuje je, ten Mnie miłuje. Kto zaś Mnie miłuje, ten będzie umiłowany przez Ojca mego, a również Ja będę go miłował i objawię mu siebie»."
J 14, 21

Wiara bez uczynków jest martwa
"14 Jaki z tego pożytek, bracia moi, skoro ktoś będzie utrzymywał, że wierzy, a nie będzie spełniał uczynków? Czy [sama] wiara zdoła go zbawić?8 15 Jeśli na przykład brat lub siostra nie mają odzienia lub brak im codziennego chleba, 16 a ktoś z was powie im: «Idźcie w pokoju, ogrzejcie się i najedzcie do syta!» - a nie dacie im tego, czego koniecznie potrzebują dla ciała - to na co się to przyda? 17 Tak też i wiara, jeśli nie byłaby połączona z uczynkami, martwa jest sama w sobie. 18 Ale może ktoś powiedzieć: Ty masz wiarę, a ja spełniam uczynki. Pokaż mi wiarę swoją bez uczynków, to ja ci pokażę wiarę ze swoich uczynków. 19 Wierzysz, że jest jeden Bóg? Słusznie czynisz - lecz także i złe duchy wierzą i drżą9.
20 Chcesz zaś zrozumieć, nierozumny człowieku, że wiara bez uczynków jest bezowocna? 21 Czy Abraham, ojciec nasz, nie z powodu uczynków został usprawiedliwiony, kiedy złożył syna Izaaka na ołtarzu ofiarnym?10 22 Widzisz, że wiara współdziałała z jego uczynkami i przez uczynki stała się doskonała. 23 I tak wypełniło się Pismo, które mówi: Uwierzył przeto Abraham Bogu i poczytano mu to za sprawiedliwość11, i został nazwany przyjacielem Boga. 24 Widzicie, że człowiek dostępuje usprawiedliwienia na podstawie uczynków, a nie samej tylko wiary12. 25 Podobnie też nierządnica Rachab, która przyjęła wysłanników i inną drogą odprawiła ich13, czy nie dostąpiła usprawiedliwienia za swoje uczynki? 26 Tak jak ciało bez ducha jest martwe, tak też jest martwa wiara bez uczynków."
(Jk 2, 14-26)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: